Kefirli Lezzetler

<12>
01/07/2013 12:44:00

kefiri içimi o kadar da kolay olmadıgını farkedınce faklı lezzetlerle denemek istedim.. 

KEFİRLİ SUTLAÇ
pirinçleri az sütle iyice pişirdim biraz lapa halini alasaya kadar.. lapa pirinçlerle kefiri buluşturup biraz balla tatlandırdım.. 

Ynt: Kefirli Lezzetler

01/07/2013 13:48:00

Süpermiş;)

01/08/2013 08:38:00

KEFİRLİ OMLET 
bir yumurta 
t0ereyağı veya kaymak
peynir
kurutulmus tam bugday ekmegi
kefir

yumurtayı ıster yagsız ıster tereyaglı seramık tavada pişiriyorum içine peynirini ekleyip ekmekleri eklıyorum  pişince altını kapatıyorum içine istediğim kadar kefir ekleyıp guzelce karıştırıyorum.. son olarakta üzerine biraz nane ekliyorum..

AFİYET OLSUN..

not: ekmekleri fırından aldıgım tam bugday yedi tahıllı ekmek çeşitlerinden alıp balkonda kurutuyorum ardından rondodan çekip kavanoza koyuyorum buzdolabında 1 hafta saklayabiliyorum..  

01/08/2013 08:41:00

Yarın sabah ki kahvaltı budur;)

01/08/2013 08:47:00

KEFİRDEN YOGURT
Mayalanmış kefirden aynı sütten yogurt mayalar gibi mayaladım..  mayalamanın onunda biraz kesilmiş süt gibi görüntüsü vardı fakat kızım bu halıne itiraz etmedi..

ben tefal yogurtçumla mayalıyorum tutmama imkanı neredeyse sıfır normal yogurtların.. yaklaşık 4 aydır kafam cok rahat yogurt konusunda.. Sütünüz ne kadar yaglı ve kalıtelı ise yogurtlar o kadar sert lezzetlı ve kaymaklı oluyor..

madıradan aldıgım sutu tahta kaşıkla savura savura kaynatıyorum ardından uzerındekı kaymagı almadan blendırla yaklasık 5 dakıka yuksek devırde çırpıyorum kaymagı süt tamamen yemiş oluyor.. ardından o sutle yogurt ve kefır mayalıyorum..

bu sutle mayalanan yogurt hazır yogurtlar kadar katı oluyor..

daha önce hem gunluk sutle de denedım ama acık pastorıze bile edilmemiş sut daha lezzetlı ve kıvamlı oluyor.. merakımdan kutu uht sutle bıle mayaladım fakat yogurt olması ne mumkun yogun ayran gıbı oldu..

sizler de  guvenılır mandıra sutu bulabılcek kadar şanslı olun inşallah... 

01/08/2013 09:47:00

vallaa bu guzel oldu bende nehirin.corbasina yogurduna katarak veriyodum degisiklik olur

01/11/2013 08:16:00

KEFİRLİ SEBZE YEMEĞİ
İstediğiniz her turlu sebzeyı kullanablirsiniz ben 

kereviz 
havuc
patates
sogan
sarımsak

kullandım.. sebzeleri buharda pişirdikten sonra serinlemesini bekledim sıcakken kefir ilave edince kefir cabuk kesiliyor.. kefir ilave ettiğim sebzeleri isterseniz çatallla ezin isterseniz blendır kullanıp çorba kıvamına getirin.. 

son olarak ta içine bir tatlı kaşıgı kaymak ekledim lezzetine lezzet katsın diye:)

afiyet olsun.. 

01/11/2013 09:30:00

Harika;)

01/26/2013 15:33:00

KEFİRLİ KESTANE
kestaneleri  çizip yıkadıktan sonra fırında pişirdim ardından ayıklayıp kefirle bulusşturdum.. pütürlü halde Cerene yediremedim sanırım yapısı hosuna gitmedi bende arada sırada bir şey olmaz diye püre kıvamıan getirdim içine bir tatlı kaşıgıda tahin ekledim:)

AFİYET OLSUN KUZULARA...

01/26/2013 15:39:00

yapılacaklar listesine alındı  :) ellerine sağlık ...

01/26/2013 16:00:00

KEFİRLİ KABAK TATLISI

Kendimiz  için yaptığım kabak tatlısından 5 6 dilim tabağa alıp çatalla ezdim,üzerine 1 çay bardağı kefir,2 tatlı kaşığı tahin ,1 tatlı kaşığı kaymak  ekledim.hepsini karıştırıp yedirdim :))
                                                                                                                    Afiyet Olsun......

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
kefir mayası dağıtıyorum

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...