günaydın

Ynt: günaydın

05/05/2011 08:07:00

ya birde bugün mutfalk için ufak tefek alışverişler yapılırsa eğer bir yıl bereket olurmuş :))) öyle didiler işten çıkınca bende bişeyler alıcam, çiğdem senin bloğunda dilek dilemek için ikindi il akşam arası yazıyor  o saatte dilek dilenmesi mi makbul şimdi:) söyle bakim arkadaşım

05/05/2011 08:10:00

valla öyle derdi anneannem akşam ezanına kadar hazırlatırdı dilekleri zambak keserdik olucakmı olmıyacakmı diye mesela 

05/05/2011 08:13:00

istediğiniz deileğin resmini çzip gül ağacına asıyoruz ,ben,m bildiğim hıdırellez ritüeli sadece bu :(

05/05/2011 08:15:00

anladım, valla ikindi ve akşam arası işyerinde olacağımız için bahçede bir sürü gül ağacı var ama dilek dilemeye inip bide afiş olmak var işyerinde  cesaret edemiyoruz bakalım bir yol bulabilirsem aşağı inip gül agaçlarına yaklaşıcam:))

05/05/2011 08:18:00

neden sen saat 7 kadar ordamısın da 

05/05/2011 08:19:00

ZAMBAK NASIL KESİYODUNUZ ÇİĞDEM AYRINTI LÜTFEN KESİP NAPICAZ NASIL ANLIYCAZ

05/05/2011 08:26:00

ya şimdi iki tane zambak yaprağını makasla aynı boyda kesiyorsun mesela "30 kilo verebilecekmiyim ben" diye içimden diledim diyelim yaprağın tekine ip bağlıyorsun ip bağlı olana evet bağlı olmıyana hayır cevabı olarak niyetliyorsun ertesi gün olacaksa ip olan uzuyor olmazsa mesela ip bağlı olmıyan uzuyor tabi benim bu dileğimde kesin ip olmayan uzar da neyse :))

05/05/2011 08:26:00

bende şu ufak tefek alışverişi yapayım iş çıkışı

05/05/2011 08:28:00

alış veriş güzel fikir bende alacaktım zaten ama zeynebin alışverişini yapacaktım akşam kavanoz kapaklarını açın mesela hızır gelsin bereketli olsun diye 

05/05/2011 08:39:00

birde dün akşam kv. dediki ben akşam cüzdanımın içini boşaltır bozuk para koyar balkona bırakırım  ve yıl boyunca cüzdanımdan param hiç eksik olmaz dedi bunu da yapalım,

biraz kızdırdım onu galiba niye içini boşaltıyon ötlece koysan olmuyor mu 6.kat balkona hırsızlar mı gelicek ondan mı korkuyosun hıdır yerine hızrsız mı gelir dedim hiç ses çıkmadı valla...:)))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ESKİŞEHİRLİ KIPIR NURTURİA AİLESİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...