iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

09/01/2010 09:59:00

kesinlikle her tür ürününe bayılıyorum ben de. yakında bimin bebek bezi ile ilgili ir yazı yazmayı planlıyorum bloğumda, kesinlikle tavsiye ederim. gerçiş burası yemek bölümü yanlış yerde anlatmayım şimdi konuyu:)) ama Bim'in pastabanı, kreması, tereyağı, hepsi hepsi harika kesinlikle. barbunyayı denemedim ama merak ettim denemek istedim Sümeyyenin tavsiyelerden sonra :))

09/01/2010 10:02:00

bu arada tam bir patates sever olarak bu şekilde patatesi kesip ( bir yerinden koparmadan ) fırına veriyorum. tabi fırından önce çok az tuz atıyorum.

bunlar da dışını iyice süngerle yıkayıp 4e böldüğüm ve kekik, biber, tuz, kimyon ve biraz sıvıyağ ile iyice harmanlayıp fırın poşetinde şipşak pişebilen patatesler. çok pratik patates severlere önerilir :))

yalnız şu var fırın poşetinde yumuşak oluyor ama Sümeyye'nin yaptığı da harika. hani bana eski kuzine sobalarda yapılan patatesleri hatırlattı bayıldım Sümeyye ellerine sağlık.

09/01/2010 10:04:00

benide anneciğim çağırdı kıramadım gittim :P ama müsait zamanda yapacağımdır sumeyye..

09/01/2010 10:04:00

mmmmm :)  patates olsun da nası olursa olsun.. haşlaması bıle bayılarak yedıgım bır türüdür :) bu arada benim ki ler light kacmıs :D

09/01/2010 10:08:00

Bim'in bebek bezi, evet, iyi ki belirttin hilal, cok guzel, markalılardan pek bir farkı yok, en fazla kullandıgımız bez o oldu.

09/01/2010 10:29:00

Yasemin hemen özet geçeyim madem :) kuzenimin bir arkadaşı ciddi bir bebek bezi firmasında çalışıyor. türkiyedeki bezler arasında bir test mi yaptırıyorlar deyim, neyse doğru kelime test olmayabilir de işte sonuçta en kaliteli bez prima, ikinci kaliteli de jenny-willy çıkıyor. ben bunu duyduktan sonra o güne kadar dışladığım jenny willyyi aldım denedim. inanamadım ne deyim. kesinlikle harika.

09/01/2010 10:50:00

Hilal ve Yasemin bunu duydugum çok iyi oldu, hiç bilmiyordum.
bu arada patatesler harika görünüyor:)
sahi biz bu aksam iftarda burdayiz: http://www.akdenizhataysofrasi.com.tr/
ama fellah yok menülerinde:( yine fellah yiyemicem Ülkü:)
Ankara'ya gelirsem bana yapar misin Ülkü'cüm:)

09/01/2010 10:58:00

kizlar, BIM'in urunleri BIM markali mi satiliyor? bez oyle degilmis? gittigimde nasil sorayim tereyagini falan?
yapmaz miyim emine, gerci ustasi degilim ama yapa yapa usta olunuyor zaten. geeeel :)

biz de 3 gun yuvarlama yedik sistik. yine fotograf cekemedim. son saniye tabaga koyup hoop yedigimiz icin.

09/01/2010 11:08:00

Ülkü orada secenek yok zaten ben balık,patates, tatlı, salatalık turşusu, barbunya pilakı arada bir tüketiyorum.. hepsi farklı marka.. ben ısmıne degıl (çevrip içerik ve kim üretmişine bakıp alıyorum.. mesela yoğurt ve sütleri Ak gida idi (değişmemiştir herhal) yani bizimin ) ya da mesela ton balıkları kerevitaş ın/superfresh) don ürünlerin çoğu öyle.. (patates de kerevitaş/superfresh) bazen küchne marka konserveler getiriyor (alman markasıdır)
ben işime geleni alıyorum yanı.. tereyagını ben kullanmıyorum . sadece ınce 250 gr lıkları alıyorum o da pasta böreğe (margarın hıc kullanmam) köy tereyeağımız oluyor bizim :)
ha bu arada aknaz peynir var beyaz peynir tam yağlı kutuda değil böyle 900grlık enine vakumlu gibi kapta.. az sulu.. o çok ama çok güzel bir peynir.. tavsiye ederim..
aklıma gelince yazarım..

09/01/2010 11:10:00

Ülkü mesela tereyağının adı sanırım pervin:)
ne alaka diyeceksin: )
ama ürünlerin etiketlerine bak, .. yerde bim aş adına üretilmiştir yazıyorsa bim ürünü demektir :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...