10 ay uyanmaları

<1234>

Ynt: 10 ay uyanmaları

11/22/2010 21:09:00

cancer, aynı durumdayım. hiç denemek isteyeceğimi düşünmemiştim ama biri bize ferberi anlatsın!

11/22/2011 14:48:00

Baslik ve yazilanlari gorunce yazmadan duramadim ben de.. Kizim bugun tam 9 aylik oldu, 1 aydan beri odasinda yatiyor. 1-4 ay arasi aksam 9-sabah 9 uyudu! Herkes doktorum dahml bu duruma sasiriyordu. Sonra gece uyanmalari 2-3 oldu ama zaten normal bu dedim dert etmedim. Son 3 gundur birdenbire kac kere oldugunu bilmedigim sayida kalkiyor. Pispisla, memeyle' sst sst sesleriyle ama mutlaka kucakta uyuyor, cunku kucakta alisti, kucukken akli ermiyor diye uyku egitimi vermek istemedim, simdi cicugun bir sucu yok, kendm kendine uyumayi bilmiyor ve bunu ogretmem lazim... Aksam rutinimizi yapip 7-7:30 gibi yine pispisla uyuyor, bu yarim saat civarinda aliyor en fazla cunku baya yorgun oluyor banyodan sonra (gunduz uykusunu da kendis 1'e indirdi' 2,5-3 saat suren bir uyku) ama sonra saatte 1 kalkmalar 12 veya 3 seansinda da 1-2 saat kesinlikle uykuya dalamamalar sozkonusu. Dun gece 1 saat 45 dakika yatirdim kaldirdim, hafif sersemken kendi uyumaya alissin diye birakiyorum saniyesinde donup bana yapisiyor, emekleme oturma pozisyonuna geciyor, sanki sabah olmus uyanmis gibi enerjik! Yatagin yanina oturup pispisliyorum, bana dogru gelmeye calisiyor, guluyor oyun oynuyor almazsam yine aglama. Ben sersem gibi oldum bazen sinirlerim cok geriliyor, bir arkadasin dedigi gibi gunduz benim de hic enerjim ve keyfim olmuyor. Butun yontemleri okudum ama don dolas basa sariyoruz, ferbere sinirlerim dayanmaz saniyorum. Esim aglatmaktan yana, yabanci oldugu icin sanirim daha sertler bu konuda, disiplin diyor. Tam bir cikmazdayim bayanlar... Cocuguma ozel bir yontem bulmam lazim ama kucaga aldikca yine kucak istiyor, almazsam agliyor uykusu varsa da iyice kaciyor, aglasa da pispisliyorum ama bir sure sonra ise yaramayinca pes edip alinca da bana istedigini yaptirmis oluyor, su anda herseyin farkinda ve bunu mutlaka ogrenmeli. Bu arada dis de cikariyor ama onunla hic ilgisi 4 disi halen cikmisti bu basladiginda ve kucaga alinca hop susuyor, eli hic disinde degil gunduz de hissetmedik dis cikarmasini. Buraya yazan 9-10. Ay anneleri, durumlar degisti mi, neler oldu tecrubelerinizden faydalanmak isterim..

11/22/2011 14:49:00

Bu arada 1 ay derken birinci aydan beri odasinda yatiyor :-)

07/05/2013 13:27:00

10.ayda yasadıgınız sık uyanmalar ve uykuya yatırma esnasında yasadıgınız sorunlar ne kadar surdu acaba ? zira çıldırmak üzereyim de...

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...