doyma hissini kaybeden kendini çirkin,şişman,bakımsız... bulan varmıı??

Ynt: doyma hissini kaybeden kendini çirkin,şişman,bakımsız... bulan varmıı??

02/20/2012 12:32:00

Sorun her ne ıse, hayatı tehdıt etmesıne ızın vermeden ustune gıdılmelı o halde. Yoksa mutsuz bır beden ve ruh kalacak bızlere. Ve ben ınanıyorum hepımız bunu basarabılırız.

02/20/2012 12:39:00

sevgili yasemina olaya ne kadar farklı ve güzel bir açıdan bakmışsın. aklıma gelmemekle beraber yazdıklarını okuyunca tamamen katıldığımı farkettim.çok doğru şeyler yazmışsın.benim içinde geçerli bu durum. yapamadığım beceremediğim bir durumla karşılaştığımda geçici mutluluğu buzdolabında arıyorum. önce bundan kurtulmak gerek demekki. Ayrıca konu ile alakası yok ama benim oğlumun kalemler konusundaki takıntısında da yaptığın değişik gözlem beni çok şaşırtmış ,olaya farklı bakmamı sağlamıştı.Teşekkür ederim tekrar. Demekki bazı konularda dışarıdan değişik bir bakış çok faydalı olabiliyor. Nurturia yı en fazla bunun için seviyorum ben sanırım :)  

02/20/2012 12:49:00

Busybody,

Sanıyorum olan bıten hakkında fazla dusunmekten bu hale geldım :)) Hatırlar gıbı oldum, kalemler konusunda bırsey yazmıstım sana ama ınan sımdı sorsan ne yazdın dıye, hatırlayamıyorum derım. Genelde madalyonun gorunmeyen yuzunu analız etmek daha cok ılgımı cekıyor. Gorunen sebeplerın ardındakı bilincaltı sebepler gıbı. Bır faydam olduysa ne mutlu bana :))

02/20/2012 12:57:00

walla biraz once youtube dan gönderilen linkteki hafif 30 dk lık yuruyusu evde hemen yapıverdim kızım anadizinde oynayıp beni seyretti. sule_bilge'ye tesekkur ediyorum.. Evde kendini kısa sureli mutlu etmek için yemek yermiş hanımlar..yemek yiyecek kadar mutsuz değiliz aslında bizi mutlu edecek, basarılı hissettirecek hobiler edinebiliriz. işe başlayınca da ihtiyacı oluyor insanın hobilere, ev hanımı iken de.. bol sporlu , iradeli günler diliyorum herkese..

02/20/2012 13:11:00

sorunun kaynağını açıkca söylemişsiniz zaten ( çok yemek yiyorum ) diye.. kendinize hedef belirleyin eski kıyafetlerinizden birini tekrar giyebilmek için devamlı deneyin ve tartılın..sizin durumunuzda çok arkadaşım vardı ve azmin sonucu şu an tığ gibiler diyebilirim..ben kilo vermek istediğim zamanlar kendimi çok yemek istediğim şeylerden tiskindirirdim..tabi bu da farklı bir bakış açısı..benimde 4.5 aylık kızım var emziriyorum hala ama 9 ayda aldığım kiloları 9 ayda verecem diye hedef belirledim kendime..63 ile doğum yaptım ve şu an 48 kiloyum bunu bilerek yazıyorum ki belki bana kızarsınız ve hemen harekete geçersiniz diye..bir kadının başaramayacağı hiçbir şey yoktur..hele kilo,,o da nedir ki..herkesinde söylediği gibi profilde ki resminizde gerçekten çok hoş bir bayansınız..kısa zaman da buraya zayıfladığınızın haberini vereceğinizi umuyorum..başarılar..

02/20/2012 15:56:00

bende de benzer sıkıntı var. asla doymak bilmiyorum. kendimi saldım gittim. nerdeyse sokağa bile pijama ile çıkacak durumdayım.

02/21/2012 20:03:00

lisedeyken safinaz diye dalga geçerlerdi benimle üniversitedeyken ise eh işte 3-4 kilo daha fazlaydım yani 50 falan .61 ile hamile kaldım 80 ile doğurdum( 4 ay önce)  ve şuan 75 kiloyum . aynada kendimi gördüğümde gözlerime inanamıyorum bu ben miyim gerçekten diye o yüzden bakmıyorum aynalara. eşimin bu durumdan rahatsız olduğu hal ve hareketlerinden çok açıkça belli oluyor ben ise battı balık durumundayım daha dün kasiyer kız bana doğum ne zaman diye sordu ben de 'bu doğurmuş halim 'dedim .annem sürekli telefondan uyarıyor vbeni yeme diye .ben de çok kafama takıyorum bu durumumu ama popomu kaldırmaya da üşeniyorum .

02/21/2012 20:26:00

emzirmek tam tersi kalori yaktirir, kim emzirmeyi birak demisse yanlis demis. 

beslenme ile ilgili bilgilerime dayanarak bu kadar yemek yeme istegi psikolojik olmasinin yaninda, kan sekerinizin cok oynuyor olmasindan kaynakli olabilir. karatay yaptim demissiniz. kitabi okuduysaniz bilirsiniz. glisemik indeksi yuksek gidalar tuketiyorsunuz ve bu hep daha fazla yemek yeme istegi ile geri donuyor size. 
dis gorunum vs. bir kenara, anneler olarak sagligimizi dusunmek zorunda oldugumuza inaniyorum. saglikli beslenen anneler= saglikli beslenen cocuklar= saglikli cocuklar.
gruplarda Dukan diyeti grubunu bir okumanizi tavsiye ederim. Buradan en yakin arkadasim 6 ay icinde 85 kilodan 58 kiloya indi. 55 kiloya inmek icin de hala azimle devam ediyor.
Onun gazi ile ben de dukana basladim. kimine gore fazla kilom yok gibi olsa da beni rahatsiz eden 7-8 kilomdan kurtulmakti hedeim. 3,5 kilosunu verdim, bir o kadar daha kaldi. 7 senedir hep rahatsizdim , sonunda bir azim geldi ve yapiyorum. dukan diyeti uzerine bir de yuruyuse basladim bugunlerde. olmayan kiyafetlerim uzerime olmaya baslayinca oyle iyi hissetmeye basladim ki kendimi.
bir yerden baslayin, verdiginiz birkac kilo size motivasyon olacaktir ve devami gelecektir.

02/21/2012 21:50:00

Ben

02/22/2012 09:26:00

merhaba,
sizinle aynı durumdayım.
ben hiç bir zaman çok ince biri olmadım ama bu kadarda şişman değildim.
evlenmeden önce 61 kiloydum sonra kuruyemişler cipsler falan derken 78 kilo ya çıktım. rejim için hep bi mazeretim vardı. p.tesi rejime başlamaya karar verip çatlayana kadar yiyodum. sonra p.teside ya şunuda yiyimde içimde kalmasın deyince diyet bidahaki p.tesiye sarkıyodu. bide hamile kaldım :) tam 30 kg alıp 108 kg ile doğum yaptım. sıpam şimdi 18 aylık ama ben hala 90 kg nun altını göremedim. fakat bir diyetisyene başladım insülün direncine baktırmamı önerdi. sizin bahsettiğiniz durumların aynısı var bendede doyma hissi kayıp. yemek hazırlarken herşeyden yiyorum. masaya geli,ncede sanki bütün gün hiç bişiy yememiş gibi yemek yiyorum. masadan kalkerkende 1 saat sonra ne yesem diye hemen plan yapmaya başlıyorum. 5 tane çikolatayı üst üste yiyebilecek kapasiteye de sahibim bu arada :)) bunlar insülün direncine işaret ediyomuş. ben insülün direncine baktırdım diyetğsyen bir dahiliye uzmanının değerlendirmesini tavsiye etti. ilaç da gerekebilirmiş eğer insülün direnci var ise. buda biraz olsun kilo vermeye yardımcı oluyormuş. bakalım bugün göstericem sonuçları buradan paylaşırım.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...