Unutulan donlar

<12>
04/24/2010 06:41:00

Doğduğundan bu yana ayda en az bir kere çocuğuyla seyahat eden bir anne olarak gözü kapalı bavul hazırlama mertebesine ulaşmış olamamı bekliyorum kendimden... ama öyle olmuyor.

Son Bursa seyahatinde don koymayı unutmuşum bavula... dahası el çantama yedek kiyafet almayı da... Altındaki tek donla Bursa'ya yola çıkmışız... Yolda çişi olduğunu söylemesiyle bizim bir benzinlik bulmamız arasında geçen süre zarfında birazcık kaçırmış. Don almadığımı böylece farkettim. Yıkadım, el kurutma makinasında kuruttum, giydirdim. Gece yarısı otele varınca alacak bir yer bulamadık. Ertesi gün kocam don bulma işini görev edindi. Tekstil cenneti Bursa'da 3 dona 30 lira vererek benim salaklığımı taçlandırdı.

Ynt: Unutulan donlar

04/24/2010 07:10:00

ay allahım yaaa, 3 dona 30 lira...

04/24/2010 12:42:00

eheheehh ben çok canlı bir tanığım bu olaya..zavallı donsuz miracık yinede gayet mutlu ardayla çubuk kraker yeme yarışına girmişti :))

04/24/2010 12:42:00

eheheehh ben çok canlı bir tanığım bu olaya..zavallı donsuz miracık yinede gayet mutlu ardayla çubuk kraker yeme yarışına girmişti :))

04/24/2010 19:34:00

İyi mi bari donlar?

04/24/2010 19:43:00

Evren, bak ne aklıma geldi :) :

Tatil için kampa giderken annemler ayakkabı çantasını unutmuşlar. Bütün ailenin ayakkabıları bu çantanın içinde. Etrafta tek alışveriş yapılacak yer yandaki 5 yıldızlı otelin pahalı marka dükkanları.

Babam her ne kadar bu kadar çanta alınırsa olacağı bu diye söylense, başta birer deniz terliği ile geçiştirmeye niyetlense de, bu unutkanlığı kendisine çok pahalıya mal olmuştu. Ne zamandır isteyip de babama aldıramadığımız yeni moda Timberland'lere böyle kavuşmuştuk :)

04/24/2010 21:27:00

Öyle bildiğin don... Hala fiyatı aklıma geldikçe içime oturuyor.  Cenk küçük şeyler pahalı düz mantığı ile sorgulamamış bile...

4 aylıkken Maldivlere bir kongreye gitmiştik. Onda da çorap almayı unutmuşum bir de pişkinlik yapıp - hava sıcak olur oralarda diyordum... İndik ki acayip bir fırtına var. Maldivlerde bir adadayız - kendime saç fırçası almamamışım onu bile alacak yer yok. Male'de belki bulunur ama oraya gitmek için 70 dolara tekne tutmak lazım. Neyse ki Ankara'dan bir profösör de konuşmacı olarak geliyordu. Bizim ofisteki arkadaşlar kendisine uçak biletleri ile birlikte çorapları da verdiler :)

6 aylık falandı... Bir inceleme yapmak üzere Antalya'ya minibüs ile gidiyorduk. Mira'nın tüm eşyalarını sağlama alıp bir sırt çantasına yerleştirdik. Çantayı da olduğu gibi evde bıraktık :P Yolda tesadüfen farkettik. Bu sırada ofisten bir arkadaş havaalanına gidip sırt çantasını uçak kargo ile Antalya'ya yolladı. Mira'nın eşyaları bizden önce Antalya'ya vardı da yırttık.

Allah'tan organizasyon işleri yapan bir ofisim var da peşimi toplayabiliyorlar...

04/26/2010 20:04:00

inanamıyorum!! çocuğunun özenle hazırlanmış çantasını tatile giderken evde bırakan tek anne ben değilmişimmmmm:)) dünyada yalnız olmadığımı bilmek çokkk güzeell:))))

Damlalar Antalya'ya geldiklerinde bizde 2 günlüğüne yanlarında otelde kalmaya karar verdik veee Can'ın çantasını evde bıraktık. Üstelik sabah Can'ın inadı yüzünden o sıcak havada üstüne boğazlı penye ve kalın bir kot pantolon giyimişti. evimize 50dk uzaklıkta da olsak eşimin üşengeçliği benim biraz hasta oluşum ve keyifsizliğimle eve tekrar o akşam dönüp almayı istemedi canımız. bizim çantamızdan Can'a ait sadece 1 bornoz 3 bez ve 1 mayo vardı. Can'ın sevgili arkadaşı Ilgaz sağ olsun 2 tişört 1 şort ve bir çiftte çorap verince yıka yıka giy ile hafta sonununu geçirdik. neyseki Ilgaz tuvalete çiş yapıyor diye bizimkide tuvaleti kullanmayı tercih ettide 3 bez bize yetti:)

bu bize neyi gösterdi. hayati önemi olduğunu düşündüğümüz çocuk çantaları yanımızda olmayıncada bir şekilde yaşanabiliyormuşş. :))))

04/26/2010 20:10:00

he he, 2 tişört 1 şort dediğinin de 1 tişört ile 1 şort'u aslında bir pijama takımdı :)

04/26/2010 20:21:00

ayyy çok güldürdünüz beni çok yaşayın :)))

04/26/2010 20:24:00

o an olmasada en azından sonradan hatırlayınca komik oluyor:)) bu grup tam bana göreymiş niye daha önce farketmemişim bilmem:))

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne - Baba Salaklıkları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...