bebeklerinizin günlük rutinleri nasıl?

<12>
10/09/2010 09:17:00

Güzel yavrularımızın bir günkü programları nasıl,hala emiyorlar mı,hangi oyunları seviyorlar,boy-kilo,fiziksel,sosyal,dilsel gelişimleri nasıl?

Ynt: bebeklerinizin günlük rutinleri nasıl?

10/09/2010 09:40:00

öncelikle mrb

benim bebeğimde 14 ocak doğumlu9 kilo 74 cm :)tay tay duruyoruz her yere tırmanmaya çalışıyoruz
2 alt dişimiz çıtkı
anne baba dede diyoruz alkış yapmaya yeni başladık
oyun oynuyoruz ama genelde ağızımızda herşey:)
ben çalıştığım için akşamları full oyun oynuyoruz 
yaz siz?

10/09/2010 09:54:00

Merhaba,
benim kızımda 6 ocak doğumlu.kilosu 9.250 ,boyu 73 cm.emekliyor,sıralayarak yürüyor tabi bir yere tutunarak:)sürekli peşimde yanımdan ayrılmak istemiyor,anne,mama diyor  ama bilinçli değil..bye bye,alkış,çak yapıyor.ceee oynuyor,ingilizce çocuk şarkılarını dinlemeyi seviyor.Ancak daha dişimiz çıkmadı.Geceleri çok uyanmaya başladı sanki çıkacak gibi.

10/11/2010 10:51:00

bizmkide alkış yapıyo evt bazen gece uyanıyo alkışş yapıyo :) sizinkide diş çıkarıcak sanırım çünkü bu ara arda hiiiç uyumuyo huzursuz sanırım üst dişler çıkıcak .. sizde çalışıyomusunuz ?

10/11/2010 12:09:00

evet aslitunali bende çalışıyorum.bugün kızımın doktor kontrolü vardı.kilosu ve boyu artmış gelişimi iyi,güzel.dişi için de bazı ailelerde kalıtsal olabiliyor geç çıkarabilimiş.demir ve d vitamini damlamızı düzenli vermemiz konusunda uyardı,üst bıngıldağı kapanmamış hala,gerçi 12-18 aya kadar kapanacağını söyledi.anneme sordum bende 10-11 aylıkken dişlerimi çıkarmışım sanırım kızımda bana çekecek:))
geceleri yanında uyursam 2 defa falan kalkıyor,ama yanında yatmayınca sürekli uyanıyor.

10/11/2010 12:43:00

benmkide öle yanımda yatarsa bişey yok ama yatağında yatmıyo ki bu zaman kadar yatıyodu sanırım tek sorun diş şimdi dokt. arayıp onun nasıl rahatlatabilirm onun öğrenicem jell verdi ama ne bilym böle bitkilsel şurup kullanan varmış ne kadar iyi verebilrmiyimdiye sorucam zor bir dönemmiş onu anladım

10/18/2010 22:53:00

selam

eren 5 ocak doğumlu,aşağı yukarı sizinkilerle aynı gidiyor,
en son 9200,70 cm boyunda(bu boy konusu aklımı kurcalıyor ama hangi dr a gittiysem takma kafana dedi,2 yaşından sonra genetik faktörler devreye girermiş,babasının boyu 194,inşallah bana çekmemiştir)

benimki mütemadiyen ayağa kalkıyor,park yatağının kenarına tutunup zıp zıp zıplıyor,sıralıyor
bütün gün paso bunlar,kelime olarak ara sıra  baba,dede,gel gel diyor ,alkış yapıyor,çak yapıyor,tel sarar yapıyor,bi de ne bulursa ya ağzına ya yere atıyor,iki elinde iki cisim tutmayı çok seviyor bunları birbirine çarpıştırıyor,maksat ses çıkarsın da...

bunlar haricinde daha yeni iki alt dişi çıktı,diş dönemi bir felaket,iki üç gün öncesine kadar gecede abartmıyorum 20 kere filan ağlayarak uyanıyordu,ne zaman calgel jel aldım bi anda 2-3e düştü
tavsiye ederim

demir multivitamin florür  veriyorum balık yağından vazgeçtim,bir de uyku düzeni değişti ona üzülüyorum saatleri kaydı resmen

peki neler yediriyorsunuz?
bir de özel et suyu hazırlıyor musunuz merak ettim

10/20/2010 17:22:00

balık yağını 1 yaşından sonra duymuştum.özel et suyu hazırlamıyorumda çorbasına ufak köfteler halinde kıyma koyuyorum aynı şekilde yemeklerine de.

10/25/2010 07:58:00

merhaba,benim kızım 8 ocak dogumlu kılosu 8300, boy72 cm sürekli oyun oynamayı seven parka gıtmeyı babasıyla ingilizce sarkılar ve karsılıklı ingilizce konusmayı seven (tabı kızım babasına suan ne kadar karsılık veremesede) cok sevıyor onu dıinlemeyi.By byy yapmayı gel gel yapmayı ve bıze tutunarak kalkmayı yapıyor ann baba ve dedede dıyor.Alttan sağ dişimiz cıktı galiba yanındakıde gelıyor özellıkle yerden ufacık cısımlerı iki parmagıyla tutup hemen agzına gturmeyıde hıc unutmuyor zaten bunun içinde agzında enf.cıktı dr.pamukcuk dedi ilac verdıde cok sukur gectı.d3 duzenli verıyorum yaklasık 1,5 aydır balık yagı verıyorum.Anne sutu almadan hıc uyumuyo buda benım cok hosuma gıdıyor uyku saatlerı simdilik duzenlı gıdıyor masallah.

10/25/2010 08:07:00

merhaba erenim,balıkyagı vermekten vazgecmısınız demir multıvitamın florure gecic yapmısınız doktormu onerdı sızın seciminizmi.

10/25/2010 09:12:00

herkese mrb, bizde hep ayakta durmaya çalışıyoruz :)yemek seçiyoruz istediğimizi bir güzel çiğniyoruz ama istemediğimizde boğuluyoruz ben hafta da iki kez et vermeye çalışıyorum mesela dolma yapıyorum hem biz hem arda yiyor ama blendrdan geçerek tabi köfta patates yapıyorum (izmr köfte )hem biz hem o artık öle herşeyden veriyorum ıspanak yapıyorum yiyor ama öle istekli değil yanlış anlaşılmasın :) ona özel olarak tavuk haşladım ve suyuna soğan patates havuç koydum buzd. kalıplarına koydum ..mesela dün patates havuç pirinç ve 2 kalıp da tavuk suyu koydum pişiridim tereyağ da ekledim tabi tuz birazda blandrdan geçirdim yedi ve vazgeçilmezimiz mercimek çorbalarımız var yemek olarak bunlar sizde neler oluyor :)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 ocak anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...