Hangi oyun ablası? Çok kararsızım...

<123>
09/23/2011 17:23:00

Arkadaşlar nihayet bakıcı arayışımın sonuna geldim sanırım, ancak bu sefer de iki ayrı oyun ablasını da beğendim ve karar veremiyorum. Size biraz onlardan bahsetsem, siz de yardımcı olsanız bana. Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum:

Ezgi: 25 yaşında
        Bilgi Üniversitesi Sahne Tasarımı son sınıf öğrencisi( anlaşırsak hazirana kadar demirle olacak)
        Daha önce dört çocuk üzerinde deneyimi var ancak yaş grupları 3-5 arasında değişiyor
        Çocuklara sadece oyun ablalığı değil öğretmenlik yapmış. Çocuklara okuma yazma, ingilizce ve matematik öğretmiş ( Ne ebeveynler var yahu!  Bu özellik bizim bir işimize yaramaz ama sanırım çünkü demir 1.5 yaşındayken o zaten ayrılacak. ne matematiği, konuşmayı öğretse yeter)
         Haftada 3 gün sbh 9-1 arası, haftada bir gün öğleden sonra 2-6 arası gelebilcek okul nedeniyle ve çalışma saatleri esnek değil. Bazı geceler gelmeyi kabul etti, özel bir akşam olur da dışarı çıkmamız gerekirse diye ( Ayda toplam 64 saat oluyor)
          İstediği ücret 600+50 tl yol parası

Dilan: 18 yaşında
          Çocuk Gelişimi lise mezunu (yeni mezun)
          1.5 senelik 2-3 yaş arası kreşte staj tecrübesi var
          Haftada beş gün 9-2 arası gelecek. Gerektiğinde gece gelmeyi de kabul etti(Çalışma saatleri esnek)
          600 tl istedi
          Dipnot: İleri olmayan düzeyde astım ve toz alerjisi var

-İki aday da sigara kullanmıyor
-İki aday da sevecen ve saygılı. İlk izlenimim çok iyi oldu ve ikisinden de pozitif elektirik aldım
-Anneme göre 18 yaşında bir insana minicik çocuk emanet edilmezmiş, aklı bir karış havada olurmuş. Dışarı çıkıp yalnız bırakamazmışım onları.
-Ezgi için de çok fazla istemiş o kadar saat için dedi. Tamamen çorba etti kafamı.
-Bilmeyenler için oğlum 11 aylık, yürümek üzere, uyumlu ama aşırı hareketli bir çocuk, yemek seçmez, evde onun için özel yemek pişmiyor, gezmeyi çok seviyor, sokaktaysa alayını tanımaz yanında kimse olmasa bile umrunda olmaz, sokakta 10 saat kalsa nerdeyse gıkı çıkmaz...
-Yine bilmeyenler için ben de evdeyim, çalışmıyorum. amacım biraz nefes alabilmek. Ablası demirle ilgilenirken yemeğimi yapmak, temizliğime bakmak, belki spora inmek, ya da hep beraber gezmeye gittiğimde ben sinemaya girebileyim, 2 saat çocukla ilgilenecek biri olsun, vs.

Bir an önce karar vermek istiyorum artık, sizler ne düşünüyorsunuz? İkisi de olmaz diyenler??

Ynt: Hangi oyun ablası? Çok kararsızım...

09/23/2011 17:31:00

selam, 18 ya da 25 çok farketmez bence. şahsi fikrim çocuk gelişim mezunu arkadastan yana. en azından bilgileri taze. sen de zaten arada kontrol edersın full tıme yalnız bırakmazsın ılk zamanda. bol şans.

09/23/2011 17:38:00

Bence ikisi de olabilir, ama nereden bulduğun önemli kim tavsiye etti güvenilirler mi? İkisinin de yapacağı şey benzer, çalışma saatleri 1 gün farkediyor (hatta 3 gün sabah 1 gün öğleden sonra avantaj da olabilir senin için-3 matinesine gidersin sinemaya) tek güvenilirliğine bak derim. bir de çok konuşanı makbul çocukla o aylar için..

09/23/2011 17:45:00

Firma vasıtasıyla buldum ıkı adayı da. İkisi de konuşkan ve hareketli tipler. Kreşe seneye eylülde, ya da bır sonrakı sene mayısta baslatmayı dusunuyorum gıdısata gore, ben ne zaman ıse baslarsam işte... Ben zaten ılk ıkı hafta yalnız bırakmayı dusunmuyorum, daha sonra da maz 1 saat yalnız kalırlar evde, dısarda da ayda yılda bır sınemaya fln gırersem işte... sınavları doğru düşündünüz, benım aklıma gelmemıstı o..

09/23/2011 17:48:00

18 yaşında olandan da elektrik aldıysan neden olmasın? hem eğitimli, hem de verdiğin ücretin karşılığını daha fazla saat olarak alıcaksın. sanırım ben onu seçerdim, üstelik daha kolay laf dinler gibi.. esnek saatler de artı tabi... 

biri 25 diğeri 30 yaşında adayların olsaydı, annen bu sefer de "25 yaşındakine çocuk emanet edilmez diğeri daha tecrübeli" diyecekti emin ol! öyle bir trip var yani annelerde, o düşüncenin sonu yok ben diyeyim:)

09/23/2011 17:56:00

bence ezgi yaşta önemli bana göre,tabiki en başta hangisi güven verirse onu seç.referansı varmı görüş istersen onlarla..

bence maaşta normal 400 diyecek değil yaa.

09/23/2011 17:59:00

Dilan derim. 1.5 yasindaki oglumun bakicisi ayrilsa cok uzulur. O sebeple dilan daha kalici olabilir diye o derim.

09/23/2011 18:04:00

Burcucum ben her ikisinide birkacgun denemeni oneririm, ben bugune kadar yardimcilarima hep oyle yaptim cunku gorusme esnasi farkli calisma esnasi cok farkli olabiliyor, ne kadar konusursak konusalim tecrube etmen herseyi cok acik ortaya koyar, demirle iletisimi, sevgi dolu ve sabirli ve temiz olmasini, vs... anca gozlemleyerek ogrenebilirsin, tabiii en onemliside demirin hangisini sevip hangisiyle daha keyifli vakit gecirecegi, eger deneme suresi gibi bir imkanin varsa ki ozellikle sirketler bu hakki tanir, bence bu yolu denemen en dogrusu olur...

09/23/2011 18:20:00

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm, o zaman tasınmadan once bu hafta ıkıser gun deneyım onları, olur mu 2 gun yeterlı gelır mı sızce, tasınınca da tam ısbası yapar ıstedıgım kısı... bu ıkı gunun ucretı nası vrerılıo, saat ustunden mı??

09/23/2011 18:20:00

ha bır de ben normal evımle mı ılgılenıcem yoksa devamlı gozlem mı yapıcam? devamlı gozlem yaparsam kızlar tedırgın olmaz mı, ben olsam cok rahatsız olurdum..

09/23/2011 18:22:00

mesela ıkı gun tam saat mı cagırayım, yoksa bırer gun mu? yoksa ıkı gun yarımsar gun mu.. nası ypamalıyım teklıfım ne olmalı??

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gündüzlü ve Yatılı Bakıcı, Dadı, Oyun Ablası İlanları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...