Diyetin Püf Noktaları

12/26/2010 13:19:00

Özellikle aramızda önceden diyet yapmış, diyetisyene gitmiş anneler, hadi sırlarımızı paylaşalım. Ne yaptık faydalı oldu, nereleri yanlış yaptık vs. 

Ynt: Diyetin Püf Noktaları

12/28/2010 07:57:00

1- spor yapmazsanız diyetin işe yaramadığı günler oluyor.
2- diyetisyenin ye dediklerini muhakkak yemek lazım..
3- günler öncesinden psikolojinizi hazırlamadan sakın diyete başlamayın.
4- spor yapmak lazım demiş miydim?

emziyorsanız daha kolay

12/28/2010 11:50:00

3.4 lt su, ayva kompostosu, yeşil çay, maden suyu, meyve ve tabiki emzirmek. hem çabuk kilo verdiriyor hem süt artırıyor.

12/28/2010 13:33:00

deralp aynı menü bende de vardı bir de ilave tatlı :) sonuç = emzirme döneminde hamilelik üstüne alınan 5 kilo

yasemin ocağın ilk haftasına ben varım.

12/28/2010 13:40:00

bence neye düşkün olduğumuzu keşfedelim önce.  Onu kısıtlayalım veya en azından aza indirgeyelim.

mesela ben peynir sevgimden kaybediyorum. çünkü aslında faydalı birşey olmasına rağmen yediğim porsiyon karşısında aldığım yağ faydasını solluyor.

12/28/2010 13:42:00

Ben ikinci bebeğime hamileyim. Hamile kalmadan 2 ay önce diyetisyene gitmeye başladım . 15 günde bir gidiliyor ve her gittiğinde liste değişiyor. Tabi önceden tahliller yapılıyor, benim troid sorunum vardı az çalışıyordu troid hormonlarım, kilo almayı kolaylaştıran bir durum. 2 ayda 3 kilo verdim. Sonra hamile olunca diyet yapmayı bıraktım. Ama diyetisyene devam ediyorum hamile beslenmesi uyguluyor daha az kilo almak ve daha çok çocuğun kilo almasını sağlamak için. Şimdilik iyi gidiyor. 5,5 aylık hamileyim ve 3 kilo aldım henüz. Ama diyetlerde mantık hep şu sık aralıklarla az az yemek, bol su içmek. Pilav, makarna,dolma,mantı bu tarz yemekler yoktu. Bir süre sonra alışıyor bünye ve yeme alışkanlıklarınız değişiyor. Ben de öyle oldu en azından. Sanırım yaşam tarzı haline getirmek önemli bu durumu. .

12/28/2010 13:44:00

Çok çay içenleeerrr...Önce çaydan şekeri kesin:))

12/28/2010 13:53:00

yasemin süper düşünmüşsün tartılma olayını

12/28/2010 13:57:00

ilk 2 aylık hedefimiz kilomuzun %10'u olmalı.

12/28/2010 13:58:00

burçak ne diyosun, çok değil mi??

12/28/2010 14:03:00

vermek isteediğimiz kilo, en fazla % 10 olabilir. sanırım en fazla demeyi unutmuşum :)

bir de ne kadar vermen gerektiğine bağlı tabi mesela ben hamilelik öncesi 20 kilo fazlaydım, sonnra hamilelikte 20 kilo aldım, sonra emzirme döneminde 5 kilo aldım. ettimi + 45!!!! bunun 5 kilosunu verdim. hedefimde 40 kilo var.

bursa'da diyetisyene başladım, kadına ısınmadım. sonra istanbulda çok sevdiğim bir diyetisyene başladım. bu hafta saldım gitti maalesef!!!! ama ocak ile birlikte kararlıyım çünkü hedeflerim büyük.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011'de diyete girecekler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...