iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

08/23/2010 13:26:00

oy oy ne güzel diyorsun ülkü, bu lezzetleri hayatta tutabilmek için birilerinin önayak olmasi sart.
bardakta fellah bulsam valla yerim Sümeyye:) harika bir fikir. ben o misirlara falan gicik oluyom, o ayri.
ama bana kimse öneride bulunmayacak mi?

08/23/2010 13:27:00

Emine,

birincisi kocanın yaptıgı jest cok guzel, benim hayatımda pek boyle jestler yok, duyması bile guzel geldi.
Yine de kızın tum yemeklerini elinden geldigince esim yapar buna da sukur diyelim.

Sen asıl Maslak'tan Buyukcekmece'ye nasıl gidip geliyorsun dunya gibi bir yol????

Ben 7 yıldır kosuyolu-Levent arası mekik dokuyorum tum yollar, metrobusler, hava durumları, yapı calısmaları benden sorulur durumda. Yaslanırsam bu yuzden olacak baska birseyden degil.

08/23/2010 13:32:00

Yaseminaaa,
evet kocamin jesti güzel de, öyle kirk yilda bir yani, hani büyütmeye gerek yok, her zaman olan bir sey degil. biraz benim yönlendirmem sayesinde oldu yine... neyse buna da sükür tabii. ama Lara'nin yemeklerini esin yapiyorsa bence sen bastaci etmelisin esini:)
Maslak-Küçükçekmece: 1 saat 10 dakika sürüyor, minübüs metrobüsle; arabayla gidip gelsem yarim saat
çok fena degil bence İstanbul kosullari için (dikkat Büyükçekmece degil, Büyükçekmece olsa 40 dakika daha eklemek lazim)
annemlerin dibinde oturuyoruz, kuzuya onlar baktigi için. benimki gene iyi, esim Ümraniye'de çalisiyor...
ama hala öneri yok?

08/23/2010 13:38:00

dısarda cok cok az yeriz o yuzden onerim olamayacak maalesef. 1 s 10 dk iyiymiş yine, benim de 3 vasıtayla 45 dk. gibi suruyor.

08/23/2010 14:04:00

canımı güllaç istettiniz :D

08/23/2010 18:00:00

çalışan ve taze balıgı her mevsım taze bulamayan bayanlar..
bim de pişmeye hazır fleto alabalıklardan denedım bugun (hay benım bogazım :S)
fırında..uzerıne tuz-kekık-karabıber-cok az kımyon ve lımon damlattım..15-20 dk da hazır ızgara balık..
tabı taze balık yıyebılenler ıcın ıyı bır alternatıf degıl ama kırsal kesımde ve temızlıgınden hoslanmayanlar ıcın.. bır de zaman onemlıyse.. hoş oldu :) (ıcerısınde 8 adet fleto var.. )

08/23/2010 19:37:00

biz bu kırsal kesimde aldıgımız alabalıkları tavada tereyagında pişriyoruz hocam ne dersiniz ? :D

08/23/2010 19:43:00

afıyet bal seker olsun :) ama bende fırına yagsız verıyorum cunku fazlası ıle baska seylerle telafı edıyorum. ama annem de tereyaglı yapar ıdı :) agzınızın tadını bılıyorsunuz öğretmenım :)

fırına koyarkende az yaglanılabılır ama..ben derısını de sevmedıgımden derısı folyoya yapısıyor ve derıden kurtuluyorum :) bu cok pratık ama tavsıye ederım

08/23/2010 19:48:00

bak sana bimde hissen mi var dicekler :D

08/23/2010 19:56:00

yok yahu ısıme gelenı corbalarını,bulyonlarını ,pudınglerını,krem santısı hele vs hıc sevmem. ben urunun uretıcı fırmasına bakarım :) ona gore tercıh edıyorum :) ısıme gelenı..
genelde buzdolabı ve don urunlerı :) mesela dr oetkerın pızzaları gelmıs vejeteran :) ılgımı cektı dogrusu

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...