tuvalet eğitimi için uygun zaman mı acaba

08/02/2010 06:54:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: tuvalet eğitimi için uygun zaman mı acaba

08/02/2010 07:10:00

merhaba deniz,
bu konuda sorular kısmında çok konuşuldu,etiketlerden bir tara istersen.
ben de o kadar çok yazdım ki , bu konudaki limitim doldu artık.
kolay gelsin derim sana da. sen hazırmısın onu da düşün
sevgilerle
şenay

08/02/2010 08:59:00

senayi dinle, en uzmanimiz o :)

08/02/2010 09:30:00

deniz merhaba, biz 1 ay evvel başladık ve 1 haftadır tamamen bezi bırakmış durumdayız. Bence bu aylar kesinlikle çok çok müsait bezi bıraktırmak için. mesela, rüya herşeyi "kendim yapıcam" evresinde ve çişini kendisinin yapabiliyor olması acaip mutlu ediyor onu. 2,5 yaş civarında inatlaşmalar daha fazla oluyor benim gözlemlediğim kadarıyla.
bezsiz bebek grubunun altında yazılanları okumanı tavsiye ederim öncelikle.

kendi deneyimimiz ise kısaca şöyle: önce gündüzleri çıkardık, evin içinde bezsiz gezdi. dışarı çıkarken ve geceleri takmaya devam ettik. hiç kafası felan karışmadı, aksine gündüzleri tutmayı öğrendiği için geceleri de kuru kalkmaya başladı. sonra parka giderken bez takmamaya başladık. (dık diyorum ama bakıcımız sağolsun, büyük emeği var). önceki haftasonu her iki gün 5-6 şar saat dışardaydık ve kupkuru bezle eve döndük, hemen tuvalete gidip foşur foşur işedi :)) bunun üzerine gece de çıkardık, gece zaten normalde 1 kere uyanıp su felan içiyor, uykusunu bölmeden lazımlığa tutuyoruz, yapıp geri uyuyor. bu haftasonu, eminönüne gittik, kendi korkumuzdan dışarda uğraşamayız diye bez bağladık. güzel bir restoranın temiz tuvaletini bulunca soktum, baktım bez kupkuru ve gayet güzel tuvalete çişini yaptı. eve dönene kadar da yine hiç kaçırmadı, evde yaptı.
ilk 2 hafta biraz peşinde dolanmanız ve takip etmeniz lazım. biraz tahminle düzenine alışıyorsunuz. kaçırmalar normal, çok tepki vermemek, suçlu hissettirmemek lazım. sonra kendiliğinden söylemeye başlıyor :)
biz kurtulduk, darısı başınıza :)

08/02/2010 11:46:00

ben de haftasonu bağlamadım... 2 kere lazımlığa isabet ettirebildik sadece... haftaya izne ayrılınca bağlamamayı düşünüyorum bakalım şansımızı deneyeceğiz..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuklar Krizde

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...