muhallebi (1 yaş üstü)

02/06/2013 10:13:00

1 kg günlük süt

1 yumurta
1 küçük kase toz şeker
3 yemek kaşığı mısır nişastası

tüm malzemeleri tencereye koyup kaynayana kadar çırpıcıyla karıştırın. 5 dakika kaynatıp ocaktan alın ve kaselere doldurun. soğuyan kaseleri buzdolabına kaldırın.3-4 gün bekleyebilir.
not:
elma, muz rendesi ile elmalı ya da muzlu yapabilirsiniz.

Ynt: muhallebi (1 yaş üstü)

02/06/2013 12:23:00

ŞEKER ERİNE BALKABAĞI DA GÜZEL OLUR GİBİ GELDİ,DENİCM TŞEKKÜRLER

02/06/2013 14:56:00

evet olabilir tabi denerseniz bize bildirin nasıl olduğunu benim kızım puding, vb.şeyleri çok seviyor. bu tarifi yapmaya başladıktan sonra hiç puding vermedim. aynı muzlu puding gibi oluyor kızım günde 2 kase yiyor

04/15/2013 11:50:00

bende  pirinç unuyla yaptım, dilerseniz irmikle de olur (irmik kalmamıştı ben pirinç unuyla yaptım) içine biraz portakal kabuğu rendeleyip, portakal suyundan da ilave ettim. hem çok hafif oldu hemde çok lezzetli.. deneyin derim :)

1 kg günlük süt
4-5 çorba kaşığı pirinç unu 
3 kaşık esmer şeker (az tatlı tercih ediyorum)
yarım çay bardağı portakal suyu 

tüm malzemeleri tencereye koyup kaynayana kadar çırpıcıyla karıştırın. 5 dakika kaynatıp, ocaktan almadan önce  rendelediğiniz portakal kabuklarını ilave edip ocaktan alın ve kaselere doldurun. soğuyan kaseleri buzdolabına kaldırın. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 BICIRIKLARA YEMEK TARİFLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...