iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

09/02/2010 13:07:00

evet eve gelir gelmez annem rahat etsin diye birde cocugu parka goturuyorum eve geldigmde de esim cocugu gelir gelmez goremedigi icin hep bozuluyor (sanki yurtdisina kacırıyorum) muhakka mini bir atısma olur ben onun hava almasını istiyorum derim o da ben onu gormek icin kosa kosa geliyorum eve bulamayınca sinirleniyorum der annem bizi dinler asla birsey demez neyseki bu arada sofra kısıtlı imkanlarla hazırlanmıs olur esim tutmadıgı icin cocuga bakmaz durumundadır ama ortalık acılsın diye sofranın bir kısmını (ornegin kahvaltılıkları ki yemesi gerekmiyor zaten sabah etmiş oluyor) toplamaya kalkısırsak da kotu insan oluyoruz biz kalktıktan sonra buyur gel demeyi unutursak da yani sanki o misafir biz evsahibi muamelesi goruyoruz. neyseki evde yerler tahta cocugun bas kafa vurma dusme ihtimali daha dusuk, guvenlik kapıları vb var. Sonra 1 saatte yemek yedirilir, nolur daha fazla verme bak kusar cumlelerini bol bol duyarım, saat 21.30 da komple hersey btmelidir sonrasında ya cay icilir, ya lig tv seyredilir ya da alısverise gidilir. oooff.... ki bugun hersey icin ultra yorgunum.

09/02/2010 13:10:00

:S şu hayatta herkesın kendınce bır derdı sıkıntısı var :S Allah cümlemize dayanma gücü versin.. sabır versin sakınlık huzur versin..

09/02/2010 13:10:00

Yasemin kolaylıklar, sen anlatırken yorulduğumu hisssettim.

Sümeyye, Kayseriliyim deme sakın. yani sakın derken dersen evinirim konyaya en çok kayseriyi benzetebildim şu ana kadar :) haa malum bir de sirarcım da kayserili, benim yolum da düşer görüşürüz diycem ama sen çorumdasın bu da ayrı :)) neyse uzattım:)

bu sene bizde de anlamadım işler kesat, her sene en fazla 2 gün evde yemek yerdik, hem davet ederdim hem edilirdim. bu sene ağustosta olunca mı nedir kimse kendinde güç bulamadı galiba3-4 ü geçmez davetler :)

09/02/2010 13:12:00

iç anadolulu hemşerim benim :) sevgiler

09/02/2010 13:12:00

kayseriliyim..

09/02/2010 13:14:00

evet hayat daha zor ozellikle yazlık evde ama su da var ki istanbul dısındaki bu adanın benim icin cok buyuk bir anlamı var, ben onu hic tanımadan olen sevgili babam komsu adada yatıyor, ben hep ona yakın olmak istedim ve buyukadadan ev aldım. Tabii olayı annem acısından dusunecek olursak kabus gibi. Bosanmadan olen esinin yan adasında onun torununa bakıyor..icten ice o evi alıp kendisi oraya getirttigim icin benden bile nefret ediyor olabilir. Sigmund Freud ne derdi acaba bu konuda...

09/02/2010 13:16:00

yasemin :) bugun daha cok afiyet olsun sana, cok daha lezzetli olacak yemegin. anlattin aklima geldi, ben de ilk evlendigimizde esim yemekte "eline saglik" demedigi icin bozuluyordum :P ciddi kususlerim vardir bu sebepten, simdi guluyorum tabii o halime.

09/02/2010 20:21:00

kımler kayserıllıymısiben yıllarca orda kaldım,ordan evlendım sımdı ankaradayız,hemserım sayılırsınız bır nevı..

09/02/2010 20:24:00

ben oralıyım.. ama orada yasamıyorum artıkın... :S

09/02/2010 20:25:00

benımde esım kayserılı,bende dolayısıyla kıyısından bulastım,aıleler orda hep..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...