atopik egzama !!

11/06/2011 22:19:00

Öykü nün yüzü geçen aylarda kızarmaya başladı, sıcaktan veya bana temas etmektendir dedik en başta.doktoruna gittiğimizde bize bebek egzeması kendiliğinden geçer dedi tramazomdu galiba ilaç verdi. fakat bu ilaç kortizon içerdiği için 3 gün sür bırak dedi.kremi sürünce iyileşiyor ama 1 hafta içinde yanakları tamamen kıpkırmızı ve kuru pul pul yanıyor. bu şekilde devam edecekmiş doktorun dediğine göre.int ten de baktım genelde aynı şeyler ama bebeğim kaşınmaktan uyuyamıyor, elleri hep yanaklarında.başka bir cilt doktoruna gitmeyi düşünüyorum şimdi.aranızda bunu yaşayan var mı , tedavi veya kaşıntı için neler yaptınız, iyileşme oldu mu cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Ynt: atopik egzama !!

11/06/2011 23:31:00

benim kızımda da oldu boyun ile göğüsü arasında idi. bizde travazon kullandık dedğiniz gibi 3 gün mercimek büyüklüğünnde kremi bütün bölgeye uyguluyorduk. hemen geçmedi çıktıkça krem sürdük. şuan 11 aylığız uzun süredir yok. üzülüyordum bende sizin gibi netten araştırdım moralim çok bozulmuştu. onlara inanmayı doktorunuzu dinleyin.

12/07/2011 19:06:00

benim kızımdada temasa bağlı benzer birdurum vardı doktor kortizollü ilaçları uzun süre kullanamayacağımızdan sürekli bir çözüm olmayacagını o yüzden cildi çok yıpratacak duruma gelmedikçe kullanmamamızı önerdi.aynı zamanda dermatolojik bi krem önerdi ilaç olmayan biürün.ama fevkalade işe yaradı..bebeklerde atopik dermatit(egzama)için mustela nın atopik ciltler için hazırladığı emollient cream.. mustela stelatopia ürün adı..eczanelerde satılıyor.günlük kullanılan binemlendirici ama kızıma o kadar iyi geldiki anlatamam..herkese tavsiye ederim bi deneyin..hem ilaç olmadığı için 3 gün 5 gün sürüp bırakınca yeniden oluşma riski de yok kortizol de yok..yazdıklarınızı görünce söylemeden edemedim:)

12/07/2011 22:21:00

uzman bir cilt doktoruna götürdüm öykü yü, şuan nemlendirici olarak emolium, yanında sabah akşam elidel krem sürüyorum.kortizonlu olanı hiç kullanmadan bu şekilde kontrol altında şimdilik.bazen artıyor sonra geçiyor,eskiye göre çok iyi şuan.en azından kızım kaşınmaktan kendini parçalamaktan kurtuldu.inşallah ömür boyu sürmez bizimki de :)

12/08/2011 06:42:00

biz de benzer bir durum yasadık, ne doktora gittik ne ilaç kullandık, bi ara sokak kedisine dönmüştü oğlum.. eşim doktor, çocuk doktoru arkadaslar ve genel kontrolde gazidekilerin söylediği kendi kendine gececegi idi nitekim gecti de ama simdi eski fotolara bakınca anlıyorum ne denli kötü olduğunu, üzülmeyin geciyor.. bir de biz adanaya mersine filan gittiğimizde oldukca düzeliyordu nemli iklim iyi geliyor

12/08/2011 08:39:00

Bende kızımda aynı sorunları yaşadım ve bazende halen yaşıyorum. Biodermanın PP veya Çinkolu bir kremi var hergün banyosundan sonra onu kullanıyorum. Hergün banyo yaptımanızı öneririm ancak ben kızımı 3 günde bir sabunluyorum diğer günler kovaya mayıs papatyasından ve birazda kaya tuzu veya himalaya tuzu karışımı yapıyorum ve bu karışımı kovaya döküyorum girebilecek hale gelene kadar soğutuyorum ve kızım içinde 10-15 dakika oynuyor ben bunun yararını çok gördüm denemenizi tavsiye ederim. Bu öneriyi İstanbulda kızımı götürdüğüm doktor tavsiye etmişti. Şimdideden çok geçmiş olsun..

12/08/2011 08:49:00

Bizde aynı sorunu yaşadık kızımın yanakları sürekli kaşınıyor kızarıyor ve döküntü oluyordu. kortizonlu krem ve bepanten kullanmıstık . kortizonlu kremi sürünce geciyor sonra yine tekrarlıyordu zararlı oluğu için kortizonlu kremi tekrar kullanmadık. Bir cok krem denedik mustela , sebamed v.s fakat hic biri tam anlamıyla iyi gelmedi.  1 yaşından sonra kendiliğinden geçti iz kalırmı diye korkuyordum fakat hic bir iz kalmadı . muhim olan cildi kuru bırakmamak sürekli nemli tutmak. bi süre sonra düzeliyor . geçmiş olsun

12/08/2011 09:43:00

Biz de ayni sorunu yasiyoruz AMA bizim problem daha gec basladi, bebekken hafif kizarikliklsr olup geciyordu, 15 aylikken cok kotu oldu yuzu. Kipkirmiziydi ve cok kasiniyordu. Dr. Advantan Verdi, kortizonlu olmasina ragmen kasinti oldukca kullanmaktan kacinmayin dedi. Sadece kirmizilik oldugu durumlarda bioderm atoderm kullaniyoruz, cok iyi geliyor.

12/20/2011 20:47:00

Bizde de 1aylikken yanaklarda egzama oldu.sehir disindaydik doktoru aradık krem verdi gecti sonra tekrarladı 2aylikti ve inek sutu alerjisi teşhisi kondu.oda yapabiliyor aklınızda bulunsun

05/08/2012 15:16:00

oğlum yaklaşık bir buçuk aylık.aynı durum bizde de başladı. rahatsızlığı 15 gündür sürüyor. kızarıklıklar bir yerde geçiyor bi yerden başlıyor. hergün kaşınan kızaran yer arıyorum vücudunda. çok rahatsız ağlıyor:((( henüz tamamen geçmiş değil. doktor gündüz hametan krem gece advantan krem sürmemizi söyledi. advantan kortizol içeriyor bir yerine en fazla 2 kez sürüyorum geçiyor başka yerden başlıyor. doktor ilk olarak hormonlardan dedi. geçmezse tahlil yapılacak başka neden aranacak. sabırla geçmesini bekliyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...