iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

08/12/2010 08:03:00

evet aysegul cok sanslisin uhuhh.

sule senin tarfi deniycem.

nasildi ilk gun? konusalim burdan, paylasinca ramazanin keyfi daha bi cikiyor.
tuhaftir ki bende acikma-susama olmadi. klimali ofiste calismanin rahatligi da var tabii. haftasonu zor gececegini dusunuyorum. hele ki kizlar 7de mutlaka ayakta oluyorlar.. aksam da 1 tabak yemekle doydum. tuhaf, bir iftar yemegine gitsek cesit cesit yemek olsa onlarin hepsinden de yeriz, o yoksa 1 tabakla da doyariz. insan midesi ne acaip :)

08/12/2010 08:15:00

mercimek çorbası
  fırın tavuk
  yoğurt
  közlenmiş kırmızı biber salatası..-adı bu mu tam bilmiyorum ama -
  çay çay çay
  dünden kalan güllaç

valla bende akşam hemen doydum çay bile 2 bardak içebildim bol bol su içtim emzirdiğim için herhalde susuyorum bayağı...

08/12/2010 08:25:00

lina, bebeğin çok küçük senin. ağustos ayındayız vücutta çok fazla su kaybı oluyordur ve bence iftar ile sahur arasında su kaybını telafi etmen çok zordur. emzirdiğin için sık sık beslenmen ve su içmen gerekir gibi geliyor bana. bebeğini uzun süre emzirmeyi düşünüyorsan, istersen emzirmeyi tamamlayınca oruçlarını tutabilirsin.

vücutta su kalmadığı için terleyemiyorum bile ben:=)) akşam iftardan sonra terliyorum, düşünün:=))

08/12/2010 08:27:00

"aksam iftardan sonra terliyorum" :))) cok yasa zeyneb.

08/12/2010 08:32:00

şu an denemedeyim sütümde azalma ya da zorlanma hissedersem tutmam diye düşündüm bütün gün evdeyim çok fazla terlemem ben o yüzden fazla su kaybım olmuyor akşam iftardan sahura sadece su olarak 3 lt içtim  bakalım ne olacak düşüncen için tşk. zeyneb

08/12/2010 08:34:00

Lina elbette senin inancın/senin düşüncen ama ben ne hamileliğimde ne de geçen sene emzirirken oruç tutmadım ( bu sene de emziriyorum kızımı ama sadece kahvelik olduğu için dert edilecek bir durumum yok )
Tabiki ne kadar/ne sıklıkla emzirdiğin de önemli - durumun nasıl bilemiyorum o da ayrı ..

08/12/2010 08:34:00

tekrar burda tartisilsin istemiyorum ama ben doktorlarimin da destegi ile gonul rahatligi ile tutmustum. eksilme olmadi. bilmem kac gun birsey yemesen icmesen de o sut uretilirmis (afrikadaki annelerin sutu de bebeklerine yetiyormus mesela) ve su olarak da gunluk toplamda tukettigin miktar onemliymis.

08/12/2010 08:36:00

yok burada tartışmayalım ama Ulkü bu konuda sana katılmıyorum . Afrikada yaşamıyoruz :)

08/12/2010 08:37:00

ben doktorun soyledigini iletiyorum. kendi fikrim kesinlikle degil.

08/12/2010 08:42:00

dediğim gibi deniyorum şu an insan biraz o maneviyatı hissetmek istiyor galiba...ama kendide ya da bebeğimde sorun olursa ısrar edecek değilim daha sonra tutacağım..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...