çocuğun sosyalleşmesi meselesi

08/04/2010 14:14:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: çocuğun sosyalleşmesi meselesi

08/04/2010 14:24:00

Çevrenizde komşu çocuğu, akraba çocuğu yok mu yaşına yakın? Bizim sitenin bahçesi çok geniş olmamasına rağmen çocuktan geçilmiyor, geçen akşam üçbuçuk yaşındaki ufaklık bisikletinin tepesinden o benimdiiiiiii diye bağrınıyordu yan sitedeki komşunun daha büyük çocuğuna, aferin Utku dedim içimden, bağırdığı için değil, annesi de babanesi de onu görmüyor ama çocuk hakkını savunmayı öğrenmiş.

08/04/2010 14:44:00

tam yazacaktım, hilal benim yerime yazmış sağolsun :)
hele benim rüyadan gözlemlediğim 20-23 ay arası daha bir anne bacağına yapışma durumu gelişiyor, rüya 18 aylıkken daha sosyaldi. muhtemelen, kendi kişilik gelişimi ve çevrenin gerçekliğine adaptasyon sürecinde kendini korumaya alıyor, en güvenli yer neresi, anne kucağı tabii ki :) yaşı büyüdükçe, kreşti felan derken açılacak tabii ki. hem belki çocuğun yapısı çekingen...olamaz mı??
bu kadar takma bence de...

08/04/2010 14:56:00

bazı insanlar/çocuklar diğerlerine göre daha çekingendir. hemen açılamazlar veya girişkenlik eşikleri düşüktür. ama anladığım kadarıyla zaten sizin oyun grubuna gönderme amacınız çocuğun yaşıtlarıyla birarada olması ve sosyalleşmesi. dolayısıyla 3 aylık zaman zarfında öğretmene göre bu uyum olayı gerçekleşmemişse (kaldıki hilale katılıyorum 23 aylık bir çocuğun anneye bağımlı/bağlı olması son derece normal) neler yapabileceğini çocuğun oraya adapte olması için nasıl bir çözüm üreteceğini düşünmesi yerine sizin çocuğunuz çekingen, bağlı demek bence çok kaçamak bir açıklama olmuş.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
biri bana akıl versin

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...