iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

08/16/2010 13:28:00

haklisin emine, o zaman bizimki de komposto :)

sizin menu cok zenginmis. hele ki ben guzel patlicanin yemegine bayilirim ve kocam yemediginden pisiremem. afiyet olsunnn.

08/16/2010 13:30:00

köri baharatı bende seviyorum çok.denemeliyim bu akşam hemen saol yüksel:)

08/16/2010 14:37:00

ay domates corbasi harika bir fikir:) cok severim hele ki sütlüsünü... yeni yaptiydim ama gene olsa yerim. bir de domatesli pilava bayilirim ama kocam hic sevmez. ama domatesler bizim tarladan, yapmadan olmaz di mi? :) ayri ayri mi yapsam acep? :)

08/17/2010 08:41:00

arkadaşlar un ve tavuk suyu, et suyu gerektirmeyen, domates, mercimek, tarhana dışında ne çorba yapabilirim acil yardımm :)

08/17/2010 08:44:00

Yoğurt çorbası, buğdaylı ve nohutlu yaparsan daha da güzel olur.

08/17/2010 08:45:00

perihan, tarif de yazarsan çok süper olacak. ben de öğrenmiş olurum:=))

bu arada mantar çorbası da çok güzeldir.

tavuk suyu olmadan içmez onu bizim koca :( yaa markete gidemem şu an, öğleden sonra da dışarı işim var iftara anca gelicez :( bu evde de hiç malzeme yok doğru düzgün. hmm ezogelin mi yapsam hiç yapmadım un gerekiyor mu onda

yoğurt çorbası unsuz olur muki?

08/17/2010 08:55:00

Aaa, yoğurt çorbasındaki unu unuttum ben, evet, bir kaşık da olsa koyuyorum ama kıvam ayarı için o, olmasa da olur herhalde.

Bir bardak kadar haşlanmış buğdayı iki litre civarı kaynamış suya atıyorum, öte yanda da birbuçuk iki bardağa yakın yoğurt, bir yumurta ve bir kaşık unu çırpıp kaynayan suyla açıyorum, yavaş yavaş ekliyorum buğdaya, kaynayana kadar karıştırıp altını kısıp tuzunu atıyorum, çok koyu olduysa kaynar su ilavesi yapıyorum. Sonra da tereyağına nane pulbiber yakıp çorbaya ekliyorum.  Bence un olmasa da tutar bu çorba. Haşlanmış tavuk suyu ve didiklenmiş tavuk parçalarıyla birlikte daha da güzel oluyor.

Bir kilo buğdayı alıp haşlayıp porsiyonluk paketler halinde buzluğa atıyorum, işimi kolaylaştırıyor.

http://oktayusta.blogcu.com/soguk-yogurt-corbasi/1645979 Bir de soğuk versiyonu var.

Bir de tariflerine güvendiğim bir site var, oradan şunu buldum: http://yeturlalezzetkareleri.blogspot.com/2009/08/terbiyeli-patates-corbas.html

08/17/2010 08:57:00

hmm unsuz bir ezogelin tarifi buldum onu yapayım. ilk defa ezogelin yapıcam inşallah güzel olur

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...