iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

08/25/2010 06:54:00

ay neskafeyle oruc... hakkaten kötüymüs...
biz de bu gece sahura kalkamayanlardaniz:( çok üzüldüm, sinir oldum kendime:(
su közmatik güzel bir sey mi? kullanan var mi?
Sümeyye ben de dün aksam kuzenimin mareifetli ellerinden patlican salatasi yedim:)

08/25/2010 06:55:00

şule şimdiden mi :S erken değil mi yahu..
közmatiği ben sevmedim ocağı batırıyor..:S isleri dökülüyor aralarından çok pratik gelmedi bana (yani benim için pratiklik daha sonra temizlik işini en aza indirgemiş olması,kişiye göre değişir tabi pratiklik :) tavsiyem fırında yada ateşte közlemek..
neskafe de içmeyeydiniz bacım :) 

08/25/2010 07:04:00

emine bence sen köyde közle /közlet 4 lü paketle derin dondurucuya.
annem koyardı çok nefis oluyordu.
biizim oranın patlıcanı da farklıdır hanı tadından yenmez (yamula patlıcanı) kara patlıcanları cok sevmem şahsen
neyse
bak kışın bu patlıcan şu açıdan cok guzel oluyor..
menemen yapıyorsun (sogan domates bıberlı) sonra onlar suyunu cekıp pısınce patlıcanı kup kup dograyıp katıyorsun kavuruyorsun az.. hem dondurucu havası kacsın dıye.. mmm sevıyorsan acı bır de pul bıber..tadından yenmez bır kahvalıtlık
ha yazın da guzel olur tabı bu cayla..mm cok caım ıstedı :) aksama yapabılırım :P

08/25/2010 07:11:00

sümeyyecim harikasin ya:) ne güzel anlatiyorsun, bilmeyen senin diyetisyen oldugunu asla aklina getirmez valla:)
evet bu közleyip nofrosta koyma isi harika oluyor gercekten, geçen yaz az miktarda yapmistik; ama bu sene niyeyse aklimiza gelmedi; ben haftasonu köyde tarladan yeni toplanmis patlicanlarimizla taze taze peçkada (Bulgarcadan gelir, Trakyada disarida/içeride kullanilan firinli sobadir) yapayim. kisliklarin arasina bu da eklensin:)
ama maalesef kocacim yumurta yemedigi için ben de kendime diye yapmaya üsendigimden menemen falan pismiyor bizim evde. ama tarif harika. annemler, kayinvalidemler geldiginde yapilabilir.
yoksa bunun içinde yumurta yok mu sümeyye?! tarife bakinca yumurta göremedim, ama adi menemen...
bu yamula patlicani nasil oluyor Sümeyye? nerelisiniz siz? merak ettim valla

08/25/2010 07:13:00

yooo bu tarıf yumurtasız
domates-sogan bıber ve patlıcan (zeytınyagı ve ıstege baglı baharatlar)

(yamula patlıcanı kayserının.kara olmaz cok acık mor-beyaz alacalı )

diyetisyenlerde insandır yahu .. ve haşır neşır ola ola insanın aklından yiyecekler de cıkmıyor :) ben dıyet yazarken hastanede aksama gözüm dönmüş oluyordu eve gidince :D ben yemek yapmayı pasta yapmaktan cok severım..

08/25/2010 07:22:00

harika yumurtasiz menemen. bu tarif kocaya da uyuyor o zaman patlicanlari bolca közleyip atmak lazim dolaba:)
diyetisyenler de insandir di mi:) ay ne bilem ben onlar az yer, iradeli insanlardir diye düsünürüm hep; öyle inanirim disaridan. ama bunca yemek yemegi ve yapmayi seven bir insan olarak keske diyetisyen olsaydim, biraz bilinçli yerdim diye aklimdan geçiriyorum hep:)

08/25/2010 07:26:00

menemnı bende yumurtasız severım patlıcan olmasada bıber ve domates :) cok seversın bence lezzetlı oluyor..
ben bazen kacırıyorum bazen dengelıyorum. degılse ıpın ucu kacıyor :S
bır seyı fazla yedıysem dıgerınden odun verıyorum..yoksa aklıma dusenı de yapar yerım :D
ama her aksam 3 kap yemegımı ardından cerezlı pstalı cayımı ustune de bınbır cesıt meyvemı yemeyı bende severım :D gayette keyıfle dolarım ama ergenlıkte toplu bır gecmıse sahıp oldugum ve aıle yapısının buna musaıt oldugunu dusunerek korkuyorum. artı gebelıge ne kadar gerıden baslasam kardır dıye kendımı motıve edıyorum :) deglse ben bı koyuversem kendımı Allahhh :) konu yemek olunca ama nasıl ıstahlıyım baksana :D

08/25/2010 08:08:00

Şule süt veya portakal suyu içseydiniz
hem kafeinde uyarıcı madde var uykunuzu da kacırmıs olmalı
en guzeli su aslında

emine eger sahursuz oruc tutuyorsan bugun kolay gelsin

ulku profil resmi cok tatlı
bak ben de kendiminkini degistirdim
2009 ocak roma resmımızı koydum

08/25/2010 09:34:00

bugun sirketin yemegi var acik havada. bakalim nasil maceralar bekliyor beni. sanirim is arkadaslarimin kafalarindaki Ulku baya bi degisecek bu aksam. kucuk kizimin agaclara tirmanmasindan ve benim "bisey olmaz" dememden korkuyorum.
yasemin tesekkur ederim, lara bu fotoda da yemelik, ne guzel yurtdisina da gidebilmissiniz kucuk demeden.

su yuvarlamayi fotograflamayi dusunuyorum. cig hali buzlukta. pisirince koyayim buraya.

bir de aydin'da "kesik" vardir. ayrandan yapilan bir tur lor peyniri. tuzsuz ve yagsiz oluyor. tuzlu su icinde saklaniyor. yemeden once suyunu sIkIyosun, uzerine zeytinyagi gezdiriyosun. Aydin'dan baska hicbi yerde gormedim ben kesigi.

08/25/2010 09:41:00

ülkü ben peynır delısıyımmm cok merak ettım.. mm bır de kokulu zeytınyagı :P

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...