iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

09/01/2010 08:03:00

ıı bende yapamadım yavrunun park sefası uzuyunca,kızartmaya döndum ama aklımda denıycem en kısa zamanda..

09/01/2010 08:08:00

dun aksam dumur ettiler beni

kayınvalıdem kayınbabam kadını kıza baktı aksamustune kadar ben işteyken, kendileri oglen balık yemeye gidiyorlar, aksam icin bıraktıkları yemek ise tortellini !!! ok, cok severim tortelliniyi fakat bu sade ve parmesan peyniriyle guzeldir, bunlar domatesli kıymalı yapmıslar hemde asırı miktarda. Eve geldim buna da sukur mi diyim dedim yoksa tencereyi mi firlatayım dedim. Kim kupkuru makarnayla iftar acabilir.. cok sinir oldum.. esim olacak kisi acip sikayet edelim istersen dedi.. zaten kendisi yıldonumumuzun pek bir farkındaydı. Annemle ben yedik o cocuga baktı sofradan kalktık beni niye cagırmıyorsunuz dedi sofradan corba tenceresini kaldırayım yer acılsın dedim icmiyim mi corba dedi pide de olmasın onemli degil dedi hepsi kinayeli sekilde... tek bir gun oruc tutmamıs bir insanın bu kadar otmesi bik bik bik.. yedi bitirdi beni. Gece cıktım kahve dunyasına 2 filtre kahve ictim buyuk boy.. gece uyuyamadım, hava cok nemliydi, berbat ruyalar gordum.. iyi ki işim var iyi ki calısıyorum.. offfffffffffffffffffff

09/01/2010 08:16:00

Aman olur böyle seyler sen uzme tatlı canını,madem tutmuyo sanada saygı göstermesı lazımda neyse ya, takılma ayrıntılara..

09/01/2010 08:34:00

Yasemin valla incelik konusunda beklentimizi sıfıra indirebilsek keşke..:(
yani insan sıfırlayamaz ama ço kta üzerinde durma..  sende sipariş verseydin sankı sen kafana takınca cozuluyor mu :)
ben bazen alınırım gucenırım aglarım sızlarım..sonra dank! derım kı eee ne degısıyor.. kalk keyfıne bak..:) cogu zaman ıse yarar.. dondurulmus seyler de alabılırsın boyle durumlarda mıs gıbı oluyor.. ben alabalıga taktım bu ara.. balık yıyorum bu sayede.. alıyorum dondurucudan tezgahta 10 dk bekletıp uzerıne tuz karabıber kekık..ver fırına 20. dk da ızgara blık :)
(bım var ıse cevrende..bundan al mutlaka.. tertemız balık..

09/01/2010 08:39:00

Sumeyye cope gitmesin diye oturdum yedim yazıktır emektir diye
balıkla aram cipura ve ozellikle somon baglamında iyi alabalıkla aram pek yoktur
yine de ince dusuncen için tesekkur ederim

09/01/2010 08:41:00

ahh bim, bi yakalarsam neler yapicam. ne ilginc bi yer olmus orasi oyle, mutlaka ugranmali.

yasemin valla sumeyye gibi yap, kendi tatli canini dusun. herkesin karakteri farkli iste. benim kocam her sahuru hazirladi ikimize masallah diyim de onun da baska sinirlikleri var :)

09/01/2010 08:51:00

ha mesela bazen cok sıkısıyorum, hanı cogunlukla tekım ya :) hazır barbunya alıyorum konserve yemegı.. ordan.. çok lezzetlı.. mutlaka deneyın..

09/01/2010 08:58:00

Bim'in ürünlerini esim de çok seviyor, mesela barbunyasini; ben sevmiyorum, çok fazla salçali geliyor bana. ben salça sevmem pek, ama esim annesinden doyayi salçasiz yemek bilmezdi, yavas yavas ögreniyor zeytinyaglilara salça konmayacagini, yazin slça kullanilmadigini falan. neyse konudan saptim, ama Bim'in alabaligini hiç denemedim sümeyye, merak ettim dogrusu. bu arada dün verdigin tarifi ben de en kisa zamanda denemek istiyorum, ama bu hafta sürekli iftara davetliyiz, evde yemek yapmiyorum, insallah bayramdan sonra deneyecegim.
yasemin, yasadiklarin için söyleyecek bir sey bulamiyorum. bazen insan hayatta neleri tolere edebiliyor, ama bazen de en küçük bir sey çok fena kavgalara sebep oluyor. her iliskinin, her kisiligin kabullenebilecegi seyler degisiyor; duruma, zamana göre. yoksa hepimizin SIKITILARI, katlanamadiklari, katlanmak istemeyip yine de devam ettigi iliskileri var. ama paylasmak rahatlatmistir.

09/01/2010 09:02:00

şimdi bir patates aşığı olarak..
yaz patatesleri de el altındayken.. kabuğu ile (yeşillenmiş patateslere dikkat kanserojen) patatesleri temiz (bulasıkta asla kullanmadıgım) süngerle yıkyıroum.. çok büyük olmayacak patatesler ,büyük elma kadar..
bunları elma dılımı seklınde kesıp fırın tepsısıne dık dık kabuklu kısmı yere gelecek sekılde dızıp atıyorum oylece.. mmm kabuklu kabuklu cok hoş oluyor..
(dileyen zeytinyağı kekik ve bilimum bahartla sürebilir fırına.. ben öyle de yapıyorum ama bu şekilde de çok lezzetli oluyor..bandır sosa götür mideye :)
çok yakında dünkü tarifin fotoğrafını da görsele sunacağım inşallah :)

şu aşağı da ki de bim patateslerinin fırınlanmış halidir. (ön kızartma yapılmış olduğundan kendi yağı bana yeterli geliyor.. yani yağı az bir kızartma tadında.. acti fry işi görmüş oluyor..:)  (illa ki bim olamsı gerekmiyor dondurulmuş bütün patatesler ve dondurulmuş elma dılım patatesler de fırında cok hos oluyor.. aklınızda bulunsun)

haydı arkadaşlar :)sizi bu saatte iştahlandırdığım için afedersiniz :) hakkınızı helal edin :)

09/01/2010 09:58:00

Birisi BİM mi dedi benim gibi bim aşığına:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...