içime dert oldu

07/29/2010 07:50:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: içime dert oldu

07/29/2010 08:33:00

bizimki de hiç şapka takmıyordu, bu sene 5 farklı şapka begüme 3 adet benim ve babasının vardı, oyun yaptık, dizdik yanyana, ben bugün  bunu şapkamı takacağım hayatım sen? aa bende bunu takayım! begümde hemen atladı bende bunu takcam diye öyle öyle 10 gün şapka taktırabildik haftasonu havuza gittik, orada takmadı sürekli ıslattım. tekrar konuş bence anlar :) 

07/30/2010 06:05:00

tek şapka taktırmayan bizim ki değilmiş yaşasın :)) bizde de eğer etrafta şapka takan birileri varsa iş kolaylaşıyor, aa bak ne güzel şapkası var felan deyip ona da taktırıyoruz.
Ama bence ilaçla şurupla korkutmamak lazım, yani o an çözüm gibi oluyor çok iyi anlıyorum sizi, ama sonra gerçekten gerektiğinde ilaca karşı direnç geliştirebilir. mümkün olduğunca yapmamaya çalışıyorum ben kendi adıma.

bir de ben bişey sormak istiyorum, biz rüyayı pusete de oturtamıyoruz mesela...bizim çocuklar böyleyken pusetlerinde kafalarında şapkayla uslu uslu oturan ve etrafı seyreden çocuklar kimin çocukları ve nasıl böyle oluyor da oluyor??

07/30/2010 06:09:00

valla o çocukları bilemiyorumda.benim sıpa şapka takılınca çıkartıyo,yere atıyo,üstüne basıp yürüyo:))yani beterin beteri var.

07/30/2010 06:15:00

sapkayı takıyoruz, çıkarıyo; takıyoruz,çıkarıyo,.......sonunda o kazanıyor:(

puset konusu bizim içinde bazen gecerli. Eline biraz ekmek, simit veriyorum, dikkati dağılıyor oturuyor...

07/30/2010 06:42:00

Ada geçen yaz şapkayı reddediyordu, ama bu baharla birlikte güneşten rahatsız olmaya başlayınca ve özellikle kendisi takabilmeye başladıktan sonra her zaman taktı. Bir de biz şapkasını birlikte almıştık. Belki içindeki "kız" çocuğu durumlarından, ayna karşısında evde çok taktı çıkardı ve bütünleşti şapkasıyla. Şimdi sorunsuz bir şekilde takıyor. Tatilde genelde deniz kıyısında bandana kullandım ben. Daha rahat oldu. Şapka gibi düşüp durmadığından aralarda kafasını ıslattım vs.

Pusette oturma bizim için şöyle oldu. Yürümek istiyorum diyor. Pusetin yanından pusetini kendi iterek yürüyor ya da önden koşuyor. Ancak yorulduğunda gelip kendisi oturmak istiyor. Baston pusete geçtiğimizden beri (Nisan ayında) kendi inip binebildiği için pusetine bu da kolaylaştı. Kimi zaman yürümek istediğinde ve yürüyebileceği bir yolda değilsek ya da tek başımızaysak(sadece ben ya da sadece babacan) ve kucağa gelmek istiyorsa itiraz etse de (ağlayarak da olsa) pusetinde oturması gerektiğini söyleyip ağlamasına ve itirazlarına kulaklarımızı tıkayıp o esnada etrafta ne varsa gösterip/anlatıp(dikkat dağıtmaca), aynı zamanda onu taşıyamayacağımızı ya da yürüyemeyeceğini yolun uygun olmadığını da söyleyip oturtuyoruz. Bir süre sonra kesiliyor sesi. Çok abartı krizlerinde bir kaç kere kucağıma almış, ve bir kenara onunla oturmuşluğumda vardır ama :)

09/23/2010 11:47:00

"bizim çocuklar böyleyken pusetlerinde kafalarında şapkayla uslu uslu oturan ve etrafı seyreden çocuklar kimin çocukları ve nasıl böyle oluyor da oluyor?? "

yükseltur;
onların anneleri nurturia ve benzerlerine girme ihtiyacı hissetmedikleri için bilemiyoruz kim olduklarını :)

geçen haftasonu babasının sokakta babasının elinden tutup, babası bir arkadaşıyla konuşurken hiç kıpırdamadan, babasının elini bırakmadan ve ses çıkarmadan bekleyen küçük kızı görünce ben de kendimi çok sorgulamıştım! arada öyle modeller de çıkıyor demek ki!

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...