29 Mayıs Pazar

<12>
05/29/2011 15:49:00

Bugün sabah yolculuk sebebiyle kahvaltı güme gitti, devam sütüyle atlattık, öğlen sebze çorbası, her zamankinden. Artık balıklı sebze çorbası da içiyor oğluş, haftaya doktordan izin çıkarsa ete geçeceğiz.

Ynt: 29 Mayıs Pazar

05/29/2011 16:07:00

balıklı çorbayı nasıl yapıyosun? bende bugün balık aldım,buğulama gibi yapıcam sanırım,ama balıklarını yutamaz daha tabi..birde ne balığı yediriyosun?

05/29/2011 16:22:00

Sebze çorbasının içine ızgara çupranın löp etlerini ufaladım, ekstra bir tarif yapmadım. Çuprayı tek de yiyor. Somon bebekler için en uygun balık diye biliyorum, sanırım ufak ufak kılçıksız parçaları sebze çorbasıyla birlikte kaynatırım bundan sonra. Biraz patates, soğan, sarımsak, havuç, irmik ve kılçıksız somon.

05/29/2011 16:38:00

Ben yutamaz genizine falan kaçar diye katı lokma vermedim hiç,minicik minicik ufalyayım bari o zaman yutabilir sanırım.Dil balığı aldım bende,ilk kez deniycez,bakalım...

05/29/2011 18:02:00

Bu sabaha anne sütüyle başladık her zamanki gibi.Kahvaltıya yarın başlıyoruz çünkü biz.

Sabah: anne sütü
Ara öğün: Şeftali suyu
Öğle: Yoğurt çorbası
Ara öğün: Yoğurt
Akşam: çok az köfte
Uyku öncesi  anne sütü:)

05/29/2011 18:14:00

Sabah :Annneyi bulmuşken bol bol anne sütü emişşş

Ara Öğün: Ananas

Öğle: Anne sütü

Ara Öğün:Yoğurt

Akşam: Domates çorbası

Uyumadan anneyi bol bol emer 20 dk sonra yat zamanı

05/29/2011 18:30:00

Dil balığı dip balığı Gripin, kılçıksız falan ama araştırıp öyle ver istersen, hamileyken pek önermiyorlardı. Bizle birlikte masada merakından yedi balığı, tuzlamadan kuyruğa yakın yumuşak yerlerinden ufak ufak lokmalar verdim. Büyüdüğünü falan mı sanıyor ne, havalara giriyor, babasına bakıyor bak yiyebiliyorum gibilerinden.

05/29/2011 19:22:00

ya kızlar buraya menulerde öğle ara öğün felan dıye yazıyosunuzya tam saatlımı verıyonuz?bızde basladık kahvaltıya  corba ver dedı doktor ama hıc saat tutmuyo sabah zaten onıkı ye kadar uyuyo 9 dan sonra araara emerek uyanınca ancak kahvaltı verıyorum aksamustu pırıncunlu meyvalı muallebı yapıyorum busırada benı cok emıyo sımdıde tarhana corbası yedı ama daha yenı gece oldu nerdeyse ve uyudu anlıcanız bı duzenımız yok

05/29/2011 19:33:00

kabak,havuç,sivribiber,domates,et,sarımsak haşladım rondodan geçirdim

05/29/2011 19:44:00

biz d ebu sabah peynirli omlet.öğlen sebze çorbası (havuç,brokoli).ara öğünü dışarda geçirdkik;çeyrek kavanoz sebze püresi.annesi doymadığını düşününce kayısı püresi alıp yedirdi.yoğurdunu yediremedim bugün :(

di 6Y
05/29/2011 19:56:00

Kuzu sorpasi yaptim ben de bugun.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM?

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...