Sut alerjisi :(

<12>
12/14/2011 17:35:00

Oglum 11,5 aylik ve sut alerjimiz var 6 aylikken kusmalar nedeni ile universite hastsnelerine ozel hastsnelere goturduk serumlar verildi ams bi turlu sebep bulunamadi cok zor gunlerdi. Daha sonra kendim faeketmeye basladim sut alerjisini vre test yaptirdim keci ve inek sutu alerjimiz var ve neocate mamayii ne turlu denesemde yediremiyorum .ne yapmaliyim

Ynt: Sut alerjisi :(

12/16/2011 04:11:00

Merhaba,

oglum 6 aylikken ek gidaya basladiginda fark ettik sut alerjisini. Ben de oglum da diyete basladik. Bize pregomin verdiler,tabii ki saf haliyle yemedi. Ama biz onun icine muz, elma armut tatlandiracak ne bulursak koyup, kahvaltilik tahillar ile mama halinde veriyorduk. Ne yazik ki sut olarak iciremedik. doktor meyve, sebze ve et yiyorsa alamadigi sutun cok kayip olmayacagini soyledi. Bu surecte sebzenin cok onemli oldugunu soyledi ayni zamanda. Dopingli bir corbamiz vardi sebzeli, benim oglum severek yiyordu, butun sebzeleri (oglunuz hangilerini seviyorsa), biz brokoli,kabak, patates, havuc, sogan koyuyorduk ve bir parca et ile bir tutam pirinc ve bulguru duduklude pisiriyorduk. Sonra da ezip ustune biraz tuz biraz zeytinyagi gezdirip yediriyorduk.Bir de biz pirinc sutu verdik bir sure. Onu da sut olarak icmedi ama tadi fena degil aslinda muzlu sut yapilabilir belki. Biz muhallebi yapiyorduk irmikle. Keci sutu, soya sutunu zaten onermiyorlar yuksek ihtimalle alerjik diye.

Oglum 2 yasina geldiginde sut alerjisi bitti. Su an sut ve sut urunleri tuketebiliyor. Zorlu bir surec biliyorum ama en gec 3 yasinda gececek. Merak etmeyin.

12/16/2011 07:08:00

Öncelikle geçmiş olsun. Oğlumun alerjisi 3.ayda ortaya çıktı. Kanlı, mukuslu, yeşil kaka yapıyordu. Bizde neocate kullandık. 1 ay öncesine kadar biberonda, içine vanilya şurubu koyup içiriyorduk. Ama son bir aydır biberondan içmek istemiyor. Ben kahvaltısını neocatele hazırlıyorum. 150 ml neocate hazırlayıp, içine milupanın ballı tahıllısını koyup yediriyorum. Ya da bebelac mısırlı çavdarlı. Bazende su ve unla muhallebi pişirip içine 5 kaşık neocate, 1 tanede muz koyuyorum. Böylelikle günde 300 ml neocate almış oluyor. Biz biraz şansısız yemek konusunda. Çünkü Denizin yumurta ve etede alerjisi var. Yiyebileceği şeyler çok kısıtlı. Çorba hiç içmek istemiyor. Sebzeleri bazen fırında mücver şeklinde yapıp yediriyorum. Bir gün yediğini başka bir gün yemek istemiyor. O yüzden neocate bizim için kurtarıcı oldu. Birde meyve yiyebiliyorsa (bizim elmaya bile alerjimiz var) püre yapıp, içine bir kaç kaşık neocate koyup yedirebilirsiniz.

12/16/2011 10:19:00

Oncelikle yazdiklariniz icin cok tesekkur ederim. Oglum zaten biberonda mamayi asla kabul etmiyor icine ne kadar pekmez koysamda o neocatein kotu tadi gitmiyor.o nedenle bende muhallebiler sebze corbalaei yemekler yapup icine anlamasin diye az miktarda mama karistiriyorum ama ne yaparsam neyin icine koyarsam koyayim yediremiyorum . Diyetisyen cok guzel tarifler verdi hepsini denedim ama ilk kasiktan sonra asla yediremedim. Cocugu surekli mama karisimli yemeklere zorlaya zorlaya simdi icinde mama var korkusuyla nirmal yemekleride corbalarida reddediyor. Surekli meme emmek istiyor.ac birak yer dediler 7 saat yemek yemedi meme emmedi yinede mamali olan muhallebiyi reddetti. Gercekten cok zorlu bi donem . Bu mamayi yedirebilen anneleri tebrik ediyorum gercekten .umarim bende birgun basarabilirim.eb sevdigi yiyeceklerle karistiriyorum olmuyor olmuyor.allahim tum annelere sabir versin. bu arada benim sutumden ogluma gecmiyormus. Bana bol bol peunir yogurrt tuket dedi ve kalsiyum ilaci verdi. Cunku cocuklar anne sutundeki tum kalsiyumu cekerler annede kemik erimesi baslar dedi. Acaba memeye guvendigi icinmi mama yemiyor ? Ama mamanin tadida cok kotu .

12/16/2011 10:32:00

Mamanın tadı gerçekten kötü çocuklar haklı aslında. Denizde hep aynı şeyleri yediği için yemek yemeden soğudu. Sizin kilonuz nasıl. Kilonuz iyiyse yani gelişimi, mamasızda idare edebilirsiniz. Burdaki bir çok anne mama vermiyor. Maalesef bizim kilomuz çok iyi değil şu anda 13 aylık ve sanırım ancak 10 kilo :( Mama vermeyip çocuğa kalsiyum takviyesi verenlerde var. İsterseniz bir dr'unuza sorun. Sütünüzden geçmemesi gerçekten şans, onu nasıl anladılar. Ben 10 aydır sıkı diyetteyim :(

12/16/2011 11:44:00

Ayaz yaklasik 4 ayda ancak 700 gr aldi su anda 10 kg ayni deniz gibi ve mama yemessede kilo alabilecegini dusunmuyorum. Bu arada ayaz beni emiyor ve herhangi bireaksiyon olmadigi icin benim sutumden gecmedigi kanisina vardi doktor. Gerci ben hic sut icemiyorum sevmedigim icin ama peynir ve yogurt ayran tuketiyorum. Doktor sanslisinki seni emiyor dedi. sizinde anne ogul diyette olmaniz daha sikici ama bu gunlerde gecer insallah en kisa surede. Kalsiyum takviyesi verse dr ama kilo alimi cok iyi degil yani mama yemesi sart gibi gorunuyor.

12/17/2011 21:46:00

Selamlar öncelikle geçmiş olsun. Ben de şu neocate'i sade içiremedim. sıvı şekilde alımın çok iyi olacağını söyledi doktor. Starbucks'dan vanilya şurubu alıp içine 1-2 damla damlatmamı önerdi. Benimki almadı. Ama deneyebilirsin. YamanAlp meyve püresi içinde alıyor. Günde 450 ml vermemiz gerekiyormıuş ama 350 civarında ancak yedirebiliyorum. Bu arada alerjiye bağlı bronşiolit yaşıyıruz. Biraz önce hastaneden çıktık. 6 gündür hastanedeydik. İlk 2 gün yoğun bakımda kaldı . Ölüyordum korkudan. Sizin bronşiolit öykünüz var mı?

12/17/2011 21:46:00

Selamlar öncelikle geçmiş olsun. Ben de şu neocate'i sade içiremedim. sıvı şekilde alımın çok iyi olacağını söyledi doktor. Starbucks'dan vanilya şurubu alıp içine 1-2 damla damlatmamı önerdi. Benimki almadı. Ama deneyebilirsin. YamanAlp meyve püresi içinde alıyor. Günde 450 ml vermemiz gerekiyormıuş ama 350 civarında ancak yedirebiliyorum. Bu arada alerjiye bağlı bronşiolit yaşıyıruz. Biraz önce hastaneden çıktık. 6 gündür hastanedeydik. İlk 2 gün yoğun bakımda kaldı . Ölüyordum korkudan. Sizin bronşiolit öykünüz var mı?

12/19/2011 22:05:00

Sizede cok gecmis olsun .umarim tekrarlamaz bende 2 gundur ayazin oksuruguyle bogusuyorum . Simdilik oyle bronsilit gibi bi durum yok umarim olmaz da. Ben hic veremedim ne sivilarla nede katilarla oglum bu mama yuzunden yemek yemiyor bi sure ara verdim mamaya zorlamiyorum. Vanilya surubunu bi kac yazida daha okudum fakat alip deneyemedik henuz.Bizimde 450 cc almamiz gerekli ama daha basaramadik.kavanoz meyve purelerine mi karistiriyorsunuz merak ettim. Oglunuza cok gecmis olsun enkisa zamanda sagligina kavussun .

12/19/2011 22:55:00

meyve püresini kendim hazırlıyorum. elma, armut oluyor genelde mevsim dolayısıyla. amaiçinemutlaka yarım muz ekliyorum. muz olmadan yemiyor. bir de pirinç unu veya buğday unuyla ve suyla muhallebi yapıyorum. çok az şeker veya  pekmez ekliyorum. 4 kaşık neocate ile veriyorum. iyi dilekleriniz için teşekkürler. BU arada nermin güler diye bir doktordan randevu aldım. Alerji konusunda en iyisinin o olduğunu söylüyorlar. Yarın testleri var. Umarım hayırlı olur bizim için. 

12/20/2011 12:09:00

Nerde oturuyorsunuz bilmiyorum ama ben ozmirde oturuyorum nehcet uz cocuk hastanesine gittik en son orda gercekten cocuk alerji uzmanlari mukemmel ve diyetisyenede yonlerdirmeleri cok iyi oluyor.biz ozel bi labaratuarda kan testlerinden sonra behcet uzda koluna deri testi yaptilar sut surup igne batirdilar bi kac alerji yapabilocek yiyecekleridde denediler biraz zor oluyor 15 dk ayazin iki kolunu sabit tutmaya calistik baya sikiliyorlar cocuklar ama mecburen yaptirdik. Unarim siz iyi sonuclarla karsilasirsiniz allah yardimciniz olsun.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
SÜT ALERJİSİ OLAN BEBEKLER VE ONLARIN ZAVALLI ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...