minikleriniz emeklemeye başladılar mıııı??? : )

<123>
03/05/2011 08:41:00

bizim Çınar komando edasıyla alçaktan sürünmeye başladı..elleriyle kendini çekip ayaklarıyla da iterek seri biçimde ilerliyo..emeklemek sayılır mı bilmem : ) kafamı laptopa çevirdiğim anda ya masanın altında ya televizyonun yakınlarında buluyorum..sanırım işimiz gittikçe zorlaşıyor kızlar : )

sizinkiler ne alemde??

Ynt: minikleriniz emeklemeye başladılar mıııı??? : )

03/05/2011 12:48:00

merhaba,aybüke'ye ayaklarından destek verirsem sürüklüyor kendini,gayret ediyor yavrum emeklemek için ama henüz kendi kendine ilerleyemiyor.hayırlısı bakalım

03/05/2011 18:01:00

merhaba

zehra da komando edasıyla ilerliyor ama biz yanındayken değil bizde başka bir odaya gidip onu gizlice izliyoruz hemen emeklemeye başlıyor sanırım bizi arıyo :))

03/05/2011 18:24:00

o zaman aybükenin de aramıza katılması yakındır.. : ) 
zehranın da emeklemek için geçerli bir sebebi olmalı anlaşılan : )

03/06/2011 10:54:00

tabi muhakkak önünde laptop kumanda tv kumandası vs olmadan emeklemem diyenlerden benim kızım:))

03/06/2011 11:09:00

merhaba aranıza yeni katıldım. ekim annnesi olcakken oğlum sürpriz yaptı ve ağustos annesi oluverdim:) 12 ağustos doğumlu oğlum 30 haftalık 960 gr(840 a kadar düştü) ve 33 cm olarak doğdu.  burdan sizin bebeklerinizin gelişimini okuyarak oğlum yaşıtlarını ne zaman yakalar diye bilgi sahibi oluyorum bende.2 yaşına kadar yakalarlarmış genelde. yakalamasada hiç önemli değil sağlıklı olsun varsın ufak olsun. şu anda 5,5 kilo ve 61 cm olduk. hiçbir sağlık sorunumuz yok hamdolsun. oğlum emeklemiyor henüz tabiki ama gelişimi güzel. mesela 1 aydır kafasını aldırıp vucudunu doğrultmaya çalışıyor. sanırım oturmak isityor. arakasına eğimli bir yastık koyduğumda dik oturuyor ve sağa sola hiç yıkılmıyor. yeni doğduğunda yüz üstü durumda kafasını sağdan sola kaldırıp çevirebiliyordu küvezdeyken. sesli gülmelerimiz başladı mesela. eline bir oyuncak verdiğimde evirip çevirip ağzına götürüyor. şık şık falan güzel sallıyor. kafa göz gidiyo bu arada tabi:) anakucağındaki oyuncaklara uzanabiliyor ve oynuyor ama başka türlü hemen herşeye atlamıyor yani gel gel falan yaptığımda henüz elini uzatmıyor.  sizin bebekler bunları kaç ayda yapıyordu. sanırım 4 yada 5 aylık seviyede şu an. ek gıdalara bu ay tattırma olarak yeni başladık. sabahları 5 kaşık yumurta sarısı ffındık kadar beyaz beynir bir kaşık pekmez. Öğle öncesi yarım çay bardağı elma armut havuç suyu hepsi karışık bazen tek. saat 4 gibi de 4yemek kaşığı yoğurtla başladık bakalım. meme + mama olarak beslenmemiz devam ediyor.

03/06/2011 11:19:00

merhaba ozalp07

kızım 3 ağustos doğumlu bence erken doğmasına rağmen oğluşunuzun gelişimi gayet güzel zehra bu söylediklerinizi tam 2 ay önce yapmaya başlamıştı oturma eğilimi göstermeye başladığındada oturtmaya başlamıştım zaten ek gıdaya başladıysa eğer oturmalıda ek gıdayada 5 ay ortalarında başlamıştık son 15 gündür ona özel yemekler yada kahvaltılar hazırlamıyorum çünkü onları isteyerek yemediğini fark ettim ve bizim yediğimiz yemeklerden yedirmeye başladım tabiki çok az tuzlu olmasına dikkat ediyorum ama biryere gittiğimizdede orda ne yemek varsa veriyorum şuan çok büyük lokmaları bile kolaylıkla çiğniyor ve yutuyor birde kahvaltı bulamacını bitirdik epeydir herşeyi tek tek veriyorum severek yiyor ne versemde yiyor çok şükür tabi anne sütünü  devam bu arada.

sağlıcakla kalın..

03/06/2011 11:26:00

ek gıda doktorumuzun önerisiyle tabi bu şekilde. Önümüzdeki ay meyve püreleri ve çorbalara başlayacağımızı söyledi doktorumuz. meyve suyunu bardakla yarı oturur vaziyette veriyorum ama fazlada oturtmak istemiyorum tabi  dr destekle önümüzdeki ay oturabilir dedi.9 aylık doğanlarda 6. ayda destekle oturabilir dedi. yüz üsüt yatırdığımda yüzme hareketindeyiz henüz ama geri geri kayıyor. 2.5 aylıkken yüzüsütnden sırtüstüne dönüyordu ama şimdi dönmüyor. kolu bacağı kaldırıyor dönmeye çalışıyor ama bakalım yakında galiba:) o zamanlar 2 kilo falandı tabi. sağlıklı olması en önemli şey. iyi pazarlar.

03/06/2011 13:43:00

merhaba ozalp07..bence ufaklık çok azimli..yola erken çıkmasına rağmen bizim yaramazlara yetişmesine az kalmış..2 yaşında bizimkileri geçer bile.. : ) dönme çalışmasına başlaması güzel..arkası gelir en kısa zamanda...Allah uzun ömürler versin yavrularımıza...

03/06/2011 22:52:00

Lara'nın emeklemeye hiç niyeti yok, yüzüstü durmaktan kesinlikle nefret ediyor ilk günden beri, istediği yere dönerek gidiyor:) (yüzüstü gelince hızla hemen sırtüstü dönüyor)  Emekleme gayreti dahi yok. Tek isteği dönsün yuvarlansın ve ayakta dursun. Hiç emeklemeyip yürümeye geçen bebeklerden olacak sanırım. 

03/07/2011 06:26:00

evet bazı bebekler Lara gibi emeklesin diye beklerken bi bakmışsınız yürüyorlar.. : ) dönerek amacına ulaşıyosa demek gerek duymuyor emeklemeye..bakalım ilerleyen günlerde ne olacakk : )

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...