iftara ne pişirelim.com

Ynt: iftara ne pişirelim.com

08/17/2010 12:07:00

Emine sen hangi sehirdesin koy yakın mı ki hemen gidebiliyorsunuz
bende bi gariplik var herhalde zaten suyla aram cok yoktur ama filtre kahve, espresso cok tuketirim zaafım var. Simit beyaz peynir rituelimi cok ozluyorum yanına da cay, ha birde duble fıstıklı kavrulmus helva. evet helva....

P.S: belli oldu mu bilemiyorum ama 61 kiloyum

08/17/2010 12:11:00

bizim ofiste de o kadar az kisi ki tutan birde isin garip tarafı 30-35 kisilik bir ofis burası, tek universite mezunu+cocuklu tip benim. Ayrımcılık yapmıyorum yanlıs anlasılmasın haşa...Ama uni. mezunlarıyla konussam cocuk konusu olmuyor, diger arkadaslarla konussam tam kendimi bulamıyorum. Arada kaldım gitti. Zaten hemen hemen tum arkadaslarım bozustular patronlarıyla istifa ettiler. Bir garip haldeyim yani. Zaten patronların gizli bir anti-propogandası var. Ne diyim.. herkes kendine..

Bunca zaman sanmıstım ki bir ben cocuk istemiyorum burdaki cocuksuz hatunların hepsi bir paragoz ki kimsenin dogurmaya niyeti yok. Acgozlulukle yapılan hareketlerin bir listesini tutmam gerekirdi aslında..

08/17/2010 12:12:00

Yasemin Istanbul'dayim, annemler Beyza'yla Kirklareli'nde, 2 saat sürüyor gitmek. Istanbul'da ise gelmem 1,5 saat sürdügü düsünülürse uzak sayilmaz, her haftasonu ordayiz.
ben de 60'larin basindayim ama söyle 7-8 hatta 10 kilo versem harika olur da zor bu isler, daha dogrusu agzimi tutamam ben, zaafim var yemege karsi:)

08/17/2010 12:14:00

e gayet iyiymis kilon dert etme en azından ramazanda etme
bende 3 vasıta surunurum isime 12 yıldır para iste napıcaksın

08/17/2010 12:27:00

ozge, ellerine saglik, hepsinden yiyebilcek misiniz merak ediyorum :)

08/17/2010 12:30:00

ya perihanın verdiği sitede dolaşıyorum deminden beri offf fena oldum ben

08/17/2010 12:33:00

ay özgee ne severim yesil mercimek salatasiniiiiii ayy kocam da hic sevmez. yapsam yenmez sürünür ben en iyisi haftasonu köyde yapayim onu da kalabalikta yenir belki:)
not: evet özge nasil yiyeceksiniz bunca seyi? :)

08/17/2010 12:47:00

ay masallah özgecim yap valla ne güzel ... ben insan bu sene orucluyken iftarda sudan sividan baska bir sey istemiyor diye düsündügümden sasirdim yemeklere. eminim Ülkü de benim gibi düsünmüstür. yapilan yemek yenmez mi, yap valla ne güzel yesin kocacin cocuklar...
benim kocacigim da pilavsiz oturmaz sofraya. cok sever. olmayinca sorar, arar, doysa da pilavsiz kalkti mi eksik hisseder kendini. aliskanlik iste. bazen sirf ben yemeyeyim, sadece onun yiyecegi kadar olsun diye 1 cay bardagindan yaparim pilavi:)

08/17/2010 13:10:00

meze deyip gecme bi dolma yapmasi kolay mi. icini hazirlamak bile bisuru vakit benim icin.
yiyin ya, afiyet olsun ozgecim.
yarin yemege gidecegiz, nasi yicem diye dusunuyorum simdiden. en basta cok su icmemek lazim sanirim. tek kap yemekle doyuyoruz. kocam da eskiden beri cesit aramaz ozgecim o yuzden dedim bir de. evliligimizin ilk zamanlari yapardim kalirdi.

08/18/2010 14:04:00

bu aksam iftara kayinvalidemlerin ve görümcemlerin davetli olmasi münasebetiyle mönü:
Mercimek çorbasi
Zeytinyagli taze fasulye
Zeytinyagli sarma
Hindi etli bezelye yemegi
Pilav
Kirmizi pancar tursusu
Yogurt
Karisik komposto
Kemalpasa tatlisi

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...