İstanbul Caddebostan'a Avrupa Yakasından ulaşım

04/20/2010 10:14:00

Bir çoğumuz biliyordur, ancak Avrupa Yakası'ndan gelecekler için alternatif yolları anlatmaya çalıştım. Tariflerimde hata vs. olabilir. Düzeltebilen arkadaşlar olursa memnun olurum.

Ayrıca ilgili tarifler için krokileri dosyalar bölümünde bulabilirsiniz.

Bakırköy-Bostancı deniz otobüsü ile gelecekler için;

Deniz otobüsünden sonrasında taksi ile gelinecekse, iskelenin oradaki ışıklardan karşıya geçmek ve Sahil Yoluna ( (ÇetinEmeçBlv) paralel olan Bağdat Caddesinin başlangıcından taksiye binmeniz gerekmekte. İskelenin hemen önünden de taksiye binilebilir, biraz ileriden büyük bir otoparkın yanından şöförün sola U dönüş yapması ve Bağdat Caddesine girmesi gerekir. Sahil yolu Kadıköy-Bostancı istikametinde tek yöndür. Bağdat Caddesi ise Bostancı-Kadıköy istikametinde.

Caddebostan Migros, sahil yolu üzerinde bu yüzden Bağdat Caddesi'nde Caddebostan mevkiinde Plaj Yolu Sokaktan sola dönmek (krokide dönülen sokak budur) ve sahilyolu'na çıkmak gerekiyor. Biraz ileride sağda Migros'u göreceksiniz zaten.

Şayet Bostancı Deniz otobüsü iskelesinden yürünmek istenirse, denizi solunuza alıp yürürseniz (Kadıköy istikametine doğru) sahilden direkt Migros'un önüne ulaşabilirsiniz.

Avrupa yakasından araba ile gelecekler için:
  • 1.köprüden gelinecekse; Köprüden çıkıştan sonra direkt olarak devam edilir. Hiç bir ayrımdan sapmadan Kızıltoprak istikametine kadar gidilir, yol Fenerbahçe stadının orada sağa bir dönüş yapar, son dönüştür, yol burada zaten şehir içine kaynaşır ve Sahil Yolu'na bağlanır. Bir süre çift yöne devam eden yol, Kızıltoprak BP'de ikiye bölünür, siz mecburi yönünüzde Bostancı istikametinde devam edeceksiniz. Fenerbahçe ve Selamiçeşme civarında ayrımlarda şaşırmayın, Bostancı tabelalarını takip edin, Caddebostan Migros'un tam önüne geleceksiniz.

• 2.köprüden gelinecekse; Köprüden çıkıştan sonra direkt olarak devam edilir. Hiç bir ayrımdan sapmadan Bostancı istikametinde gidilir, bostancı sapağında sapılmaz, Erenköy tabelaları takip edilerek devam edilir, Çevre yolu sonlanır ve Kozyatağı Kavşağı'nda şehir içine kaynaşır (Atatürk caddesi). Atatürk caddesi'den düz devam edilir ve Erenköy-Bağdat Caddesi tabelaları takip edilerek Bağdat Caddesi'ne ulaşılır. Bağdat Caddesi'nde Plaj Yolu Sokak'tan sola dönerek sahilyoluna çıkılır. Biraz ileride sağda Caddebostan Migros'u göreceksiniz.
Atatürk Caddesi'nden Bağdat caddesine inişi dosyalar bölümünde bulundan detay krokiden görebilirsiniz.

Ynt: İstanbul Caddebostan'a Avrupa Yakasından ulaşım

04/20/2010 10:41:00

http://www.nurturia.com.tr/groups/56d3f3f8-62dd-4c39-9199-9d5900c670c1/files

Dosyalar bölümüne hali hazırda google maps çıktılarını eklemiştim :)

04/20/2010 12:17:00

Çok Teşekkürler bu tarif çok iyi oldu.

Park için bir fikrin var mı ?

04/20/2010 12:23:00

Caddebostan Migros'un yanındaki alanda müşteriler için küçük bir açık otopark, arkasındaki alanda daha büyükçe bir açık otopark (müşteri olmadan da kullanabileceğiniz) bir de altında kapalı otopark var(bu da epey küçük). Ben çok nadir park edebildiğimize şahidim bu üçüne de. Sabah erken saatlerde boş olabilir belki ama çok büyük olmadıkları ve Caddebostan sahilinin ve civarının popüleritesinden dolayı genelde hep dolu oluyor. Onun dışında ara sokaklar ya da sahil yolu boyunca park etmek de mümkün.

04/20/2010 12:34:00

Çok Teşekkürler...

04/20/2010 13:43:00

SÜPERSİN SEN ESRAAAAAAAAAAA

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
23 Nisan 2010 Etkinlikleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...