iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

08/17/2010 08:58:00

çok güzel tarif perihan hangisini yapsam ki biraz düşüneyim ben. evde nohut varsa yapayım (ya başkasının evinde kalıyorum da ondan malzeme sıkıntım var :)

08/17/2010 09:07:00

ya aklıma geldi bir şey sorsam unlu çorbalarda unu kavurduktan sonra soğuk su koyduğum halde topaklanıyor blender da yok burda siz nasıl yapıyorsunuz topaklanmaması için

08/17/2010 11:33:00

eksili ev yogurdu var bizde.
nasi canim cekti simdi.
aksam bulgur pilavi-yogurt-seftali kompostosu cok guzel oldular.

08/17/2010 11:40:00

ben dün Özge'den özenip eve gidince domates çorbasi yaptim bol sütlü, harikaydi, pilavi da somatesli yaptim izgara etklere de domates sosu yaptim, yani dün aksam sirf domates yedik :) diyebilirim...
bu aksamki menümüz
domates çorbasi
zeytinyagli patlican
domatesli pilav
yogurt
erik kompostosu

yarin aksam KV'ler ve görümceler bize iftara davetli, bu aksam iftardan sonra yarin icin hariil haril yemek yapicam... bana kolayliklar

08/17/2010 11:44:00

ayranlı çorba, börek , zey.biber dolması , patatesli bulgurlu sulu köfte tarzı bişy, pilav, ve hindi-nasıl pişecek bilmiyorum,tavuk gibi tavaya atsam kapagını kapasam pişer umarım. -kaynana ve elti bizde olcak- ha bi de irmik tatlısı,
bi de şakşuka yapayım diyorum ama yoruldum , uğrasamıcam sanırım

08/17/2010 11:45:00

bu kadar cok oruclu kisiyi aynı catı altında gorebilmek ne kadar guzel. Insana moral, doping oluyor. Sizlere hayranım. Hem cocuk(lar) hem de boyle yemekler.. esleriniz sizlerle ne kadar gurur duysa azdır. Katılım olursa yeni bir soru baslıgı acmak istiyorum: Ramazan boyunca canınız en cok ne(ler) cekti/cekiyor? Sahsi cevabım, simit peynir ekmek müsli.

08/17/2010 11:46:00

suuuuuuuuuuuuu ,soda ,kola , sıvı bişeyler

08/17/2010 11:47:00

ac yasemin.
bana, caninin ne cektigini soyle, senin kac kilo oldugunu soyleyeyim :)) diyesim geldi seni okuyunca.

emine kolay gelsin, ben olsam sabahlardim (elim yavastir) (haftasonu gelsinler?)

08/17/2010 11:54:00

yasemin hemen söylüyorum suuuuuuuuuu, sonra karpuz, sonra çorba... bu ramazanda tek ihtiyaç sivi
yoksa kilolar aldi basini gidiyor ülkü benim isteklerimden kilomu çikaramazsin valla:)
bu arada ben de oruclu insanlari gördükce çoook mutlu oluyorum yasemin, maalesef benim is ortaminda oruc tutan kisi sayisi bir elin parmaklarini geçmiyor:(
bu arada ülkü haftasonu gelemezler çünkü biz yokuz, Beyza'yi görmeye gidiyoruz ya her haftasonu. ayrica bu haftasonu sanirim hepberaber gidicez köye, onlar da gelecek bizimle Beyza'yi görmeye. yani haftasonu da iftar veriyoruz anlayacagin...

08/17/2010 12:04:00

evet ben de su-komposto-kola-gazoz-ayran yanyana koyuyorum.
baska hicbi sey istenmiyor.
iyice onlara bi doyuyorum once.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...