Kuyruksokumu Ağrısı

04/27/2010 09:07:00

Herkese sağlıklı bir hamilelik diliyorum, ben de aranıza yeni katıldım.
Bir süredir kuyruksokumumdan başlayan bir ağrı çekiyorum. Ortopedistler "yürüyün" diyor, ancak ağrım yürüdükçe artıyor ve bir noktadan sonra yürümeme engel oluyor, futbolcular gibi sekmeye başlıyorum. Buna çözümü olan var mı??

Ynt: Kuyruksokumu Ağrısı

04/27/2010 10:50:00

Benim de aynı haftalarda benzer sıkıntılarım olmuştu. Otururken yumuşak yerlere oturmaya çalış. Çok uzun süre oturmak da ağrıyı şiddetlendirebiliyor. Doktor normal olduğunu söylemişti. Şu aralar da çok çok hafifledi. Umarım seninki de bir an önce geçer.

04/28/2010 12:46:00

Öneriler için çok teşekkür ederim, umarım benimki de bir an önce geçer... :))

04/28/2010 14:22:00

denkdemir benimde bu ağrılardan şikayetim çok,fakat bana doktorum bunun yanında süt kesiği gibi akıntıların varsa tehlikeli olabilir dinlenmelisin dedi.zaten istesemde bu ağrılar yüzünden çok fazla yürüyemiyorum doğrusu.

04/28/2010 15:15:00

benim simdilik akintim yok cok sukur, umarim seninki de cabucak gecer pnrkrc, dikkatli olmakta fayda var gercekten de...

04/28/2010 16:30:00

bence yürümemelisin ağrın varken. bende hamile kalmadan önce 2 tane bel fıtığım vardı. şimdi en çok korktuğum olayda bel ağrılarımın tutması :( ama beyin cerrahı doktorumda, kadın doğum doktorumda, belde yada hamilelikten kaynaklanan kuyruk sokumu ağrılarında mutlaka dinlenmem gerektiğini söyledi. bende öyle yapıyorum ne zaman ağrım olsa. sende öyle yapmalısın. ağrının üzerine gidip yokmuş gibi davranırsan daha da şiddetlenir. o akıntı konusuna gelince benim bir arkadaşımın başına geldi hamileyken. hem ağrısı hem akıntısı vardı. ciddiye alöadı dinlenmedi ve ağrılar daha da arttı. şimdi kızı 2 yaşında ama hala ağrıları devam ediyor. geçen ay ne yazıkki iltihaplı romatizması olduğunu öğrendi. hamileliği ve sonrasında herkes, normal bu ağrılar, çocuk doğurdun kolay iş değil gibi avuttular kızı. o da ciddiye almadı. ama son doktor kontrolunde hepimiz onun adına çok üzüldük. şimdi tedavi oluyor. ilaçlar,iğneler... ama ağrıyı dikkate alsaydı bu kadar ilerlemeyecekti durumu. yani doktor öyle demiş. inşallah kısa zamanda ağrılarınız geçer. ama bence ağrılarınız olduğunda dinlenmenizde fayda var..

01/21/2011 09:16:00

Arkadaşlar bende 2 ay boyunca çektim sonra Dr. Elif Gürkan'a gittim http://www.hurriyet.com.tr/yasasinhayat/16811712.asp süper tek seansta halletti, 2. seans kontrol gibi oldu, sağolsun beni acayip acıdan kurtardı, hamilelere tavsiye ederim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Hamileler grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...