hediyesini henuz almayanlar

Ynt: hediyesini henuz almayanlar

04/29/2011 16:02:00

bilmiyorum, inan bilmiyorum owl. yağmur unuttu gitti tabiki, günler oldu. ama ben unutmadım, ara sıra aklıma geliyor, benim çocuğumda şans yok diyorum. ne diyeyim...

04/29/2011 17:14:00

Arkadaslar,

Boyle hayal kirikliklarinin onune gecmek icin cocugu hediye beklentisine sokmamak en iyisi galiba. Hediye geldiginde hem cocuga gercek anlamda surpriz olur hem de anneleri boyle sikintilara girmez.

Kendi adima hediyesi gec ulasanlardanim. Yurt disindan gonderdim hediyemi. Varip varamayacagindan bile emin olamiyordum. Ulasmis neyse ki. Bize gelen hediye annemin evinde, oglum gormedi hediyesini. Zaten haberi de yok. Eline ulastiginda gorup sevecek elbet. 

Elbet vardir hediyelerin ulasmamasinin bir nedeni. Oyle 'cocugumda sans yok' deyip uzmemeli kendini.

Keyifli gunler herkese :)

04/29/2011 17:39:00

Saçma bir duygu da olabilir ama kırıcı oluyor, bugüne kadar çeşitli anne-bebek sitelerinde yazıştık, daha önce de birkaç kere böyle çekiliş yaptık o sitelerde de, hiçbir sorun olmadı, çok keyifliydi, gerçi oralarda daha bizbizeydi, burada büyük bir organizasyon yapıldı, Özge sağolsun. Yağmur daha 2 buçuk yaşında değil, tam da anlamamıştır, ama Irmak'a geldiğinde önce ona verip sonra foto çekmek için Irmak'a uzatınca bile ondan çok ben üzüldüm.

Ben gönderdiğim hediyeler için günlerce düşündüm, içime sinsin diye bekledim. Benzer heyecanla da hediyemi bekledim. Bundan sonra böyle çekilişlere girmeyi düşünmediğim için çocuğumda umutsuzluk da olmayacak. 

Yağmur'un umutlanmasının sebebi, Irmak'a hediye geldiğinde "seninki de gelecek sonra" demem oldu, öncesinde "bak sana hediye gelecek" gibi şeyler söylemedim. 2 çocuk durumu işte. 

Yurtdışından gönderenler için de risk tabi, geç ulaşma, kaybolma olasılığı var.

Neyse, artık ben bu konuyu kendi içimde kapatıyorum.

Çocuklarımla ilgili paylaşımlarda görüşürüz. ;)

Sevgiler.

04/29/2011 18:59:00

Ayşegül bende çok üzüldüm duruma,Yağmur Irmağın hediyesini görünce beklemiştir
kıyamam :(
Bizim hediyemizde çok geç ulaştı bize.Adı 23 Nisan çekilişiydi ama 23 Nisan geçti gönderme tarihinin üstünden (ki 14 Nisan'dı) günler geçti ancak geldi kargo .Tabiki insanların başına kötü durumlar gelebilir ,hastalık olabilir ,zamanı olmayabilir ama internet derya deniz ve bir sürü bebekler için alışveriş sitesi var siparişler çok hızlı teslim ediliyor içine not bile yazılıyor bahanelere sığınmamak gerekir ,seçilen hediye ve gönderilişi ve içine ufacık bir not eklemek vs bunlarda çok zor olacak şeyler değil bana kalırsa .Maddi değil manevi şeylerden bahsediyorum tamamen ,bu sadece karşısındakine ne kadar değer verdiğiyle alakalıdır kişinin.

Kimseyi kırmak rencide etmek değil niyetim sakın yanlış anlaşılmasın ama bu tarz sorumluluklar alamayacak kişiler katılmasın bu çekilişlere naçizane fikrim budur...

Hepimiz sürpriz olur ,heyecan olur, renk katar hayatımıza, bebeklerimiz mutlu olur fotoğraflarla paylaşımlar olur güzel gülüşlerini görüp mutlu oluruz diye katılıyoruz ama sonucu bazen hüsran olabiliyor.Bende Nurturia'daki çekilişleri bitirdim bu son oldu bir daha kesinlikle katılmam anneler günü çekilişine de katılmadım bu düşüncelerle.Çünkü kendimizin gösterdiği özeni hassasiyeti karşı taraftan bulamıyoruz bazen ne yazıkki.
Hediyeyi geç göndermek,gönderilecek anne ve bebeğe ulaşmamak merakta bırakmak ,gönderilen hediyenin içeriği bebeğe uygun oluşu sunuluşu karşınızdaki insana ama daha öncesinde insanın kendisine verdiği değeri gösterir.Bunu yapan kişi kendisi aynı durumda olmak ister mi bunu düşünmeli bence.
Kaldı ki unutulacak olsa kendisine de hediye geliyor nasıl unutabilirki anlamıyorum,ya da takip etmeyecek kadar kopuksa buralardan o zaman bu organizasyona neden katılıyor.
Ayşegülcüm sende iki çocuk olduğu için Irmak'a hediye gelip Yağmur'a gelmemesi ve onun bunu görmesi ,beklemesi cidden çok kötü olmuş.Ama çocuğumun şansı yok deme lütfen pozitif cümleler kur boşver kafana takma zaten kapatmışsın konuyu ,en güzeli bir daha da katılmamak olacak...

04/29/2011 19:10:00

UNUTMAK MI NASIL UNUTULUR Kİ KENDİSİNE HEDİYE GELDİĞİNDE DE Mİ BU İNSAN HATIRLAMAZ.. ALAMAZ ÖZEL Bİ DURUM OLUR AMA Bİ MESAJ Bİ TELEFON EDİLEBİLİRDİ.. PELİNCİM BEN BU PAYLAŞIM YERİNDE ELİFİN SESLİ EĞİTİCİ TELEFONUNU PAYLAŞTIM KARGOYA GİİTTİ.. 3 GÜN BEKLEDİ VE KİŞİ ALMADI.. BANA SONRA 2 KATI KARGO ÜCRETİ ÖDEMEK DÜŞTÜ.. SORUMLULUK SAHİBİ OLMAYAN İNSANLR KATILMASINN BU TARZ ETKİNLİKLERE VE KİMSEDE ÜZÜLMESİNN

04/29/2011 19:22:00

Sümeyracım senin ne kadar hassas olduğunu ,değer verdiğini ve özenli olduğunu çok iyi biliyorum.
Malesef böyle şeylerde olabiliyor işte ...kesinlikle sorumluluk sahibi olunmalı.

05/11/2011 12:34:00

derinceece tarafından Kağan Yağmur'a gönderilen hediye dün ptt kargo ile geldi.

Teşekkür ederiz.

Yalnız sanırım çekiliş anlaşılmamış, bana uygun kırmızı polar atkı bere göndermiş, üstelik üstünde kalpler var.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
23 Nisan 1. Geleneksel Nurturia Çekilişi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...