Dukan Sebze Protein Günleri

<123>

Ynt: Dukan Sebze Protein Günleri

01/04/2012 14:02:00

Ben benimkini denedim - süper oldu

01/04/2012 14:10:00

mantar dolması...

kıymayı soğanla biberle kavuruyorum, içine biraz baharat, tuz. saplarını kopardığımız mantarların içine doldurup fırına atıyorum. fırından çıkarmadan birkaç dakika önce üstlerine kaşar. yeme de yanında yat :)

01/04/2012 14:12:00

üstün bir tarif
o soganlar kuru kuru nasıl kavruluyor sonradan mı atılıyor kıymaya

01/04/2012 16:16:00

pek açıklamalı olmamış di mi :) kıymayı az biraz suyla pişirtiyorum, içine soğanı ve biberi koyup kapağını kapadım mı yumuşuyorlar, pişiyorlar. kavrulmaya yakın tuzunu baharatını atıyorum.

01/06/2012 08:10:00

bige'nin pırasa tarifini yaptım dün akşam. 1 yumurta eksikti, ayrıca 1 su b. dil peyniri yerine, light kaşar peyniri ve light beyaz peynir karıştırıp koydum. çok güzel oldu :) yağ katmadım bir de, kızım bile severek yedi. o derece yani ;)

01/10/2012 07:04:00

FIRINDA TAVUKLU KARNIBAHAR

Karnıbaharları çiçek çiçek ayırıpı yumuşayıncaya kadar haşlıyoruz.
1 paket tavuk göğsünü 1 büyük soğanla soteliyoruz tavuklar pişsin biraz.(soğanı kavururken ben biraz sıvı yağ+biraz sütle hallediyorum)+tuz+pulbiber

borcama haşlayıp süzdüğümüz karnıbaharları yayıyoruz üzerine sotelenen tavuk göğüsünü karnıbakarın üzerine yayıyoruz en üzte ise kaşar peynir rendeleyip fırında 180-200 derecede kaşarlar eriyip kızarmaya yüz tutana kadar pişiriyoruz.AFİYET OLSUN.

ÇOK LEZZETLİ ŞİDDETLE TAVSİYE OLUNUR.

01/15/2012 14:23:00

Dün pişirdim bayıla bayıla yedim.

Fırında Dukan Kabak Mücver

1 kg kabak
1 büyük kuru soğan
yarım demet taze nane
yarım demet maydanoz
dereotu da koyacaktım unutmuşum
1 adet yumurta
2 yemek kaşığı yulaf kepeği
karabiber, toz kırmızı biber, 1 çimdik tuz, kuru nane
1 su bardağı light beyaz peynir (yörsan almıştım ekşi beğenmedim onu değerlendirmek için yaptım:)

kabakları rendenin iri tarafıyla rendeleyip suyunu hafif sıkın, içine yulaf kepeğini karıştırıp kenare koyun. soğanı rendeleyin, yeşillikleri doğrayın. bütün malzemeleri karıştırın.
yağlı kağıt veya zeytinyağı-peçete ile yağlayıp borcama dökün 220 derecede 30 dk (kızarıncaya kadar pişirin. sarımsaklı yoğurtla nefis oldu...
ben ince sevdiğim için 30*40 cm boyutunda tepsiyle pişirdim.

01/17/2012 12:31:00

yumurtalı ıspanak

1 kilo ıspanak yıkanmış doğranmış
3 yumurta
2-3 yemek kaşığı salça veya 3-4 yemek kaşığı domates sosu ya da miktarı ayarlayarak ikisini birden...
1 soğan
tuz
çok az zeytinyağı (ben z.yağı kullanmaya başladım. tercihe bağlı)

soğan kavurulur, üstüne salça veya domates sosu dökülüp hafif kavrulur. ıspanaklar ilave edilir. ıspanaklar pişince tuz eklenip bir iki karışım pişirilir. en son yumurta kırılıp hafif ateşte tencerenin kapağı kapatılıp yumurtalar pişmeye bırakılır.

afiyet olsun.

01/17/2012 13:39:00

elvancım ben de yumurtalı ıspanak yapıyorum çok doyurucu ve de lezzetli oluyor. ben salça koymuyorum ıspanakları yıkayıp doğrayıp haşlıyorum süzüp suyunu sıkıyorum.soğanı sıvı yağ ile kavuruyorum ıspanakları ekliyorum bir iki dkk.biştikten sonra yumurtaları kırıyorum.isteğe göre üzerine sarmısaklı yoğurtlada yenebiliyor.çok lezzetli oluyor bende tavsiye ederim.aynı yemek pazı ilede yapılabiliyor oda güzel oluyor.

01/17/2012 13:58:00

Dukan<a uygun patlıcan dolması yapacağım, yulaf kepeği koyayım di mi? 1 kaşık falan

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...