iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

08/23/2010 12:44:00

yaseminaaa fellah köftesi ince bulgur ve ınce yarmadan yapılır. bence severdın :) cunku cho agırlıklı :) bu arada bende de var cho ıstegı sureklı patates fırınlıyorum ya da makarna yıyorum :S bu ne perhız bu ne lahana ama büyük bir istekle :)
yasemin şimdi de canım makarna cektı :D

08/23/2010 12:46:00

ülkü parçala ve mınık tepsıye yap ben 4 e kırıp canımın ıstedıgı kadar yapıyordum :) varsın yuvarlak olmasın.. katlarını ona gore ayarlıyorsun :) dedım ya canım ıstesın dagları delerım :D bu boğaz kimsede yoktur herhal :D

08/23/2010 12:51:00

evet evet aynen Sümeyye'nin dedigi gibi, parcala 3'e 4'e böl öyle yap Ülkü. ah olsa da yesek. ben de çok severim güllaci, ama ben gülsulu sevmem; çünkü gerçek gülsuyu kullanmiyorlar; aci bir gülsuyu tadi kaliyor agizda; gerçekten gül suyu kullansalar güzel olacak da... simdi güllac deyince, süt süt deyince sütlü nuriye geldi aklima, serbetli tatlilardan en sevdigimden, yer yerinkini de begenmem. çok fenayimdir:) ayrica su fellahi istanbulda güzel yapan bir yer bilen yok mu, bana diyin de gidem yiyem siscek bir yerlerim:)

08/23/2010 13:04:00

sumeyye :)) e fotograflardan gordugumuz kadariyla fazla bi canin istemiyor sanirim.

tamam gullaci bolup deneyecegim.

sorma emine ben o sutlu nuriyeyi iyi yapan bir yer bulamadim, bir isim versen? bilmedigim bi yerden cok guzelini yedim ama neresi oldugunu ogrenmeden getiren kisi isten ayrildi. fellah koftesini yapan bir yerse hic gormedim. aa aklima gelid, kadikoyde bir yer vardi, hatay yemekleri yapiyordu, neydi adi ya, hic gittiniz mi oraya?

08/23/2010 13:06:00

he bende aradım netten sana emıne ama bulamadım..
hatay mutfagı olabılır ama
adana mutfagı
malatya mutfagı
antep mutfagı
maras mutfagı
bu mutfaklarda da vardır..
ben bulamadım yahu :S tuh

ulku gırısımcı bır ruh oldugumu bılmıyorsunuz belkı ama aklım ane geldı bak bardakta mısır bardakta noddle var ıse bardakta fellah olsa ne tutar demı :D

08/23/2010 13:09:00

ülküü fotodan görünen nee :D anlamadım basıma vurdu oruc :D
kısır da guzel olur demı aksama :D ben cay la yenebılen her seye acıgım da :D

08/23/2010 13:12:00

ya ben sütlü nuriyeyi büyük tatlicilarin elinden pek sevemedim. bir yerden seviyordum hangisi oldugunu unuttum. ama bizim mahalledeki Külünkoglu'ndan aliyoruz, parmaklarimi yiyorum. ama birkac subesi olsa da Ankara'da oldugunu sanmiyorum:( söz sen İstanbul'a geldiginde en güzel sütlü nuriyeyi birlikte yiyecegiz:)
ya Kadiköy bize ters maalesef, Küçükçekmece'de oturuyoruz biz. bir de benim kocayi öyle uzaklara gitmeye razi edemem pek kolay.
bu arada kocacim bu aksam yemekle ugrasmayayim diye beni yememge götürmek istiyor:) restorani da ben secicem:) ama tabii eve yakin olmak kosuluyla:) var mi tavsiyesi olan Küçükçekmece civarinda (Cennet, Sefaköy vb.) lezzetli yemekleri olup çok pahali olmayan restoran?

08/23/2010 13:23:00

bardakta fellah iyiymis sumeyye :)
fotograftan gayet de zarif, yemeyen bir citir olarak gorunuyorsun.

aslinda her yoreden ozel ev yemegi yapacak bir restoran lazim. mesela aydinin yuvarlamasi var (gundeydogunun yuvalamasi degil). kiymanin etrafini tarhanaya benzer birseyle sarip yarim parmak seklinde oval parcalar olusturuyorsun. onu da kurutuyorsun. sonra buzdolabinda sakliyorsun. istedigin zaman pisirip, uzerine yogurt dokup yiyorsun.. boyle ev lezzetlerini bulup hizmete sokacaksin.

08/23/2010 13:25:00

ülkü malesef ck severım yemeyı almaya cok meyıllıyım . kendımı sıkam gerekıyor ondan oyle. bu arada aslında sorun su ben her seyı yerken de kılo almam ama mıktarı abartıp gozumu doyuramazsam o zaman baslıyor bu alım :)

08/23/2010 13:26:00

ülküü ne guzel anlatıyorsun oyleee..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...