10 ay uyanmaları

<1234>
10/01/2010 07:05:00

Bebek tayfasına 9-10 ay civarında bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Aynı küçük bebeklikte gaz sorunu yüzünden uyanmaya benzeyen, saat başı kalkıp anneye zor anlar yaşatan, sütünün miktarını, bebeğin doyup doymamasını sorgulatan, diş mi kuş mu derken sebebi tam bilinemeyen bir uyanma sorunu olduğunu düşünüyorum.

Siz de tecrübelerinizi paylaşır mısınız? Bu dönemde gözlemlediğiniz belirgin bir uyku bozulması yaşadınız mı?

Belki bunun gibi farklı dönemler için de konular açılabilir.

Ynt: 10 ay uyanmaları

10/01/2010 07:08:00

Damla, bizde olmuştu.
Ama tam da benim işe başladığım zamana denk geldiği için buna yormuştum.
Merak ettim ben de, başka sebepleri de mi varmış?

10/01/2010 07:10:00

Gerçi Deniz geceleri hiç (bir kere bile:(( 3 saat kesintisiz uyumamıştı.
Sürekli emmek için uyanıyordu.
Ama işe başladığım (oğlumun 10. ayına denk gelen) dönem saatte bir uyanıp emmeye başlamıştı.

10/01/2010 07:11:00

Ben çok belirgin tecrübe etmiştim ve Nurturia, blog okuya okuya bunun yaygın olduğunu düşünmeye başladım. Araştırmalarımda böyle bir bilimsel çalışma bulamadım.

10/01/2010 07:12:00

Aynen, Ilgaz 3,5-6 ay arasında düzenli uyumasına rağmen, dişlerle birlikte sık uyanmaya başlamıştı. Ama 10 ay civarında saat başı kalkmaya başlamıştı ve ben de hafiften sıyırdığımı hatırlıyorum.

10/01/2010 07:12:00

evet evet kesinlikle birşey oluyor.biz bunu tam anlamıyla yaşadık ve yaşıyoruz hala.normalde uykuyu seven ve bana hiç zorluk çıkarmayan bir bebekti..şurda 2 aydır geceleri sürekli uyanıyor,su içiyor emiyor uyuyor...gözler kapalı..önce diş dedim baktım dişler çıktı ama hala devam ediyor,sonra doymuyor dedim akşam öğünlerini daha kuvvetli vermeye başladım yok yok yok değişiklik yok...umarım düzelir..tek tesellim iyiki çalışmıyorum şu an...

10/01/2010 07:14:00

aynı durum bizim için de geçerli 9. ay kabustu 10. oldu devam,minimum 4 kez kalkıyoruz gecede. 10un üstünü gerisini saymıyorum bile, kocası ölmüş yörük karısı gibi ağlamamı yoksa çaklabanlık yapıp zorla aramıza yatmamı ararsınız. berbat durumdayız, kesintisiz maksimum 2 saat uykusu var hatunun

10/01/2010 07:27:00

damla, oğlum da 3-6 aylar arası kesintisiz 6 saat uyur;sabah 6'da karnını doyurunca 8-9 a kadar tekrar uyurdu.ben de uyku sorunu çözdük diye sevinmiştim. 6.ayda huzursuzluk başladı ve gecede 3-5 kez uyanmalar;8. ayda sayı 20-25 e çıktı;yani uyanmak değil uyumamak bu. o dönemde sorunu mu var diye düşünüp aldık soluğu psikiyatristte: sonuç birşey anlamamak ve asla vermeyeceğim bir psikiyatri ilacı. bu durum 13-14 aylara kadar azalarak sürdü; sonunda 3-5 uyanma ile devam ettik. son 1 haftadır yine bir atak geçiriyoruz . anlamıyorum gerçekten ne oluoyr?

10/01/2010 07:40:00

oğlum doğduğundan beri uyumayı sevmiyor. bazen haftada bir, bazen 10 günde bir, 5-6 saat kesintisiz uyuduğu oluyor. ama 1 ay boyunca her gece saat başı ya da yarım saatte bir kalktığı da oluyor. son günlerde özellikle akranımız olan bebeklerde bu uyanma sorununu sıkça duyuyorum ben de. birşeyleri yanlış yapıyoruz  ama ne bilmiyorum.

10/01/2010 07:44:00

Bu konu için yaşamadım yazılması da önemli aslında Burcu bunun genel geçer bir sorun olup olmadığını anlamak açısından.

10/01/2010 08:20:00

Hani zaten uyku problemimiz vardı ama yarım saatte birde olsa yatağıma gidebiliyordum. 3-3,5 gibi kalkıp tabure üstünde sabaha kadar pışpış yapıyoruz yada ayakta dolaşıyoruz, geçici bir süreç galiba ama alışkanlık iyice pekişecek bizimkinde :s

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...