Uyku sorunu 1...

02/16/2012 12:53:00

Merhaba arkadaşlar,

Yeni üye oldum ben bu gruba,
Sanırım acılar paylaştıkça azalır. Oğlum geceleri uyumuyor. Ya da şöyle diyeyim. Bir hafta akşamları kesintisiz uyuyor. Sonra iki hafta geceleri ayaktayız. Gözünden uyku akıyor. Ayağımızda salladığımız sürece sorun yok. Ama salladığımızda uyuduğu anlamına da gelmiyor. Sadece gözleri kapalı duruyor. Sallamayı bıraktığımız anda tekme atıyor. Yatağında yalnız bırakalım. Yorgunluktan uyur diye düşündüğümüzde ise ağlamıyor sanki böğürüyor. Apartmandan kapıya gelecekler korkusuyla gene yanımıza alıyoruz. Sallamaya Başlıyoruz. Sonra da aynı senaryo tekrar yaşanıyor. Biz bu uyku olayını nasıl çözeceğiz. Bana yardımcı olur musunuz?
Şimdiden teşekkürler

Ynt: Uyku sorunu 1...

02/16/2012 12:55:00

merhaba ovunc hanım;
gün içerisindeki uyku saatlerinizi yazabilir misiniz?
sabah kaçta uyanır? öğle uykusunu kaçta uyur-uyanır? akşam yatış saati nedir?

02/16/2012 12:59:00

sabah saat 10 10.30 gibi uyanıyor. sonra saat 13 gibi uyuyup 14.30 gibi kalkıyor. Bir de akşamüzeri saat 18.00 ile 19.30 arası uyuyor. Gece de 22.30-23.00 gibi uyutmaya çalışıyoruz.

Gecemiz malum. :(
Umarım yardımcı olabilirsiniz...

02/16/2012 13:02:00

merhaba ovnc hanım acaba dısle alakalı bır sorun olabılırmı cunku bnm kızımda 10 ay ve 13 ay arası ardı ardına azılarda dahıl herhafta bır dıs patlattı tam uyuyor derken ıkı gun sonra sabahlıyorduk dıslerını kontrol ettıgımde farkettım sıkıntısını bnce bır kontrol edın eger dısse calpol bır kasık baya rahatlatıyor ve sormak ıstedıgım ayrı odadamı yatıyor

02/16/2012 13:03:00

bıde tabı unutmadan ben calpol yazdım ama tabıkı doktor tavsıyesıyle kullanmanızı onerırım bende doktor onerdıgı ıcın verdım

02/16/2012 13:06:00

ovunc hanım bence biraz fazla uyuyor gibime geliyor. kızım tamda oğlunuzun ayında uykuyu 1'e düşürdü.Bence problem hem diş hem de fazla uyuması gibime geliyor.
09:00-09:30 gibi sabahları uyandırın. 12:30-14:00 gibi uyutup akşamda uyutmamaya çalışın. ve dışarıya mutlaka çıkarıp hava almasını, dolaşmasını sağlayın.

02/16/2012 13:11:00

Valla alttan 2 diş çıktı. Üstten 4 diş birden çıkacak dedi doktorumuz. Dişimizin çıkacağı yerler şişmiş. Ama uyandığında bizi uyandırmak için alıyor. Sonra yanında isek ağlama falan yok. Yatakta oturup parmağını kaldırıyor. Alkış yapıyor. :) Hani çok sevimli ama gece pek iyi gelmiyor.

Bakıcımıza söyledim şimdi.Uyutmasın bakalım. Madem benim oğlum büyüdü. Bizim gibi davransın :) Calgel jel sürerim bir de dişlerine.
Teşekkürler. Bu akşama dair bir umut var artık içimde...

02/16/2012 13:14:00

bence her çocuk 1 yasında gunduz uykusunu teke dusurmez bazı bebekler ıhtıyaclarına gore 18 aylık olana kadar gunduz ıkı defa uykuya ıhtıyac duyabılırler buda gayet normal kendı hazır hıssettıgınde tek uyukuya gececktır netten bebeklerın aylarına ve yaslarına gore kac saat uyku ıhtıyacı oldugunu gosteren cızelgelerden daha ıyı bılgı alabılırsınız bu arada uyumadan oncekı uyku rutınıde onemlı aynı saatte pıjamaların gıyılmesı ardından ılık bır sut aynı yerden bır opucuk ve nınnı bunları aynı saate aynı sırayla yapmanızı tavsıye ederım ve bunların hepsını salonda degıl kendı yattıgı odada los bır ışıkta oyun oynamadan sakın bır sekılde yapın bır sure sonra bunları yaptıgınızda uyku vaktının geldıgını anlıcaktır ve ıstıkrarlı olun uyansada oyun oynamak ıstesede lambayı acmayın bu belkı 1 hafta 10 gun surebılır ama sız nekdr ıstıkrarlı olursanız okdr ıyı olcaktır bunlr bnm uyguladıgım ve ıse yarayan tavsıyelerım umarım sııznde ısınıze yarar

02/16/2012 13:17:00

ovunc hanım bnce oglunuzun gunduz uykusunda bır problem yok uyutmamak bnce yanlıs dedıgım cızelgeye bakarsanız netten oglunuzun fazla uyumadıgını anlarsınız ve sıze sabıha paktuna keskının kıtaplarını tavsıye ederım bn cok yararını gordum onların bızım gıbı davranmasını beklemek emınn olun ıslerı daha kotu hale getırcektır:):)uyku rutınını tavsıye ederım cok faydası olcaktır

02/18/2012 09:11:00

bnm oğlum misler gibi uyurdu köpek ve azı dişleri birden patladı geçen aylarda alışkanlık kaldı geceleri bizde de aynı problem var bu konuda ben çok dertliyim hortlak/zombi gibi dolaşıyorum göz altlatım çökmüş durumda aylardır uykusuzluktan.gündüzleri hiçbir problem yok tek uyku uyuyoruz 2saat civarı en geç 2-3arası uyanır ve akşam 21de uyku faslı başlıyor ya hemen uyuyor ya 1saati buluyor uyuması uyusa bile ben yatağa girip uykuya dalasaya uyanıyor çok perişanım bende de geç uykuya dalma problemi var dün gece 4,30dan beri uyumuyorum bu konuyla ilgili bende bir sayfa açacağım kendi problemimle ilgili..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...