iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

08/24/2010 13:42:00

taze fasulye (kocam yok, iki kiz+ben bununla doycaz)
pempe domates (yesil fasulyenin yaninda cok iyi gider)
kayisi kompostosu
gullac

sonrasi binbir cesit meyve.

bu arada "kuru borulce yaglamasi" tavsiyemdir: kuru borulce haslanir, suyu suzulup uzerine zeytinyagi ve nar eksisi dokulur. pratik ve acaip lezzetlidir.

yine, lahana sarmasindan artan lahana kirpiklari posetlenip buzlukta saklanir, acil durumda cikarilip sogan, biber ve domatesle kavrulur.

08/24/2010 13:49:00

vay be kuru börülce yaglamasi ve lahana kirpikklari olayini hiç bilmiyodum.
biz dün akşam karisik izgara ve sac tava ve bilimum kepapci seysi yedigimiz için mide fesati geçiriyorduk:(
iftari disarida yapinca insanin gözü dönüp her seyden istiyo ama sonra yarisi ziyan oluyor tabii...
bu aksam da iftara kuzenime gidiyoz, bakalim neler yiyecegiz...

08/24/2010 14:05:00

afiyet olsun. cok karisik yememek lazim aslinda.

disarda olduk mu bizim yemekler 2 (yaziyla iki) saat surdugunden sindire sindire cokca yiyebiliyorum.
tatilde otelde yemege 6 saat mesai harcadik, dile kolay.

bakalim ne yiyecegiz, dedin ya. konyada davet yemekleri surprizlidir. bazen tatli yemegin ortasinda gelir, ama sonrasinda yemek gelip gelmeyecegini bilemezsin, evsahibi de hinzirca gulumsemekle yetinir sadece. sonrasini dusunup baklavanin soyle ucundan almakla kaldin mi ac da kalabilirsin, cok yiyip sonra gelenlere bakmakla da yetinebilirsin.

08/24/2010 14:06:00

dun esim sagolsun kahvaltının yanında bir dana ızgara yaptı ama tavada
iftar saatine kadar et bir turlu istenen kıvama gelemedi
yedigime pisman oldum
yine ne varsa kahvaltıda var benim icin zaten oyle ozluyorum ki sabah kahvaltılarımı ahh ahh

bu arada sizler sahurda ne yiyorsunuz
ben her daim ceyrek pide+beyaz peynir+portakal suyu/sut+su seklindeyim.

08/24/2010 14:11:00

vay be bu konyalilar da acayipmis ha! çok komik:) hinzirca gülüyorlar demek bir de:)
ben de sahurda kahvaltidan yanayim, ama çorba veya peynirli eriste de çok güzel oluyor. yalniz yumurtasiz sahur olmaz benim için, çünkü yumurta yemedigim gün inanilmaz acikirim, yumurta beni çok uzun süre tok tutuyor. onun için her sahurda baska bir haliyle yumurta mutlaka olur. süt de bu sene benimsedigimiz bir sey oldu sahurda. yoksa eskiden hep çay içerdik. ve en az 1 litre su...

08/24/2010 14:16:00

emine, sana bununla ilgili bir yazi gonderecegim, abim yazmisti.

biz de kahvalti ediyoruz. ayni sekilde yumurta mutlaka oluyor. susatmayacak turden peynir ve cay. cay susuzlugu alir derler. eminenin dedigi gibi eriste de yaninda kompostoyla iyi oluyor.

08/25/2010 06:09:00

Bende kahvaltı yapıyorum ve mutlaka yumurta oluyor..

Birde dün akşama kendime  közlenmiş patlıcan salatası yaptım.. özlemişim.. davet verecek yada değişik salata yemek isteyen olursa hatırlatayım dedim..

Ben hazır közleme kullandım (ama taze közlenmişin ki tabi ki daha lezzetli) domates soğan, pul biber, isot,limon,nar ekşisi çok az,tuz zeytin yağı (maydanoz da olabılır) zevkle yedim :)

çoğu kişi biliyordur ama hatırlayatayım dedim.. güzel gitti de :)

08/25/2010 06:50:00

ağzım sulandııııııııı.
ben ocaga attım yemekleri şuan.güveç,yayla çorbası,pilav.
bi de bimden profiterol alsak :D

08/25/2010 06:50:00

közmatik almalıyım acil

08/25/2010 06:51:00

haa evde çay bitmişti sahurda çay içemedik :(neskafeyle oruç mu tutulur yahu :D

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...