nerdesiniz??

09/16/2011 06:55:00

sevgili şubat anneleri..nerelerdesiniz?

hiç ses soluk yok.

bebeklerimiz ne alemde?

gelin konuşalım.bilmediklerimizi paylaşalım.

biz 16 şubat doğumluyuz.bugün 7 aylık olduk.hatta dr randevumuz var birazdan:)

ilk 3 ay elh.sütü çok yaradı 1.300 falan aldı hep.ama sonra işler öyle yürümedİ:D
acaip hareketli bizimkisi.

4.ve 5.ay gene idare ederdi ama 6.ayda 200 gr bile alamamıştık doğru dürüst.

4.aydan beri ek gıdaya geçmeye çabalıyoruz.

hala tam rayına oturamadık.

ama bu ay beklentim yüksek:) en az bi 400 gr bekliyorum:) :P

menülerimizi paylaşalım;

biz önce kahvaltı alıyorduk(hani şu peynirli pekmezli bulamaç olandan)

sonra reddetti.bugün kendi yaptıım ekmek ve lordan verdim yedi çok şükür (az da olsa)

öğleden önce 180 ml kadar yourt yiyor.(olmazsa kalanı ikindi gibi veriyorm)

öğleden sonra tarhana çorbası içiyor.(sadece bu çorbayı içirebiliyorum:( ne meyve ne sebze ne çorba :( hiçbiirini almıyor)

akşama doğru da muhallebimiz var.

tabi aralarda da anne sütü.

ama bunları nasıl yiyoruz.gelin de bana sorun:) şu fisher price ın e*ğitici msalcı tırtıl olmasa yanmıştık:)

sizlerin bebişlerinin kilo alımları;

yemeleri içmeleri,

sosyal,motor vs.gelşimleri nasıl?

geldim.

09/16/2011 07:36:00

benim oğlumda 5gün sonra 7 aylık oluyo ilk 4 ay sadece anne sütü beşinci ay işe başlayınca bakıcı biberona alıştırdı, kaşıkla dökülüyo diye o ay beni reddetmeye başlayınca kilo alımında yavaşladı. bayrama kadar geceleri emziriyordum. onuda bıraktı. uyurken emzirirdim çok uyanıyo gündüz gibi oturmak istiyo. şimdi ek gıda düzenimiz oturdu. günde üç defa mama veriyorum sabah akşam ve geceleri olmak üzere. benim bebeğimde o hazır kahvaltıları, kavanoz mamaları reddetti mevye püresi yemiyor küçük küçük elimle verirsem yiyor şeftali, üzüm, tatlı erik karpuz az olsada zorla tattırıyorum, dün ilk defa muz yedi küçük bir parça önceden ne zaman versem anında çıkarırdı.
çok hareketli kucaktayken sürekli zıplıyo, sürünmek istemiyo kollarımdan tutup yürütelim istiyo sürekli. yoğurt çorbalarını sevmiyo, sebze ve şehriye çorbasını yediriyorum .
düzenli günlük yoğurt yedirmeye çalışıyorum. doktorumuz çok kilolu değil ama sağlıklı dedi maşallah. ben eşim benim ailem hep zayıfız öyle kilolu bir bebeğim olacağını zannetmiyordum zaten.
herseke mavi boncuk dağıtıyo gülüyo yanında ben varsam hiç tanımadığı kişilerin yanında duruyo sakin duruyo.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 şubat anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...