iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

08/19/2010 13:55:00

evet fellah :) simdi o sosu tadina baka baka yapmak lazim, iftardan sonra artik. ne kadar lezzetli birsey oluyor.

yasemin :))

08/19/2010 14:03:00

fellah? ne ayol? ben bilmiyom. aydinlatin beni...
evet ülkücüm piscek domates sosu. yagda sarimsaklari kavur, sonra domatesleri, domatesler yumusayinca icine taze nane yapraklarini at sezissinler, kapagini kapa. hepsi pisince ocagin altini kapadiktan sonra kuru kekik ekle. sonra yeme de yaninda yat:)
ya yasemin bizim de sirkette ortada kasarli simit duruyor, toplantidan artan. ama el süremiyom, öyle bakistik gecerken:)

08/19/2010 14:11:00

Emine sektor ne senin, Istanbul'da ne tarafta calısıyorsun, kac yıllıksın merak ettim ???

08/19/2010 14:34:00

hemen fellah koftesi diye aratip gorsellere bakiyorsun eminecim. 3-5 tabak yesem bana misin demem. lezzeti sosunda gizli ve sosu da cig hazirlaniyor. kasarli simite de guldum :)

08/19/2010 14:43:00

ay ben de çok severim bunu ülkü... oy oy... ama adini ben fellah bilmiyodum bunun. yurttayken yapar yerdik kizlarla ay ne güzeldi. sonra bir kere evde kendim yapmaya kalktim öyle tam kivaminda olmadi niyeyse. ah keske iyice bilen biri yapsa da yesem... oy oy

08/20/2010 11:47:00

aksam bugunun yemeklerini pisirmekten fellah koftesini yapmaya vaktim olmadi. bugun kararliyim. buna sarimsakli kofte de deniyordu. ve makarna sosu da cok guzel oldu, domatesleri rendeleyerek koydum.

08/20/2010 11:54:00

ben de domatesleri rendelerim. fellah köftesini merak ettim.ararım şimdi

08/20/2010 12:04:00

domatesler rendeleyince güzel olur bence de. fellah'a ben de çok özendim Ülkü, yediginde benim için de birkaç tane at agzina:) ben bu aksam insallah kuzumun yaninda yapicam iftarimi:) annemler ne pisirdiyse bahtimiza, onu yiyecez:) olmadi Beyza'yi yicem:)

08/20/2010 12:06:00

dogru ya, beyzayla her iftar muhtesem :) ustelik anne yemegi gibi var mi ya, elinden cikan hersey lezzetlidir.

arkadaslar karar verdim, yapip fotografini cekicem. pzt yayinlicam (emine sen de goresin :) ) maydanoz almayi unutmayim ama.

08/20/2010 12:09:00

ay ben pzt iftardan sonra bakayim ama resme, özenirim valla:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...