10 ay uyanmaları

Ynt: 10 ay uyanmaları

10/20/2010 00:55:00

eren tam 9.5 aylık,1 hafta önce birden geceleri sık sık uyanmaya başladı 10-15 bile diyebilirim abartmıyorum çünkü uyuyp 10 dakika sonra kalktığı da oluyordu

doktorda ısrarla uykusu bölünmesin diyor,ben dişe bağladım calgel kullanıyorum,sayı birden azaldı ama yinede bu başlığı görünce içimden yazmak geldi

hareketlilikte sebep olabilir eğer diş çıkartma döneminde değillerse

10/25/2010 12:35:00

Biz de uykusuzluğu sonradan öğrenenlerdeniz... Saat 7.30-8.00 gibi direnmeden uyuyabilen kızım, şimdilerde bizimle oturmak istediğinden mi yoksa emekleyerek yeni yerler keşif duygusundan mı bilinmez ama 9.00-9.30'a kadar yatmakta direniyor. Geceleri de en az bir iki kez uyanıyor. Gece uyanmalarını genellikle susuzluğa yoruyorum, çünkü biraz sütten sonra uykuya devam ediyor. Benim sorum  şu: bebeklerinizi kaçta yatırıyorsunuz? Rutin bozulduğunda tekrar yatağa gidişi erkene almak mümkün mü? 

10/26/2010 02:56:00

valla her gün değişik bir saatte yatmaya başladı
algısı açıldıkça uykusu da açılıyo bunların

11/02/2010 15:13:00

tunelin ucunda isik varmi? ne zaman??? bilen varmi? 

11/02/2010 15:16:00

Bizdede o dönem bozulan uyku düzeni , gece 3-4 emmeyle 17. aya dek sürdü. emmeyi bırakınca gece 3 tek biberon sütle sabahı buldu. Tünelin ucunda ışık var yani , ama sabır

11/02/2010 17:38:00

Diş çıkarıyor olabilir, susamış olabilir ve doymuyorda olabilir. Bizdede oldu hiç bir sorunu olmadığını düşündüğüm zamanlar uyutmadan önce karnını güzel doyururdum daha iyi uyurdu. ama oluyor ne yapaersan yap engelleyemiyorsun. Konuşamıyorlar ki bilesin dertlerini. Onlar sağlıklı olsun yeter ki :) ben böyle düşünüyorum en çokda hasta başında beklediğim geceler.

11/03/2010 19:32:00

Kızımda da yaşamıştım uyku problemlerini,tarih ve tekerrür lafını oğlum doğrulamakta şu sıralar...

Ama şu 10 ay genellemesine bir artı da benden.Öncesinde çok problemli değildik.Tam da "oğluş daha rahat büyüyecek "derken  " çok büyük" konuştuğumu anladım:(

Sanırım yeni beceriler edinmelerine denk düşüyor bu zamanlar.Kızım 1,5 yaşta bıraktı emmeyi,geceleri 2 saatte bir uyanmaları ise 2 yaş gibi...Tek fark süt değil su içiyor olmasıydı.

Agubugu.com da Sabiha Paktuna Keskini izledikten sonra ve annemin telkinleriyle"niye bu çocuk böyle yapıyo" demeyi bıraktım.Onlara göre çocukların dönemsel sorunları olur ve çocuk nasıl isterse anne ona göre davranmalı ve sabretmelidir.(emerek uyumak isteyebilir,gece kalkıp annesini hissetmek isteyebilir,pütürlü yemeyi reddedebilir...)

Valla ben teslim oldum gibi :)en son geçenlerde isyan ettim gerçi, sabahları 04:00 gibi uyanmaya başlayınca  ama...İsyan etsem noluyo ki fındıkkurdum öttürüyo borusunu evde :))

11/04/2010 05:19:00

Allah'ım benimde oğlumun geçen haftadan itibaren bir anda 3 saat azaldı uykusu

nasıl oldu naaapıcam ben anlamadım,her türlüsünü deniyorum,gündüz erken yatırıyorum geç yatırıyorum gece yanıma alıyorum almıyorum banyo yaptırıyorum bazen emerek bazen sallayarak her şekile girdim
kar etmedi, neler oluyooooooor!!

11/11/2010 12:45:00

ben de ferber sayesinde gece 10 uyanmasını 1 veya 2ye düşürdüm.ancak şu an 10 aylık,
1 dişini yeni patlattı sanırım 2.için uğraşıyo veya uyku kalitemiz çok düştü.bu da bi dönem geçicektir diye umuyorum...

11/22/2010 19:35:00

ya bu ferber nası bişidir bizim kızada kar eder mi? yorgunum dostlarımmmm kızımı emerek ve evin içinde gezdirerek uyutmaktan veeee bütün gece beni emzik yapmasından yoruldum..sos :)) biri bana ferberi anlatsınnnn lütfenn

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...