iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

09/02/2010 20:27:00

hm :) keske bende bulaşsam.. çorumu sevmyorum ama hayat sevdiğin şehri yada sevdiklerini vermiyor her zaman..:) benim hala umudum var :S

09/02/2010 20:28:00

görevden dolayı ordasın anladıgım kadarıyla,ınsallah gönlünce olur hersey

09/02/2010 20:31:00

amın amın amın.. bınlerce kez amın.. ama malesef sozlesmelıyım.. benım ıcın cook zor yanı tayın.. ılerde toparlanınca  yenı ısler pesınde gıdebılırız.. ama daha tazeyız.. bı ara nıyetlendık..ama madden olmadı.. bakalım zaman uygun şartlar getırırse neden olmasın.. her neyse yaralı kus gıbı ılle analtacam ayrıntıyı :D

09/02/2010 20:34:00

ıcıne dert olmus anlasılan,bu ısler bellı olmazkı bende ordan uzaklasmak ıstıyodum,kısmet ıste bızde tayın ıstedık cıktı,burda mutluyum sahsen dönmekde ıstemıyorum,herseyın hayırlısı tabı..

09/03/2010 11:47:00

bu aksamki menümüzü bildiriyorum: domates çorbasi taze fasulye pilav salata bütün hafta boyunca her aksam iftar davetindeydik ve öyle fena yedik ki, en hafif menü olarak bu aksam bunlari uygun gördüm

09/03/2010 11:54:00

keske bizi de Allahın bir gunu cagıran olsaydı gecen gun cocugu sahilde gezdirirken acık havada bir iftar sofrası kurulmustu ki direk dalacaktım oyle bir hos gozuktu gozume

bugun dayanma sınırım cok dusuk
nitekim tum hafta essek gibi calıstım insanlıktan cıkacam
insanlar burada muhabbet cay kahve molası verirken ben ancak ogleden once ve sonra 2 ser kez arkadaki toplantı odasına gidip uzanıyorum 10'ar dakika
ama bugun extra zor oturdugum yerde sallanıyorum ve 11 li bir tasarım tescili yapmak zorundayım 48 sayfa dilekçeli mahvetti beni mahvetti valla

09/03/2010 12:07:00

Tatilde kayınvalidem "avunya mantısı" adında bir yemek yaptı. Hazırlanışı çok kolay. Geçen gün ben evde de yaptım, sanırım yufkaları fırında az tutmuşum, o yüzden biraz hamur oldu. yufkalaırn kıtır kıtır olmasına dikkat edin, (takur tukur değil de kıtır kıtır, beyaz yufka kalmasin, hepsi pembeleşsin)

Tarif:

Malzemeler:
3 adet hazır yufka
1 su bardağı nohut (bu ölcüyü ben kafadan attim, Daha az da olurc
 tavuk (tavugun neresini seviyorsanız. Ne de olsa didikleyeceğiz. Ben kemiksiz gibi ama sadeve ucu kemikli bagetlerden (anlatabildim mi????) yaptım, piştikten sonra çok kolay didikledim. )
1 sogan
sarımsaklı yogurt.

Hazırlanısı:
1. Nohutları akşamdan ıslatın.  (Benim derin dondurucuda önceden haşlanmış nohut vardı onu kullandım.)

2. Nohut ve tavugu bol suda haşlayın. Bu haslama suyuna ben sogan ve karabiber de koydum.  

3.Yufkaları ince şeritler halince kesin. (Bunun kolay bir yolu var mı bilmiyorum. Çok sıkmamak lazım, yapısabiliyor. Yufka rulo haline geritirilip kesilebilir, ya da ben dün katlayarak bir karıs genişliğine getirdim. kestim. yukfa seritlerinin kalınlıgı 1cm filan olacak
)

4. Şeritler halindeki yufkaları bir tepsiye dizip, fırınlayın. (İyice kızarsınlar, benim hatam sanırım ısı çok yüksekti (200derece), üstü pişti, alttakiler kızarmadı, hamur oldu) (Fırınlamadan once borek keser gibi kesebilirsiniz. daha kolay servis ediliyormuş.)

5. yufkaları fırından çıkarın, pişmiş olan tavuğu didikleyin.

6. servis ederken, tabaga once kızarmış yufka, üstune et, üstüne nıhutlu tavuk suyu. en tepeye de sarımsaklı yogurt. Arzu ederseniz terayağını ve kırmızı biber.

afiyet olsun:))))

09/03/2010 12:12:00

çok ilginç bir tarif,hiç duymamıştım. deneyeceğim bunu. Teşekkürler Yasemin

09/03/2010 12:18:00

Ege yöresine ait bir yemek. Asıl olan, elde açmak ama hazır yufka ile de gayet güzel oluyor. Tavuk yerine kıyma ile de denenebilirmiş ancak tavuk ile daha lezzetli oluyormuş.

Kritik nokta yufkaları iyi kızartmak ve servise hazırlarken  fazlaca tavuk suyu dökmemek. yoksa hamur oluyor.

09/03/2010 12:18:00

evet çok degisik bir seymis bu yasemin. ilk firsatta denemeli. sagol

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...