Dukan Sebze Protein Günleri

<123>
01/04/2012 09:52:00

Sebze Protein Günleri için tarifler

Ynt: Dukan Sebze Protein Günleri

01/04/2012 11:09:00

Patlıcan-kabak-domates dolması veya etli sarma
Normal dolma yapar gibi ancak kıymaya pirinç veya bulgur ilave etmiyoruz. Yağ koymadan salçalı suda pişiriyoruz, üzerine sarımsaklı/sarımsaksız yoğurt ile gömülüyoruz :)

01/04/2012 11:14:00

Dün ilk sebze protein günümde, bol yağsız kıymayla kabak yemeği yaptım ve harika oldu.

Kıyma, soğan, birazık salça, bol kabak ve bol domates sosu kullandım. Baharat olarak, tuz, karabiber ve kimyon kullandım. Yanina da bol salatalıklı cacık yaptım.

01/04/2012 11:17:00

Sebze günleri için vazgeçilmezim Alinazik ben patlıcanları bir kerede közleyip buzluga atıyorum tek tek cıkarıp yapıyorum besamel sosta mısırunu ve süt kullanıyorum. kıymayı bol baharatlı ve acılı yapıp patlıcanın üzerine dokuyorum isterseniz üzerine yogurtta koyabilirsiniz şiddetle tavsiye...

01/04/2012 12:33:00

Tavuk veya hindili mantar sote yapıyorum. Mantarı bol sarımsak, soğan ve karabiberle kavuruyorum içine haşlanmış küp küp tavuk veya hindi eti de atıp biraz köri ilave edip kavurmaya devam ediyorum, yanında ayran, cacık veya yoğurtla yiyorum

01/04/2012 12:36:00

hamsi bugulama yaptim aksama,iyice suyunu cektirdim,ustte kalan hamsiler citir citir oldular,tavsiye ederim
1kg hamsi
3 bas sogan
1 limon
tepsiye 1 damla yag damlatip peceteyle sildim
ince ince dogranmis soganlari alta dizdim,uzerine incecik zar gibi limon dilimlerini siraladim
ayiklanip birbirine yapistirilmis hamsileri uzerine yildiz gibi dizdim,tuzunu ektim,250 derece firinda ustu kizarana ve tum suyunu cekene dek pisirdim,maydonoz ve sogan piyazi ile yedik

(duygutipi'den alıntı)

01/04/2012 12:40:00

Pırasa Böregi

1 kg .pırasa 10 cm . uzunlugunda kesilerek haslanır ve ince kıyılır . İçine 100 gr rende kasar , baharat , 1-2 kasık yulaf kepegi, 2yumurta karıstırıp yaglı kagıt serilmiş borcama yayılır. Üzerine 1 yumurta cırpılarak sürülür . Fırında 180 derecede 25-30 dakika daha tutulur .

Orjinal tarifte yagda var ama dukana uygun olması için ya cok az koyabilirsiniz .

01/04/2012 12:53:00

Kıymalı taze fasulye
düdüklüye
bol domates
bol sogan
sarimsak
kıyma
1/4 havuc
taze fasulye koyup yağsız pişirin

(özgecon'dan alıntıdır)

01/04/2012 13:09:00

BROKOLİ CORBASI

300 gr . kadar yagsız süt
700 gr su
bir büyük brokoli
baharat tuz
2 yemek kasıgı yulaf ezmesi ( kepekle denemedim )

Kaynatılıp blenderdan gecirilir , afiyetle sebze protein gününde tüketilir.

01/04/2012 13:46:00

düdüklüye ıspanak, kıyma, domates, soğan, sarımsak biber koyup ağzını kapatıyorum yağ yok bol domates var. pişiyor mis gibi

(özgecon'dan alıntı)

01/04/2012 13:59:00

Pırasa

3 yumurta (çırpılacak)
1kg pırasa (küçük doğranıp haşlanacak sonra süzülüp robottan geçirilecek)
1 sb light dil peyniri
karabiber, tuz
4 yemek kaşığı yulaf kepeği
çok az bitkisel yağ

pırasaları robotta çekince içine peynir, yulaf kepeği, peynir, baharat ve yumurtalar katılacak. yağlı kağıt konulmuş borcama yayılıp 180 fırında pişirilecek

hayat ;) denemedim ama aklımda bir tarif bu da benim

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...