kızıyorum

<12>
03/17/2011 16:41:00

cocukluk ilkokul ortaokul lise üniversiteyi beraber geçirdigim arkasasım ile ben evlendikten sonra aramıza sogukluk girdi. istedigimiz zaman bulusamaz konusamaz olduk. evlerimiz uzak düştü gelip gitmek biraz zorlastı. derken önceden birbirimizin tuvalete girdiginden bile haberi olan biz artık haftalarca birbirimizin yüzünü görmemeye basladık dogal olarak. arkadasım hep bana sitem eder sen artık beni arayıp sormuyosun istesen gelirsin gibi seyler derdi. üstüne kerem dogdu ben dünyadan koptum herkesten koptum. arkadasım işe basladı epey görüşemedigimiz zamaanlar oluyodu.iyice kopuk gibiydik. 2 3 ayda bi sitem etmeye afra tafra yapmaya baslıyodu sanki ben onun sevgilisiyim de onu ihmal ediyomusum gibi:) velhasıl 3 senedir böyle devam eden bir durum. su an ise  konusmuyoruz sebebi de su :     arkadasım bir aile problemi yüzünden annesi babasıyla büyük bir kavga ediyor ve gece o hısımla yakındaki bir akrabasına gidiyor geceyi orda geciriyor. benim bunlardan haberim olduktan sonra bir iki aradım acmadı msj attım cvp vermedi geliyim mi dedim istemedi sen gel diye cagırdım gelicem dedi gelmedi veee aradan 2 gün sonra bana uzun bir yazı yazmıs sitem dolu. 2 ay önce tanıstıgı insan onu evine cagırmıs ben cagırmamısım 1 senedir tanıdıgı insan sabaha kadar aramıs mesaj yollamıs moral vermiş ben bi kere mesaj atmısım okadar... sonunada ne anne ne baba nede es önemli degil en önemli insanın dostudur gibi birsey yazmıs. onun bu anlayıssızlıgına empati kurmamamasına kızıyorum ama kac senelik doslugumuz var banane de diyemiyorum :(

Ynt: kızıyorum

03/17/2011 18:04:00

Malesef biz kadınların dostlukları erkeklerinki kadar sağlam olamıyor. Eminim arkadaşının bir eşi ve çocuğu yok ki senin yaptığın gibi empati kuramıyor. Anlayacak nasılsa bir gün. Kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Hep öyle oluyor...

03/18/2011 07:12:00

sağlıklı bir ilişki gibi görünmüyor zaten canım, senden talepleri aşırı. (kavga ettiği) anne babasının sorumluluklarını senden bekliyor, ne var ki sen onun ebeveyni değil arkadaşısın...o yüzden de bırak arkadaşı koca bile bulunur anne baba bulunmaz diye bir ifade var, bence kendini korumalı gerçekten banane demelisin çünkü bu tamamen onun sorunu, kendini savunmaların onun tarafından suçluluk hissin olarak algılanacaktır,hiç üstüne almazsan en iyi yardımı yapmış olursun arkadaşına.

03/18/2011 10:41:00

dün okudum yazınızı ve bu gece inanın rüyamda annemle kavga ettim. hemde ne kavga allahım bir uyandım nasıl moralim bozuk.çok etkilendim gerçekten.

arkadaşına gelince de kendi haline bırak diyen arkadaşlara katılıyorum.o nasılsa anlayacaktır. zaman herşeyin ilacı.

03/18/2011 11:51:00

Dostluklar da yıpranır, yorulur, eskir.
Bu yüzden de bazen zamana bırakmak, dinlendirmek gerekir.
Umarım sizde bu işe yarar.
Yaramazsa da "giden zaten senin değildir" diye düşünülebilir.

Bu arada,  kadınların çok sağlam dostluklar kurduğuna inanıyorum. Bunu hem kendimden hem de kadın dostlarımdan biliyorum.
23 senedir hiç kopmadığım kadın dostlarım var.

03/18/2011 12:14:00

25 yıla yaklaşan iki arkadaşlığıma,aslında dostlarımdılar ya da öyle sanmışım,son verdim.Onlar beni kırdılar ama arayıp ne oldu demediler.Duyarsızlıkları,hiç bişey olmamış tavırları en çok üzendi beni.kırgınlıklarıma rağmen 3 yıl sonraki aramamda da artık kendisini ailesine adadığını söyledi biri.Nasıl yani dedim geçen yıllar,paylaşılan çocukluk,genç kızlık acı tatlı bir ömür yani 25 yıl noldu.hiçbirşey olmamış gibi bitti gitti.neye yanacağıma şaşırdım.Anılarım acı veriyor artık.gördüm ki benim çabamla sürmüş zaten demek aramasam hiç aranmayacakmışım.hala çok üzülüyorum ve evet ikisinede çok kızıyorum.Üstelik eşleride çok yakın arkadaşlarımdı.onlarda çok duyarsız kaldılar bu bitiş karşısında.bende kadınların dostluklarının çok sağlam olmadığını düşünüyorum artık erkeklere nazaran.ne diyim Allah yollarını açık etsin.

03/18/2011 14:17:00

tok açın halinden anlamaz diye bir söz vardır ben öyle düşünüyorum. dostluk arkadaşlık her kim varsa çevremizde... eğer siz  evlenip de farklı biz düzen içine girdiyseniz illa kopukluk oluyor. ister istemez.. sonra çocuk olduysa ve hala evlenmedilerse iyice ara açılıyor.

ben kendi açımdan buna benzer olaylar yaşadım ama teker teker evlendiklerinde sorun kendiliğinden kalkıyor. çünkü artık onlarda akşam yemeğine ne yapıcam, çocuğumla nasıl zaman geçiririm,kocamla daha fazla nasıl ilgilenebilirim vs gibi şeyler düşünmeye başlıyorlar...

şuan naparsanız yapın bekar bir dost (nekadar iyi olursa olsun) evli bayanın halinden an-la-maz...

03/18/2011 15:58:00

arkadaslar ilgilendiginiz için cok tesekkür ederim.burada paylasınca ve yorumlarınızı okuyunca cok rahatladım.  üstüne gitmek istemiyorum ama onca yılın hatrı var böyle bitsin uzasın da istemiyorum. beni en iyi anlayan oydu herseyimizi paylastıgımız bir dostlugumuz vardı nasıl oluyoda böyle abuk subuk seyleri sorun ediyor veya nasıl oluyorda kendimi cok defa anlattıgım durumumu paylastıgım halde bana böyle trip atıyor anlayamıyorum.  haklısınız tok acın halinden anlamaz hesabı sanırım tekrar tesekkürler öptüüm

03/18/2011 16:01:00

Evet bekar kadınlar asla evli ve çocuklu kadınların halinden anlamıyorlar.Zaten sizden sıkıldıkları için anlayabilecekleri ölçüde görüşmüyorlar :)) Birde görüştüklerinde 10 tane doğurmuşta büyütmüş gibi akıl vermeye kalkıyorlar hırrrrrr....

Arkadanışınız herhalde kafasını toplayınca anlar haksızlık ettiğini.Ailesine kızmış sizden çıkartıyor hıncını.Genelde en sevdiğimiz kişiye yükleniriz ya birşeye kızınca sinirlenince ( anne mesela )

03/18/2011 16:55:00

kesinlikle katılıyorum bekar arkadaşlarımız halimizden anlamıyor, bu duygu yüklü dönemlerimizde de buna katlanamıyor hep alttan aldığımız durumları da alttan alamıyor hale geliyoruz,kim haklı onlar mı bizmi ben çözemedim ama sanrım bizim biraz da olsa haklılık payımız var hayatımız farklı yönde şekilleniyor.Benim de kardeşimden öte dediğim arkadaşım hamile kaldıktan sonra kendini çekmeye başladı çünkü artık onunla aynı ortamlara çok fazla girmiyor sigara içilen yerlerde bulunmak istemiyordum  sonunda çok saçma bir sebepten bir gün patladık şimdi iş dışında meraba meraba...

03/18/2011 19:16:00

Abuk subuk şeylere üzülen bir arkadaşım var, güzelim can sıkıntısı seninki, rahat batıyor, evlen, çocuk yap, hepsi geçer, hala canın sıkılıyorsa ikincisini yap dedim mi? Dedim:)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...