hazır mamalardaki marka tercihleri

<12>

Ynt: hazır mamalardaki marka tercihleri

03/14/2011 14:36:00

arkadaşlar merhaba, benim kızım 6,5 aylık. ağustos doğumlu ama müsadenizle sizin grubunuza da üye oldum biraz önüme bakayım diye :)
ben geçici olarak almanyada yaşıyorum. burada belli başlı kavanoz markaları hipp, nestle ve alnatura. hipp önde gidiyor ve diğerleri hipple başedemiyor. üretim filmlerini izledim, buradaki doktor görüşlerini aldım, gıda mühendisi arkadaşlarımla görüştüm. tazeyken cam kavanoza özel bir vakumla tekniği kullanılarak ambalajlandığı için hiçbir katkı maddesi kullanılmadan paketlenebildiğini öğrendim. yani gerçekten içinde katkı maddesi yok rahat olun. içindeki sebze meyveler de organiklerin en iyileri, seçilmişleri. adamların pirinçleri nasıl ayıkladığını görünce bile gözlerime inanamadım.
oğlumda kullandım, kızımda da güvenle kullanıyorum. bildiklerimi sizlerle de paylaşmak istedim.

bu arada bu konu bizim 2010 ağustos anneleri sayfasında bir hayli tartışıldı kavanoz karşıtı anneler çoğunluktaydı. sizde yok galiba :)

sevgiler.

03/14/2011 16:07:00

ben kavanoz mamaları hep hipp alırım çeşit bulmakta da çok zorlanırım (konya) kimsenin bildiği yok buralarda:D dışarı çıkarken hep ondan yediririm gören çoğu kişi katkı maddeli şu bu der bende deli gibi her öğün yedirmiyorum ya derim evde herşeyini kendim yaparım vs vs uzayıp gider sonuçta kolaya kaçan tembel anne imajı çıkar ortaya halbuki kendi çocuklarının elinde cips kola!!!

sonuç içimi rahatlattınız sağolun..

03/14/2011 22:59:00

Aslında ben dahil bütün annelerin bu tür konularda neden çok pimpirikli olduğu ortada; bu ülkede her şey mümkün... Bugün derler x şeyin yan etkisi yok yarın aynı şeye kansere yol açıyor derler. Bugün organik derler yarın şirket aslında organik değilde tam tersine çürük gidalardan yapıyor derler.. Böle bakakalırız haberlere... Maalesef artık kendimizden geçtim ama yavrularımıza bişey yedirirken artık çok düşünür oldum. Örneğin ben kızıma hep danone meyveli yyoğurt yedirdim 1 yaşından sonra. Bugün meyveli yoğurtta mısır şurubu varmış yedirmeyin diyorlar ondan önce de İsrail malı bu içinde genetik olarak çocuğun zekasını geriletici maddeler var dendi. Tabi sadece yemek olayıyla kalmıyor bu güvensizlikler??? Neye inanacağımı şaşırdım.
Hipp markasına gelince güvenilir olabilir benimde doktorum da hipp tavsiye etti normal mama konusunda ve devam sütü olarak.. kavanoz mamalar konusunda bilmiyorum ben milupa da yediriyorum. hangisi daha kaliteli bilemiyorum. Yerinde görüp bakamadıkça sanırım hiçç emin olamayız.
sonuç kelle koltukta Allah a emanet yaşıyoruz.. Ve hergün diyorum şükürler olsun mucize gibi bugün de sağlıklı yaşıyoruz. Dert verip de derman aratmasın hiç birimize......(Konu biraz saptı idare edin bugün dertliyim galiba:))))))  )

03/17/2011 09:47:00

bizim sayfada kavanoz mamaları tartışılırken konu doğal olarak organik olan ve olmayan tartışmasına geldi. bu esnada ufak bir araştırma yaptım ve gördüm ki türkiyede tarımın BİNDE 8'i organik ve bunun sadece 30da 1i yurtiçi pazara sunuluyor. 1/30'un yurtiçi pazara sunulmasının nedeni de ihraç edilen ülkeler tarafından kabul edilmemesi. rezalet.....

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 haziran doğan bebekler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...