MASTİT(SÜT SITMASI,BİRİKMESİ) SORUNU

01/11/2011 11:12:00

Tuna'nın doğduğundan beri Mastit yakamdan düşmedi. Son 2 aydır olay ilaç kullanma boyutuna getirmeden çzme yolunu buldum. Bu konuda tecrübelerimi yazayımki benim yaşadıklarımı yaşamayın.

- en fazla 3 saatte bir ya emziriyorum ya sağıyorum. hatta şimdi ek gıdaya geçtik ve tuna memedeki sütü bitirmiyor. o yüzden kalanı sürekli sağıyorum.
-sıkı iç çamaşırı ya da body giymemeli,
-göğüs pedlerini sık değiştirmeli,
-sıcak duş ve masaj çok iyi geliyor,

Başka tavsiyeleri olanlarda yazarsa seviniriz.

Ynt: MASTİT(SÜT SITMASI,BİRİKMESİ) SORUNU

01/11/2011 11:42:00

Yenidoganla ugrasmanin en zor kilometre taslarindan biri mastit. Sutunuz gelmeye basliyor ama miniginiz yeterince cekemiyor, icerde kalan sut de bosaltilmazsa sonu klinik mudahaleye varabilen mastitise yol aciyor. Ancak gogusler de emzirmeye henuz alismadigindan o sirada emzirmek bir travma.

Bir Avent annesi olarak ben bu sorunu Aventin kelebek koruyucusu, kalkani ve elektronik pompasi ile cozdum. Bunlardan nasil fayda saglanabilecegi ile ilgili detayli bir yaziyi burada yazmistim.
Umarim isinize yarar.

Sevgiler

01/11/2011 12:42:00

pompasını kullanıyorum ama kalkan ile kelebeği denememiştim. saol paylaşımın için.

mastit

01/11/2011 17:08:00

bende de olmuştu.sırasını unutup sürekli aynı memeyi verince sabahına göğsüm taş gibi olmuştu.Doktora gösterdim,hastanede varolan pompayla o göğsünü sağ ,sütü at dedi.İnanın kabu gibiydi.Kuzucum tek memeyle doymadı vs...Sonra sraştırdım,eşim doktor olduğu için onun bayan bir cerrah arkadaşını aradık.O da yaşamış bu problemi.Direk bebeği emzirsin demiş.Emzirdiğim an göğsüm eski haline döndü.Bebeğimde bi güzel doydu.Hiçbir pompa bebek kadar kuvvetli çekmiyor göğsü.

01/11/2011 18:59:00

evet evet ben hiç atmadım o tarafın sütünü ya da emzirmemezlik yapmadım. Bana da doktorum en kuvvetli bebeğin çekip açacak demişti.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EMZİREN ANNELERE TAVSİYELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...