bu sosyal paylaşım ağından cıkmadan önce...

<12>

Ynt: bu sosyal paylaşım ağından cıkmadan önce...

08/25/2011 09:10:00

Kadın olmak anne olmaya engel mi? Kadın olmayı seven bir anne olamaz mıyız?
Evet annelik vaktimizin çok büyük bir bölümünü kapsıyor ama akıl sağlığımızı korumak istiyorsak kendimize de vakit ayırmalıyız.
Bence kimse kendinin mükemmel olduğunu düşünmüyor. Kuzenim bana bir gün demişti ki: Annelikte doğru yoktur. Nasıl yaparsan yap, hep öteki türlü yapsaydın daha iyi olacağını düşünürsün. Cidden doğru bu. Burada herkes yeni birşeyler öğrenmenin, kendini geliştirmenin peşinde. Mükemmelliği değilse de daha iyiyi hedeflediğimiz kesin.

08/25/2011 09:29:00

Nurturia'nın kuruluş amacı zaten soru sormak - öğrenmek - irdelemek - bilmek - paylaşmak.
Her ortamda olduğu gibi bu ortamda da binbir çeşit insan var.Annelik-kadınlık-hayat üçgenini çok çok idealize eden kullanıcılar da var katılıyorum.Ama bu durumu siz ;kendi annelik anlayışınız ve dünya görüşünüze göre olmayan kullanıcıları ayıklayarak lehinize çevirebilirsiniz.

Burası sanal bir ortam ve gerçekçi olmayan - rol yapan - kendini kandıran bir sürü insan var.O yüzden kendimi çok kaptırmadan, doğrularıma göre, bilimin ışığında (doktor,ilaç,pedagog) elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.Annelik de kadınlık da birbiriyle içiçe,ayrı düşünemiyorum.Hayatın getirdiği ağır sorumluluklar ve yapılacak işler arasında kaybolup gitmemek için mücadele ediyorum.Kendime zaman yaratıyorum, yada bu zamanı yaratabilmek için planlamalar yapıyorum.

Burası bence feminizmin de çok güzel paylaşılıp tartışılabileceği çok çok uygun bir platform.Her kadının feminizmle ilintili bir hali, durumu,düşüncesi, davranış biçimi vardır bence.Önemli olan bunun farkındalığını yaratmak.

Açıkçası bu grup altında bulunan erkek çocuklara oyuncak seçimi konusu altında yazılıp çizilenler beni biraz itti.Feminizmden bahsedip de sonra kız-erkek oyuncağı diye ayrım yapmak çok çelişkili geldi.Demek ki dedim feminizmin ne olduğuyla ilgili kafalarda net bir olgu da yok.

Kendi açımdan, ben de feminizmin ne olup olmadığıyla ilgili net değilim ama paylaşırsanız ben ve benim gibi herkes faydalanabilir.Bir yerlerden başlamak lazım öğrenmeye,dinlemeye,anlamaya.

08/25/2011 09:56:00

pink ''tüm kadınlar feminist olmalıdır''yorumuna da ben katılıyorum...

08/25/2011 10:55:00

Feminizmde de politikada olduğu gibi orta ve radikaller var gözlemlediğim kadarıyla. Ben hiçbir zaman klasik bir türk kadını olmadım, dolayısıyla feminist olduğuma inanıyorum. Ergenlik çağında radikaldim şimdi daha ılımlıyım, hatta klasiğe yaklaşıyorum diyebilirim.
Bir yandan da kadınların neler yapabildiğini gördüğümde erkeklerden üstün olduğumuzu düşünmüyor değilim:)))
Açıkçası hiç araştırmadım ama feminizmin ilk ortaya çıkış sebebi kadın-erkek haklarında eşitliği sağlama çabası olsa gerek. Korkarım son zamanlarda ülkemizde feminizm ihtiyacı artış gösteriyor ve bu durum beni korkutuyor.
Seçmek, seçilmek, çalışmak, kimseye muhtaç olmadan hayatını devam ettirmek, mesleğini ve eşini seçmek, onlardan da önce ne ne giyeceğine kendi başına karar vermek her kadının hakkı bence.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Feminist Anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...