Et, Yogurt

01/20/2011 09:20:00

Oglen ogunune et ne zaman eklemeye basladiniz? Eti nasil veriyorsunuz, sadece et suyu formunda yemeklerine karistirarak mi yoksa kavurup ekliyerek mi? Yogurdu mayalayanlar inek sutu mu keci sutu mu kullaniyorsunuz?

Ynt: Et, Yogurt

01/20/2011 18:45:00

ek besinlere 6 ayımız bitince gectik 4.haftada sebze püreusine kıyma eklredik. çiğköftelik daona kıymasını y2 kere çektirerıek kullanıyoruzn.
yogurttada inek sütü kullanıyoruz

01/20/2011 19:24:00

Bizde 7nin sonuna doğru geçtik ek besine 5.ayda geçmiştim.yağsız iki kere çekilmiş kıymayı kavurup çorbasına ekliyorum.yoğurdunuda inek sütünden(uht)yapıyorum.

01/20/2011 20:26:00

Yogurt tariflerinizi de paylasabilirseniz cok sevinirim

01/21/2011 21:18:00

7 aylık olunca kuzu eti vermeye başladım. Kuzu etini haşlayıp rondadan geçirdim ve buzluk kaplarına eşit oranda suyu ile birlikte paylaştırıp dondurdum.Hergün sebzelerle birlikte bir tablet olarak atarak pişirdim .

01/21/2011 21:40:00

etini bizimkisi çorba içinde sevmiyor sulu köfte yapıyorum küçük ufak köfteler ,bayılarak yiyiyor...yoğurdumuzda bazen aoç keçi sütünden bazende inek sütünden...

02/02/2011 07:44:00

yoğurdu küçük kavanozlara 2 günde tüketeceği miktarda ılık inek sütüne (parmağımı yakmayacak şekilde) 1 çay kaşığı olarak mayalıyorum. 4 saat sarılı bırakıp sonrasında kapağını açıyorum. bebeğim yoğurdu sade pek sevmiyor. bir gün meyveli (elmalı, armutlu, kayısılı, pekmezli) bir gün sade veriyorum. kabızlık problemi için kayısı marmelatı karıştırıyorum veriyorum bazen çok seviyor.  keçi sütünden hiç mayalamadım. devam sütünden mayaladım ama çok sulu oldu ve tutturamadım.

02/07/2011 21:23:00

yaa kızlar ben böle sizin tariflerinizi görünce bi tuhaf oldum ben hiç öle kıymayı iki kere falan çekip vermedim kendi yemeğime nasıl koyuyorsam onunkine de öle koydum hep sorun olmaz insallah:)
üstelik bizimkide afiyetle yedi

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 haziran doğan bebekler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...