İstifa edemiyorum..

08/20/2015 11:41:00

merhaba,

1 ve 3 yaşlarında iki çocuğum var fakat ben çalışan bir anne olmaya hala alışamadım ve kendime yediremedim.. sabahları bırakıp çıkmak hala çok zor geliyor. doya doya vakit geçirememek yemeklerini yapıp yedirememek gezdirememek ev işerine yetişememek mutfakta zaman geçirememek yeni tarifler deneyememek karman çorman çekmeceler dolaplar özel hayatımızın neredeyse sıfırlanması bütün bunlar çok yoruyor. yarım bir anne yarım bir eş yarım bir çalışan olduğumu düşünüyorum. fakat isitfa edemiyorum çünkü bu konuyu ne zaman açsam arkadaşlarımdan ve ailemden tepki alıyorum en önemlisi eşim de bu konuya hiç sıcak bakmıyor.
şöyle ki maddi açıdan iyi denilebilecek bir işim var maaş ve yan haklar toplamda 5bin tl den fazla diyebiliriz rakam vermek gerekirse. işyeri açısından da bir sorunum yok. fakat istifa edersem tek maaş ile rahat rahat geçinemeyeceğiz hesapladık baya dikkat etmemiz gerekecek. evimiz de yok kira veriyoruz. her sabah bugün dilekçeyi vereceğim diye geliyorum sonra vazgeçiyorum ne yapacağımı şaşırdım. evde çok yorulacağım çalışmaya alıştığım için de sıkılacağım biliyorum ama çocuklarım için hepsini göze aldım ama maddiyat kısmını aşamıyorum. kararsızlıktan ölen ilk insan olabilirim.....

Ynt: İstifa edemiyorum..

08/20/2015 11:59:00

off dışarıdaki baskı çok fena insan bunalıyor aslında ilk önce kendi salığımız, düşüncelerimiz önemli ama bazı konularda maalesef hep dış seslere kulak vermek zorunda kalıyoruz. İş konusunda bazen benim de çok gel gitlerim oluyor. Devlet memuruyum ve zaman zamanda bende psikolojik olarak istifa etme moduna geliyorum ama asla bunu gerçekleştremeyeceğimi bile bile.Aklım bunca yıl okuyup meslek sahibi olduktan sonra vazgeçmek olmaz diyor ama vicdanım, duygularım önemli olan senin mutlu , huzurlu olman diyor. Anlayacağınız her iki kararı da vermek çok zor. Size kolaylıklar diliyorum inşallah aldığınız kararlardan mutluluk duyarsınız.

08/20/2015 12:14:00

benim 2 yaşında tek çocuğum varken bile bu yazıyı ben yazmışım gibi geldi,son 1 senedir bunları düşünmekten beynim yandı:))))

08/20/2015 19:19:00

Bebeğiniz henüz küçük ücretsiz izin gibi bir şansınız olsa daha sakin düşünürdünüz belki. Benim deneyimime gelirsek, bebeğim tam 9 aylıkken kararımı verdim işe dönmedim. Özel sektörde çalışan bir mühendistim ve hala oğlumlayım sanırım 2 yıl daha böyle olacak. Ben bitmiş kabul ediyorum mühendisliği benim için yaşımdan ötürü bu kadar aradan sonra. Kendim içinde taptaze hayallerim var. Maddiyatı da düşünmedim açıkçası ama zenginlikten değil.Yavaş, sakin yaşamak istedim hep çok şükür oldu. Ben, yavrum bir kere yaşıyoruz bu zamanları..Mutlu olursunuz umarım Sizde kararınızdan.

08/21/2015 12:15:00

gelir durumunuz şu an için oldukça iyi olduğuna göre, size evde hiç iş bırakmayacak bir yardımcı tutsanız, iş dışı zamanlarınızın tamamını çocuklarınız ve eşinizle kafanız rahat, kaliteli zaman geçirmeye ayırsanız nasıl olur?

08/21/2015 12:55:00

evet çalışırken herşey yarım kalıyor ama evde de iş hiç bitmiyor herşey devamlı gözünüze batıyor.çocuklar, ev, eş derken yine çok fazla vakit kalmıyor.hiç öyle dışarıdan gözüktüğü gibi değil evde olmak.çalışmayıp evde olduğunuzda maddi olarakta sıkılabiliriz diyorsunuz o zaman da pişman olabilirsiniz.ev işleri için yardım alma şansınız olsa daha iyi olur sizin için.sanırım bakıcınız var.

08/21/2015 21:36:00

Cocugunu 5,5 aylikken bakiciya birakmis ve 3.5 yasina kadar vardiyali cok yogun ve stresli bir ortamda calismis,bir sure bakiciyi yatilida almak zorunda kalmis daha sonrada ev hanimi olmus biri olarak diyebilirim ki; eger is saatleriniz normalse,asiri baski ve stres altinda degilseniz ve aldiginiz para yaptiginiz isin karsiligiysa calisin derim.Evde olmak cocuk bakmak cok guzel ama bu devirde malesef bu yetmiyor.biraz mantikli dusunmek gerek.evde ekonomik sorunlar girdimi,para yuzunden kavgalar basladimi ne o cocuklara faydaniz olur ne eve...esinizle araniz bozulur.ayrica para kazanmaya alismis olan bayanlar icin evde olup para beklemek istemek cok zor.evde huzur bozulup cocuk bakacagim tarif deneyecegim demektense huzurlu maddi sikinti olmadan calismayi bin kere tercih edertim.maasiniz iyi.haftanin belirli gunleri temizlige bayan alin. en azindan temizlik utu ugrasmazsiniz.sunu net soyleyebilirimki 24 saat cocukla olup kalitesiz vakit gecirecegime birkac saat bile olsa kaliteli vakit gecirmek cok daha onemli.ben bunu cok iyi anladim.inanin cocugu tam anlamiyla olmasi gerektigi gibi yetistirmek istiyorsaniz 24 saat cocuk bakmak hicte kolay degil.insanda baxen ne sinir kaliyor ne tahamul ne sabir.Dedigim gibi isinizin sartlari her yonden iyiyse duygusal dusunmeyin.Nacizane :)

08/25/2015 11:07:00

efenim 3 çocukla ücretsiz izne ayrıldım. çocuklarımın yaşları yakın. evde olmak güzel ancak acele para lazım oldu. martta dönmem lazım gelen göreve döndüm.

çok hassas bir anneyim. sürekli kendimi sorguluyorum. bir yerde de çocuklarıma e işi çamaşır bulaşık yemek derken ilgilenemiyorum zaten. ben de çalışmaya başladım. burada anca evine götürdüğüm bakıcı var, temizliğe gelen birileri falan yok. zaten 8 ay kış. bakalım böyle nasıl olacak. olmazsa tekrar ücretsiz izne ayrılırım.

siz de ücretsiz izne ayrılma şansınız varsa onu yapın. yoksa uzunca kafa dinleme izni gibi bişey alın deneyin kendinizi. nasıl mutlusunuz.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...