iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

08/23/2010 10:41:00

ben yediklerimi saysam iştahınız kacar her halde :) tek basıma oldugumdan cogu zaman ocagın düğmesini bile çevirmiyorum :)

08/23/2010 11:30:00

tamam bir de o sekilde deneyecegim sumeyye.

firinda kizartilan mantiyi bilmez miyim emine, ama nerden bulacagiz ki?
benim annem yufka acmayi bilmez, teyzemlerim, halalarim, kizlari falansa ustalaridir.
ben onlarin yaninda pek kotu hissederdim kendimi, niye bizim evde acilmiyor diye.
sonra evlendigimde isi gucu biraktim bu tur seylere verdim kendimi. icimdeki evkadinini dogurmaya calistim. yufka falan actim, yer sinisini ters cevirerek ustunde, sekilsizdi ama olsun, katmer yaptim.

bizde de bu aksam kuru fasulye var. kuru fasulye demisken, bizim kucuk hatun patates kizartmasiyla beraber kuru fasulyeyi de sindiremiyor. hep butun halinde cikiyor kakasindan. ilginc, degil mi?

08/23/2010 11:31:00

bu basliga bisey oldu, cevaplara dogrudan gelemiyorum.

derkeen duzeldi.

08/23/2010 11:33:00

iste ben tepsi mantisinin tadini bilen biri olarak digerlerine hep burun kiviririm:(
Ülkü biliyor musun, Beyza'nin da yedigi misirlar ve çekirdekler bütün olarak çikiyor:) neden çignemiyor merak ediyorum dogrusu. baska her seyi çigneyip ögütebilen kuzum bunlari dogrudan yutmayi tercih ediyor.

08/23/2010 11:34:00

bir o cigneme konusu var, bir de neden sindirmez mide?

08/23/2010 12:29:00

ülküüü burda taa 2 saat önce fellah köftesini okudum mide öz suyum arttı taştı :S aklıma neden düşürdün yahu :) cok canım cektı cokk
gecer mı dedım gecmedı yazayım da bıl dedım barı

08/23/2010 12:31:00

ya sümeyye al benden de o kadar. ben birkac gündür istiyom valla, Ülkü andigindan beri:) yapacak birini de bilmiyom, nerde yenir hangi restoranda onu da bilmiyom, öyle agzim sulanip duruyor anlayacagin:)

08/23/2010 12:38:00

ben bılıyorum (annemden tarıfını de teyıt ederdım ama) da esım yok malum delırıp her aklıma dusenı yaprsam mıktarda fazlalık olacak ve her yanımdan fellah fıskıracak (hanı kapesıte de var.. gozum doymaz vesselam) esım yokken elımden geldıgınce hafıf davranmaya calısıyorum :S  (bogazımı zaptemem zor yanı ama en azından abartıp kendıme fellah yoguramam :)
mm cok guzel ama ya.. soslu sarmısaklı olacak bırde.. cayla
daha ne olsun

haa bu arada Bım ın kazandıbı ve profıterolu benım damak tadıma cok uydu.. tavsıye edılır hanımlar.. cok begendım

08/23/2010 12:42:00

ah benim de gullac cekmisti canim, aldim ancak gulsuyuyla yapmamislar, gulsusuz gullac mi olur? yapmak kolay ama dolaba nasil sigdiricaz?

08/23/2010 12:42:00

walla arkadaslar ben ozellikle et agırlıklı iftarlardan pek birsey anlamıyorum. Dun iki arkadasımızı bir kebapcıya davet ettik hersey ortaya geldi kebaba kadar mevcut tabaktakiler bitmeden bize de hemen ister misiniz diye sorulmadan getirip durdular, yedigim etten de pek birsey anlamadım dogrusu (cocukla ilgilenmekten - yoksa et guzeldi) zaten acısı simdi cikiyor kendimi light menu yemis gibi hissediyorum, acım ama daha fenası iftarda sahurda canım ozellikle sunu veya bunu da yemek istemiyor, ha su olabilir tortellini, parmesan soslu. Goruyorsunuz surekli bir karbonhidrat ve peynir yeme istegi var icimde. Kısmet artık ne bulursak yiyecez.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...