büyüyoruz...gelişiyoruz....aktivite...nitelikli zaman.......

<123>
03/04/2012 10:11:00

grubumuza yazmayı çok özlemişim.aktif,yardımsever ve eğlenceli konularımıza dönelim ve yine canlı tutalım.uzun zamandır ne yapsak,nasıl yapsak diye düşünüyorum gün içinde kaliteli zaman geçirmeyi.gün içinde pek çok şey yapıyoruz ama artık büyüdükçeve mevsim sebeiyle  zaman geçirmek için yeni alternatiflere ihtiyacımız var.kafamızda planladığımız/uyguladığımız herşeyi yazalım buraya.basit görünen ama çocukalrın bayıldığı bir oyun olabilir,gün içinde yaptığımız rutin bir işin oyunsal hali olabilir,şarkı,dans vb....aklımıza gelebilecek herşey olabilir.ilgi ve ihtiyaçları çok hızlı gelişiyor  ve değişiyor.ben aklımdakileri yazmakla başlayayım :))))
bol eğlenceli ve eğitici aktivite zamanları olsun :))))
not:her güne bir aktivite grubu var,onu da takip ediyorum ama yaş grubunu yakalamk açısından konu açma isteği duydum :)

Ynt: büyüyoruz...gelişiyoruz....aktivite...nitelikli zaman.......

03/04/2012 10:17:00

öykü tek başına koltuklara ve kısa sandalyelere,küçük taburelere çıkmaya başladığından beri çok hevesli bu gibi şeyler üzerinde oturmaya.inip inip çıksa da oturup oturup kalksa da zevk alıyor.
odasına boyuna uygun bir masa ve bir sandalye almayı düşünüyorum.oyuncaklarıyla oynar,kitaplarına bakar,birşeyler karalar,sandalyeye oturup kalkar arada düşer vs :)))
oyun hamuruna elini sürmüyor,parmak boyasına da aynı şekilde...köpükle de oynamıyor...eli hiç kirlensin istemiyor ağlıyor.ileride alışır sanırım.aklımda bu var şimdilik.

03/04/2012 10:25:00

http://ingilizcecocuksarkilari.blogspot.com/
bir de öykü buıradaki şarkıları en çok da maymunları seviyor ))five little monkey

03/04/2012 10:47:00

iyi düşünmüşsün canm bende özledim grubu:)) elada kudurmaya çok meraklı,bizim yatağa bayılıyor orada dakikalarca oynayabilir,kendini atıyor sürekli öne,arkaya,yana rahatça atabildiği bir yer olduğu için bayılıyor:))hhooop diye atlayıp zıplıyor:)onun dışında kovalamacaya bayılıyor deli gibi koşs ben kovalasam sonundada yakalıyıp gıdı gıdı tabi:))bu sıra ezgi alıştırdı bebekleri yanyana dizip oyuncak kaşıklarla filan mama edirme su içirme yapıyorlar,sandalyesine oturtup çocuk şarkıları söylüyorum onada bayılıyor,artk hareketleri ben söylemeden önden yapmaya başlıyor,mutlaka her şarkıda hareket yapıyorum yaklaşık biraydır öğrndi yaş yavaş,mesela mini mini bir kuşu söylerken ben daha oraya gelmeden eliyle pır pır hareketi yapıyr:))normal şarkıları sevmiyor sadece bu tür çocuk şarkıları,annem hasta ıh ıh filan bayılıyor gülmekten:))aklıma geldikçe yazarım

03/04/2012 11:18:00

biizmki de sürekli koşma halinde evde :)
dediğin gibi şarkıalra bayılıyorlar.şarkılardaki hareketlere eşlik etmeyi seviyor bizimki de.repertuarım geniş Allahtan :))evde şarkı söylerken yere oturup ya müzik aletlerini,ya labutları ya da leğenler ve kepçelerle vura vura bağıra çağıra söylüyoruz seviyor onu.
favori oyunumuz;saklambaç.koltukların arasına giriyor.
hangimiz varsak ; -anne/baba kay dirrrr (say birr) diyor.akşamalrı emrahla bi kaptırdı mı bırakmıyor yatana kadar :))
şimdilerle araba sürmeyi de sever oldu :)

03/04/2012 11:52:00

Kılzar mihrciim sizde bir abla daha var sana daha çok uyuar.Ya satarım bal satırım ve mendil kapmaca oynayabilirsiniz.Bir saat sıkılmadan oynuyoruz.Saklanbaş bizimde favorimiz.Saklanmaktan çok bulmayı seviyor.

Birde geri toplama oyunu oynuyoruz birsürü çorabı salonun ortasına atıp onları leğene toplamasını isityorum innaılmaz eğleniyor.

Yada bir eşyasını saklıyorum merede diye soruyorum onu bulmaya çalışıyor.Masanın altınabak dediğimde eğilip masann altına bakıyor filan komutlarla yönlendiriyorum

Ama favorimiz yağ saatrım bal satarım abi kardeş ve ben inanılmaz güzel oynuyorlar.Çok eğleniyorlar

03/04/2012 12:13:00

oyuncak saklamayı biz de oynuyoruz ama çorap toplamayı oynayalım biz de.iyi bir fikir oldu sağol dilekcim

03/04/2012 17:59:00

saklambac bizim de favorimiz 'bir de radyoda filan muzik dinlerken dans ediyoruz oyuncaklarini dagitip tek tek onlari tekrar sepete atmak vb.sandalyeden koltuklara tirmanmak da baya eglendiriyor:)

03/04/2012 18:05:00

bizde oyuncak oynayan yok.tencereler tavalar fındıkları doldurup boşaltmalar.pipetler,makarnalarla,küp şekerlerle yemek yapmalar,toz bezi ile sehpa yer koltuk nevarsa silmeler,çekmeceleri dağıtıp odadan kaçmalar,bulaşık ve çamaşır makinesine taaruzda bulunmalar,tavla pullarından kule yapıp bozmalar,bardaktan su içmeyi öğrendik bi haftadır günde 30 kez damacana başında su içip heryeri ıslatıp kaçmalar.şarjlı süpürgeyle evi süpürmek..çekmeceden bi ton çamaşır toplayıp petek üstüne asmalar.galiba hamarat bi ev kızı yetişiyor:))

bir oda dolusu oyuncak hatta yeni mutfak seti aldım yüzüne bile bakmadı.birtek kitaplarını çok seviyor resimlerine bakıp kendince konuşuyor.oyüzden ayına yaşına bakmadan alıyorum resimli ne varsa..

03/04/2012 18:39:00

bizim bu aralar tek derdimiz kitaplar,dolaplar çekmeceler ve buzdolabı.habire memem ağzında keyif yaparken kitap okuyoruz:) onunda dışında ne kadar dolap varsa hepsi boşalıyor.aslına bakarsanız en keyif aldığı yemekleri mıncıklamak.yoğurda elini soksun,suları kafasından döksün, makarnaları vıç vıç yapsın:)geniş bir ana olup onu mama sandalyesinde bıraksam o şekil akşama kadar sesi çıkmaz valla:)

03/04/2012 19:57:00

Yaa ne kadar benziyor bu bebeler birbirine... Hepinizin yazdıklarını okurken ayyynı Batu deyip durdum... Hatta dun aksma biz yine 15 Ekim dogumlu oglu olan bir arkadasımızla bulustuk, inanılır gibi degildi benzerlik mimikleri bile aynı :)
Ben de Batu'ya gecen Cuma ilk defa boya kalemi aldım, zira evdeki tükenmezlerle yazıyordu her yeri... Icgüdüsel olarak ne güzel tutuyor kalemi :) Cok hosuma gitti... Bir de sadece kağıda yazması gerektigini kavratabilirsem süper olacak tabi :)
Yasındayken kitaplara hic konsantre olmuyor diye panik yapmıstım ama simdi bastan sonra ilgilenmeye basladı...
Yalnız, abileri ablaları olanlar ne sanslı Batu'ya gore. Cok eglenceli gorunuyor ev hayatınız :) bizim dedeyle anane de arkadas ama akran degil iste :)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...