Dış müdahaleler!!!

<12>
01/22/2010 12:06:00

Hepinize merhaba. Sorularınızı, yorumlarınızı merakla okuyorum.Hem çok şey öğreniyorum hem de kendi uygulamalarımın sağlamasını yapıyorum.Şimdide o kadar bunaldımki sizlere içimi dökmek istiyorum. Ben dışarıdan müdahale eden ,yorum yapan ukalalardan bunaldım.Annemi, kayınvalidemi,yakın arkadaşlarımı geçtim resmen sokakta hiç tanımadığım insanlar yorum yapıyor. İnce giydirmişsin diyen, kalın giyinmiş terler diyen, biberonla mama içirirken görüp niye anne sütü vermiyosun diyen...İlk başlarda gülüp geçerken artık sabrım öyle bir taşmış ki insanlara çok sert tepkiler vermeye başladım. Babası gibi sıcağa hiç gelemeyen uykusunda su gibi terleyen bir oğlum var. Çok şanslıyım , kolay kolay ağlamaz. Sadece sıcağa gelemez. BEn de onu marul gibi kat kat giydirir , sıcakladığını hissettikçe kat kat soyarım. Gemide üstünü çıkarırken çıkartma üşür diyeni bile oldu. Hep bana mı denk geliyor , sizlere de oluyormu. Bi de bunun bi sonu yok mu?????

Ynt: Dış müdahaleler!!!

01/23/2010 22:20:00

bunun bir sonu var mı bende merak ediyorum doğrusu. annem ve kayınvalidem yüzünden kendimi yetersiz hatta beceriksiz ve hatta aptal sanmaya başladım. nadiren dış ortamlarda bulunduğum ve iş arkadaşlarımın tümü erkek olduğu için henüz dışarıdan müdahaleler eve gelen teyzelerle sınırlı ama gerçekten bezdirici bir durum :(anneme çemkirmek kolay ama kayınvalideye tek kelime edemeden boyun eğmek beni bitiriyor sinir hastası olmamak mümkün değil

02/12/2010 14:52:00

geçen gün havyaı güzel görüp kzımla yürüyüşe çıktığımızda yolda hiç tanımadığım 2 ayrı yaşlı teyze bizi, durdurup, ağzını kapatmamı yoksa bebeğin üşüyeceğini söyledi, dönüşteyse başka bir teyze bebeğin ağzını çok kağattpımı nefes alamayacağını söyledi.

eve gelinceye kadar gülsem mi sinirlensem mi bilemedim

sanırım özellikle yaşlılar karımadan duramıyorlar.

ayrıca kayınvalide konusunda hacere katılıyorum. annene istediğimi söyleyebiliyorum,  ama kayınvalideme bişey diyemedğim için herseferinde "tamam" demekten şişiyorum. neyseki başka şehirde oturuyorlar :)

02/21/2010 12:44:00

En sinir olduğum dediğin gibi biberonla görüp, a aaa sütün yetmiyor mu diyenler? Yetmiyor! Var mı bir diyeceğiniz. Ben artık tersliyorum üzerinde fazla düşünmeye gerek yok. Cevabı yapıştırmak lazım ne diye kendini üzeceksin :)

02/25/2010 14:48:00

Essmeralda insanların patavatsız olduklarını biliyordum da bu kadarına pes yani. "Ay yazık" demelerine inanamıyorum.Benim oğlumda doğduğunda boyut olarak bayağı küçüktü ama şimdi daha 6.ayına girmeden 9-10 aylık gibi gözüküyor.Şu an sütüm az olduğu için hem meme hem mama hem de ek gıda ile besleniyoruz.Maşallah gayet sağlıklı. Her anne bebeğini 12 ay emziremeyebilir, bebeklerin boyutları prototip gibi eşit değildir.Bebekleri soğuktan korumak için astronot gibi giydirmek sağlıklı olmayabilir. Ve en önemlisi bebek için en doğrusunu annesi bilir. Ben eş,dost akrabanın önünü kestim.Tersleye tersleye artık yorum yapmamayı öğrendiler. Fikirlerine güvendiğim 1-2 kişi var bir sorum olunca onlara veya doktorumuza danışıyorum.  

03/03/2010 21:33:00

okuduklarım o kadar tanıdık ki inanamıyorum.. ben sadece başlarda böyle şeylerin yaşandığını sanıyordum meğer bi sonu yokmuş.. tanımadığım insanlara ya hiç cevap vermiyorum ya da rahatlıkla tersliyorum ama iş yakınlara gelince daha zor.. giydirmek, yatırmak, kaldırmak tutmak vs neyse de iş emzirmeye gelince deliriyorum artık.. sütün yetiyormu diye sormayan bi kapıcı kaldı.. (kızım klasik türk bebekleri gibi tombul olmadığı için sanırım) mama verirken vicdan azabı çekiyorum artık suç işliyormuşum gibi.. sütümden bahsettiklerinde namusuma laf etmişler gibi hissediyorum.. bir an önce ek gıdalara geçmek istiyorum.. bakalım hayırlısı.. bu arada "sütümü helal etmem" sözünün ne kadar sağlam bi söz olduğunu da öğrenmiş oldum.. herkese kolay gelsin!!!

03/03/2010 22:44:00

Herzaman heryerde bu tiplere rastlayabilirsin ben adalrını maydonozlar koydum(herseye maydonoz olanlar)bana da çok yapıyorlar özellikle en çok kayınwaldem hemen herseyi yakıştırması beni deli ediyor aslında daha çok müdehale etmeye çalışıyor ama ben fırsat vermesemde içten içe gıcık gidiyorum:/susturamamk insanı yiyip bitiren şey oluyor ister 5çocuğun ister 1çocuğun olsun söylicek lafları bitmiyor insanların sen en iisi kendi çocuğunu dilediğin gibi kimseye kulak vermeden içinden geleni yap çünkü onu senden başka kimse daha iyi tanıyamaz bunu unutma..

07/28/2010 11:50:00

bende bunaldım

dogum yaptıgım gunden beri her aklına esen bişey soyluyor.. uzerimde asırı baskı hissediyorum..

bu yuzden memeyi tutturmayı bile basaradım ogluma

tam memeyi tutmus emiyorken, odanın kapısı acılır emdi mi emmedimi , sen sut sag ver bnen doyuruyum diyip beni ve bebegimi stres altına sokanlar..

oglumu uyutmaya calısırken kucagımdan kaptıgı gibi götürüp sallayanlar.. cok sukur sallayarak uyumaya alısmadı neyseki.. yatırıyorum yerine kendi uyuyor ama inanın cok yorucu ve yıpratıcı gunler gecirdim bunu yapmayı basarana kıadar.. sebepse dıs etkenler tabiki..

gecenlerde tatile gittik onune gelen kucuk bebegğin ne işi va diye yorum yapıyor.. gayet guzel bi tatil gecirdik ustelik en ufak bi hastalık bile yasamadı, yolda gayet rahattı..

dinlememeye umursamamaya calısıyorum bende ama az kaldı yakında patlayacagım..

sunu kabullensinler artık COCUK BENİM COCUGUM VE NE YAPACAGIMA NASIL YETİŞTİRECEGİME NASIL UYUTUP BESLEYECEGİME BEN KARAR VERİRİM!!!

09/02/2010 15:52:00

aldırmıycaz evet çoçuklar bizim insanlar çok karıştımı iyi niyet aramıyorum yok göbeğin kalır yok sütün yetmiyomu yok iyi beslenmeyen bebeğin göbeği asla düşmez hastanede sıkıntıdan sütüm kesiliyordu erdeyse ateşimiz 36 hemşire yanlış görüyo uykusu gelen çoçuğumu yapıyo 39derecen  ateş ölüyodum neler çektik komşular akrabalar hemşirelerden aldırmayın bizim bebeklerimizi en iyi biz tanırız

09/17/2010 12:25:00

evet bence herkes haklı...:).. ben beyza bır aylıkken gıttım kayınvalıdemın yanına .. ıkı ayda beraber yasadık yaklasık.. karısmadan durabılırmı duramaz tabı.. hıc sesımı cıkarmadan bıldıgımı yapıodum.. napıyım.. baktı kı oda ne derse desın ben bıldıgımı okuyorum bı sure sonra karısmalarıı azalttı.. oyle yapmak en dogrusu galıba .. evet dıyceksın tamam dıyceksın.. neyı dogru bılıyosan onu yapacaksın sonra.. ınsan cevap verdıkce sert davrandıkca karsısındakınden cok yıpratır kendını..komsuların karısmasını hıc demıyorum.. bıkeresınde alerjı olmustu kızım.. yuzlerı kıpkırmızı catlak catlak olmustu.. herseyı benımbecerıksızlıgıme cocuguma ıyı bakamama bagladılar ıma yollu.. hele kayınvalıdemın doktor neymıs ne bılırmıs doktor dıyıp bızı doktora gondermek ıstemeyısı..:))) sımdı guluyorum ama o zaman gercekten cok can sıkıcıydı... buda bı surec galıba

09/17/2010 14:28:00

Üzgünüm Emine ama bu bir süreç değil.Çünkü geçmiyor. Bakıyorum da bu konuyu oğlum 4 aylıkken açmışım. Şimdi 1 yaşında ve hala müdahale eden karışan bir sürü densiz var. Daha dün doktordaydık , Maşallah boyu ve kilosunu çok iyi buldu. Zaten aşırıya kaçmadan herşeyi yiyen, uykusu düzenli ,oyuncu ve problemsiz bir oğlum var. Ancak sanki herşeyi yanlış yapıyormuşum gibi yedirmeme karışan, uykusuna karışan , giydir üşür,giydirme terler diye giyimine karışan eş dost,akraba, sokaktan geçen herhangi bir hanım , markette bir amca hiç eksik olmuyo. Tersine birşeyleri çok doğru yapmışım ki (Nurturia sağolsun) böyle bir oğlum var.Onlar dedi diye oğlumu farklı yetiştirecek değilim. Artık ruh halime göre sinirliysem tersliyorum, sakinsem duymuyorum. Ama biliyorum ki bu hepimizin başında büyük bir bela Ne olur bari bizler etrafımızdaki yeni annelere bunu yapmayalım :))

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...