sunnet

01/17/2010 03:28:00

bu konuda her iki basliga da giriyorum. dogdugunun ertesi gunu sunnet oldu. ben dini olarak degil ama saglik acisindan faydali oldugunu duydugum icin yaptirmaya gonullu oldum. aslinda bana kalsa hic yaptirma taraftari degildim ama illa olacaksa bu travmatik durumu yasamamaliydi. evet dogdugunun ertesi gunu iyi ki yaptirmisim. aci hissetti cunku sunnet edip kucagima verdiklerinde cok agladi. icim eridi. o an pisman oldum. keske yaptirmasaydim dedim. ama elleyemedigi icin cabuk iyilestiginden de iyi ki dogdugunun ertesi gunu yaptirmisim dedim. aslinda saglik acisindan da pek faydasi oldugunu sanmiyorum, kacinci yuzyilda cikmis sunnet meselesi, o zamanlar ki hijyen durumlari ne kadar farkliymis. simdi elimizin altinda sicak su, istedigimiz zaman yikaniyoruz. 2. cocugu yaparsam ve erkek olursa sunnet yaptirma konusuna hic pozitif bakmiyorum, buyuk ihtimal yaptirmam. 

Ynt: sunnet

01/17/2010 21:19:00

Merhaba, 

Açıkçası ben iyi yaptığınızı düşünüyorum, (ben de istedim kendi oğlum için ama çevremden pek destek görmeyince olamadı..) böyle aradan çıkmış olmuş..:) Şaka bir yana bize devamlı idrar yolu enfeksiyonu geçiren hastalar geldiğinde, doktorları bir de sonda idrarı alarak örnek gönderir (böylelikle idrarın pipiyle teması olmaz).. Ben direkt alınandan 70.000 bakteri ürediğini, sonda idrarında ise 0 (sıfır) bakteriyle karşılaştığımızı biliyorum..Yani sorun sünnet derisinde, çocuk sünnet ettirilir ve enfeksiyonların tekrarlamadığı görülür.. 
Size tekrar geçmiş olsun diyorum..

01/19/2010 02:17:00

cok tesekkur ederim. gercekten dogdugunun ertesi gunu yaptirmak cok iyi oldu. cunku amerikada 3. ayi gectikten sonra narkozla yapiliyor ve bebegimin narkoz almasini istemezdim. 

04/09/2010 20:54:00

Biz de 40 .gununde yaptırdik. Pek bi hevesle yaptırdik zira  belirli bi donem araliginda yaptırmayinca cocukta travmatik bir durum ortaya cikiyor tezi dogrultusunda.. Tabii icimiz eridi suncacik bebek, bicak nester bilmem ne. Sonrasinda cok cabuk iyilesti hatta hic huzursuzlanmadi bile. Ama sonra sonra bana cok koydu, neden cocuguma sormadan onun bedenine ondan izinsiz bisi yaptırdık diye. Bi yandan da sosyolojik boyut var, muhtemelen onun akli evet annecim benim sunnet olmam lazim ya da ben sunnet olmayı dusunmuyorum yasina gelesiye kadar, okulda, etrafta, ailede vs aa sunnetsiz misin mevzusu olacaktı. Aman ne biliyim, onun bedenine bizim kararimizla bisi yaptırma durumu beni bozdu ... Saglik acisindan da cok net bilgiler yok. Mesela sunnet eden cerrah ne yaptırıyosunuz deli misiniz bosverin diye bizi eve yolladi iki defa ama biz geri gittik. :) Hic bi manasi olmadigini soyledi sunnetin. ??  

04/12/2010 16:54:00

ya keske bizim doktorumuz da bastan hic gerek yok deseydi de yaptirmasaydik. onun bedenine izinsiz yaptirmak konusunda cok haklisiniz, biz onun sahibi degil onlarin anne babasiyiz. ben de cok uzuldum simdi daha da uzuldum :( off pofffff ama en azindan cani acimadigi icin belki boyle dogdugunu zannedicek. 

10/01/2010 21:32:00

iyi ki yaptırmışız,zira babası sünneti 11 yaşında olmuş ve epey acı çekmiş,zaten eğer büyüdüğünde bize teşekkür etmezse pataklarım valla diyo:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
keşke yapmasaydım, iyi ki yapmışım..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...