iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

08/12/2010 08:44:00

ben de hem hamileyken hem emzirirken tutmadım,neme lazım ya bebeğime zararı olursa dedim.

08/12/2010 08:46:00

lina ok dir tatlım :) eminim ki sende dogrunu/yanlışını tartabilirsin .

Çok seviyorum ben ramazan ayını ve özellikle
iftar sofrasında beklemeyi
sahurda kalkıp kahvaltı yapmayı :))

dilerim hastalık dönemi hariç bu sene tamamlayabilirim bende bu ramazanı
kolay gelsin hepinize

08/12/2010 08:46:00

"akşam iftardan sonra terliyorum" çünkü oruç tuttuğum için vücut terleyecek kadar bile su bulamıyor vücudumda! vücuda sıvı alımından sonra da vücudum terliyor.

başka kadınların emzirecek kadar sütü oluyorsa bilemem.

ilk yıl kızım 3-4 aylıktı, ikinci yıl 13-14 aylık. tutmadım.
bana ve sütüme muhtaç bir bebeği besledim ben. ibadet eder gibi mutlu ve huzurluydum o dönem:=))

ve herkes akıl sahibidir. koşullar malumunuz. mevsimin en sıcak ayı, ağustos. günler uzun. ama herkes bilsin ki, konuşamıyor olsa da bebeğimize karşı da sorumluluklarımız var.

(bu konuda bir daha cevap yazmıyorum, sevgiler)

08/12/2010 08:51:00

Ben de tutmamıştım hamilelik ve emzirme döneminde.Zaten susuzluğa 1 saat bile dayanamıyordum.

08/12/2010 08:52:00

bende de o dusunce vardi sule, aksini hic dusunmedim bile. gerci yine surekli doktor kontrolundeydim ama oyle olmadigini ogrendim. bir zarari olursa bana olurmus, bende tansiyon/seker vs. degerleri degisirse bunun da bebege etkisi olabilirmis, ama onun beslenmesine hic ama hic etkisi yokmus bu 12 saat birsey yiyip icmemenin. biz de beni takip ettik sorun cikmadi. ille tutayim diye israrim yoktu ama tersine sutume de iyi geldi (annenin pskilojisi mevzuu), sutum artti benim. hatta doktorum su uc ornegi verdi: diyelim sen hamileliginde  hic sut ve sut urunu alma, bebek almasi gereken kalsiyumu yine alir, ama bunu senin depolarindan alir, bundan sen zarar gorursun.

08/12/2010 08:53:00

evet zeyneb katiliyorum, anneden anneye degisiyor. herkes kendini takip etmeli ve mutlaka degerlerini olcturup doktor kontrolunde olmali. kendi basimiza karar verecegimiz bir durum degil cunku.

08/12/2010 08:57:00

valla değişir elbet kşiden kişiye ama,su uzun günlerde ve şu sıcakta,normal insanlar dayanamıyo,hem nolcak ki senet var nasıl olsa ,kısa günlerde tutulur sonra,diye düşünüyorum ben.

08/12/2010 09:00:00

evet oyle olur, o da yapilabilir. ramazanin ayri bir guzelligi var, ondan. ramazanda beni zorlamiyor, baska gunlerde kisa zaman bile olsa zor oluyor. herkes icin degisiyor iste.

08/12/2010 09:05:00

haklısın.
dünden beri şu kızartma fikir var aklımda ama,zararlı işte,gerçi az yağda biberi kızartıp domates sos dökersek cok zararı olmaz herhalde.
patatesi fırında kızarttım geçen süper oldu.

08/12/2010 09:40:00

ben fırında hiç denemedim ama çok merak ediyorum nasıl yapılıyo güzel oluyor mu

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...