doyma hissini kaybeden kendini çirkin,şişman,bakımsız... bulan varmıı??

<1234>
02/19/2012 21:01:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: doyma hissini kaybeden kendini çirkin,şişman,bakımsız... bulan varmıı??

02/19/2012 21:07:00

02/19/2012 21:58:00

saglıgınız icin biran once yemeği azaltmalısınız .diyetisyene gidin ya da aksam 7den sonra yemeyin hergun duzenli 1 saat spor yapn dyecegm ama cocukla  yapamıyorum yazmıssınız o zaman mutlaka diyetisyenden yardm almalısınız dye dusunuyorum.bunu herseyden once kendnz icin yapmalısınız...

02/20/2012 07:09:00

bence durum şu. sen battı balık yan gider durumundasın.nasılsa kilom var diyosun.bence ciddi bir karar al ve doğruuuuuu diyetisyene.kendi kendine yaptıkların bence fayda etmiyor ya da kısa süreli fayda ediyor.birine hem para vereceksin hem de seni kontrol edecek başka çare yok.herşey irade.insan kendini kilolu hissedince ne giyinesi, ne makyaj yapası, ne de insan içine çıkası gelir.ben de yıllar önce senin gibiydim.üniversite yıllarında 90 kilolardaydım.sbah akşam her daim elimde bir aburcubur.aslında çok mutsuz ve kompleksliydim.arkadaşlarım gece bara giderdi gitmezdim, erkekarkadaşım olmuyordu, yüzün çok güzel ama kilo vermelisin laflarından bıkmıştım.bir sabah uyandım ve çizgi çektim hereşeye.doğru bir diyetisyene.onunla konuşmak iyi geldi zaten acayip gaz veriyor diyetisyenler.sonra spor.şu an doğum yapmama rağmen 62 kiloyum ki 58 olmam gerek.4 kilo fazlayı bile takar oldum.o kilolar gidince tüm hayatım değişti.kendime güvendim, erkekler peşimde sıralandı(tabi evlenmeden önce), sosyalleştim, ya hayata bakış açım, çevrem herşeyim değişti.insanlar resmen aşağılayıcı bakıyor kilolulara.ben de yaşadım.acil önlem almalısın.

02/20/2012 07:20:00

profil resmindeki siz misiniz, eğer öyleyse lütfen kendinize haksızlık etmeyin, bence geçici bir dönem bir silkelenip kendinize gelebilirsiniz... kendinize acımayın, önyargılardan kurtulun yapabilirsiniz. ben doğum sonrası evde kolikli ağlayan bir bebekle sadece cd den plates yaparak ve diyetle 17 kg verdim. isteyince yapılır... 

02/20/2012 07:21:00

bende kiloluyum ama ablam tamamen sizinle aynı durumda-ydı..sağlığını bozduğunu anlayıp bıraktı yemeyi birde pilatese gidiyor şimdi..

ailenizde şeker hastalığı varken,siz şu an riskinizi fazlasıyla artırıyorsunuz.bu gidişin sonu şu olabilir,siz ya naptığınızın fakına varıp bu kadar yemeyi bırakırsınız,yada şeker hastası olup meccburen bırakırsınız.hemde ömür boyu..
madii olarak karşılayabilirseniz,ben hem diyetisyen hem spor salonu önereceğim.tabii birde spora gittiğinizde çocuğunuzu bırakacak aile bireyi yoksa bakıcı tutmalısınız.ama inanın,sonra çok pişman olmamak için mecbursunuz bişeyler yapmaya..birde her yıl kilo vermeniz daha da zorlaşacak..bir an önce başlamalısınız...

02/20/2012 07:27:00

Hhhaahhaa ayni bennnn:)) 50 kilo ile hamile kaldim okuz gibi yedim 80 kiloyla doguma gittim. 10 kilo verdim simdi 74 kiloyum. Ve hala yiyorum hala yiyorum. Catlak desen ooohhhhoooo turkiye fiziki harita gibiyim:) daglar ivalar bayirlar seklinde:) memeler sarkti. Hic olmayan selulitler cikti. Omrum boyunca yapmadigim diyet rejim cok zor geliyo. Kimi zmn mutsuz kimi zaman küskun oluyorum. Esimde kilolu ama zayiflamam gerek bende emziriyorum.

Onceden sabah 1 ekmek yerdim tereyag bal kaymak beyaz peynir tahin boyleydi hemen ardindan 2 kare paket cikolata meyva oglen koca bir tabak makarna yogurt yarimekmek, meyva puding kek aksam salcali yagli bir yemek bu boyle yataga girene kdr:/

Simdi 5 gundur sabah yarim ekmek yiyorum " bununla doyacagim" diyorum. Oglen yemeginden once 1 muz yada yogurt yiyorum oglen makarna pilav gibi seyler yiyorum ama gunde 3 ana 3 araya ozen gosteriyorum 5 gunde 3 kilo verdim. Spor yerine dans ediyorum. Hareketlerim cok yavasti hizlanmaya basladim. Sadece gobegim gitse baska bisey istemem:)

02/20/2012 07:46:00

Kendinize haksızlık etmeyin,ve kendi değerinizi hatırlayın Biran önce.once moral olması için kuaför-manikur-pedikur üçlemesini öneriyorum bende.sonrada diyetisyen,insan biri yediklerini kontrol edince istese de cok yiyemiyor zaten:)

02/20/2012 07:52:00

bence diyetisyenden önce psikoloğa da gidebilirsiniz. Çünkü dediğiiniz gibi bunlarla doymuyor olmanız mümkün değil, dolayısıyla siz midenizi değil kafanızı kontrol altına almalısınız...Sonuçta internet televizyon herşeyi duyuyor okuyoruz, sizin de dediğiniz gibi şeker hastası olursanız bu tüm hayatınızı altüst eder...İnsan bildiği şeyleri bazen başka şekilde de duysa farklı etki yaratır. Bence hem psikoloğa hem de diyetisyene gidin, versinler size gazı:) Profil resminize de bakarsak gayet çabuk toparlanırsınız. Bir de kocadan aldığımız gazlar da var ki onlar da hayatımızın bir parçası sanırım , bana en çok o işe yaradı:D

02/20/2012 10:05:00

http://www.youtube.com/watch?v=ndVjwkaLGDk bunlardan yapabilirsiniz evde

02/20/2012 10:26:00

Merhaba,

Durdurulamaz yeme ıstegınızın ardında baska bır sebep olabılır mı? Yanı yemenın cazıp gelmesınden zıyade, ustesınden gelınemeyen, veya ıstesenız de degıtıremeyecegınız, sizi bloke eden bır sorundan kacış mekanızması olarak yemeyı tercıh edıyor olabılır mısınız?

Bır de basladıgınız ve zevk veren hersey katlanarak dewam eder. Para kazanma arzusu, cinsellik, unlu olmak, adından soz ettırmek. Aksını basarmaya kendınızı kosullamazsanız bu kısır dongu aleyhınıze ısleyebılır, ve sızı sonucta daha da mutsuz eder.

Kılo almamak ıcın kasmak, sureklı egzersız yapmak, fit olmaya calısmak da ınsanı gerıyor, emın olabılırsınız. Ama o gerılımı aynaya baktıgınızda olumlu tabloyu gorup bır surelıgıne unutabılıyorsunuz.

Cok zayıf bır ınsan degılım ama fazla kılom da yok. Hayatımda duzenlı spor veya dıyet yapmadım. Ama her yedıgıme cok dıkkat ettım. Bunu bır oncelık halıne getırdım. Bu benım ve baska bırı olmaya tahammulum yok seklınde.

Spor dıyetın yerını tutmaz bence. Ancak takvıye olabılır. Kendınız ıcın bunu basarabılırsınız, ben ınanıyorum.

Sevgıyle kalın.

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...